Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ubyegon2 #781 üzenetére

    És Dave,
    hát levert a víz...
    Fstab-ba sikerült átírnom, pofonegyszerű, semmi terminálból indított gui meg kdesu,
    megnyitja a Kate, átszerkesztem, bezárásnál menti, persze, és itt kéri az admin jelszót.
    Beírtam fstab-ba az UUID alapján a partíciót, simán a /home alá csatolva.
    Reboot, és volt egy Manjarom..
    5x próbáltam elindítani, fekete háttér, 1 darab egérkurzor.
    Hatodjára felállt, mintha most telepítettem volna, azonnal kikommenteztem az fstab-ba a beszúrt sort és reboot.
    Minden a helyére került, lőn boldogság. Valószínű közvetlenül a home alá nem lehet becsatolni semmit.

    Létrehoztam a /home/tibi alatt ehy mappát, a neve DATA és az fstabba oda csatoltattam fel:

    # /etc/fstab: static file system information.
    #
    # Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a device; this may
    # be used with UUID= as a more robust way to name devices that works even if
    # disks are added and removed. See fstab(5).
    #
    # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
    UUID=8e7ee0c2-ac86-4392-bfea-ee00aa7a4a47 / ext4 defaults,noatime,discard 0 1
    UUID=ae20be3e-39ea-43ec-8195-856a63c100a7 /home ext4 defaults,noatime 0 2
    UUID=4C430C8115F84B87 /home/tibi/DATA ntfs defaults,noatime 0 2
    tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

    Minden szuper, működik, stabilak az elérési utak. Viszont, valaki magyarázza el nekem a csatolás, és az abban lévő könyvtárak, konkrétan az ADAT_1TB nevű particióm, ebben megjelent az összes gyökérmappa.
    Próbálom leírni, itt a képen az ADAT_1TB particióm a fájlkezelőbe:

    De ez nem igaz, azon a vinyón csak a
    cenovo back up
    download
    fullprog
    játékok
    képek
    linux
    mindenes
    sony ps game
    video film klip
    widows
    zene-music mappák vannak.

    Az asztal, dokumentumok, nyilvános, sablonk stb. azok nem, ez a katyvasz ez hogyan jött létre, nem a gyökérbe csatoltam be banem egy külön DATA mappába, ez így nekem nagyon nem jó, átláthatatlan és logikátlan is.
    Vagy van valami mód hogy azt a szerencsétlen DATA_1TB partíciót egy külön könyvtárba mountoljam, ne keveredjen össze az Atyaúristen is?

    Ja, a leválasztható tárak között is simán benne maradt az adatpartíció, de ezzel már nem foglalkozok.

Új hozzászólás Aktív témák