Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz torzo #4953 üzenetére

    az egy jó dolog.

    már aletét és próba. éljen is vele.

    Amit te csinálsz viszonylag értelmetlennek tartom. Van valami olyasmi szabály a fizikának hogy x gyútávú obi elé pontosan X közgyűrűt teszel akkor kapsz 1:1 nagyítást.

    a közgyűrű kisebb gyútávú dolgok elé SOKKAL hatékonyabb mint nagy gyútávok felé.

    A nagy gyútáv ugye normál reciprok szabálynál is több fényt/gyorsabb záridőt kér. makrónál ez exponenciálisan jelen van. ugyanazt a közgyűrűt betolod egy 30 35 50 es fix elé és sokkal használhatóbb végeredményt kapsz.

    Egy dedikált makró obi jó mert végtelentől fókuszálsz 1:1 ig. Ami csodálatos. cserébe cseszett drága.
    lehet 1:1nél bőven nagyobb nagyítást elérni töredék áron kompromisszumokkal ( nincs fókuszálási tartományod csak egy sík van nem tudod változtatni hogy mi fér a képbe. )

    én már csak okoskodok. alig fotózom már. makrózni nem mentem el két éve kb. flickr fattyu userre keresel meg lehet nézni a makró képeket. tán set is van nekik. taggelve van mind mivel készült.

    mpe65 ef50 van meg a fordított obik. többnyire egy nevetséges miranda 24 mm 2.8 as fd bajonettessel játszottam.

    ( linkelni nem tudok, mert le van tiltva a flickr (is :W ) a cégnél )

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák