Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
joysefke
veterán
válasz lajafix #1036 üzenetére
"Évi 360 milliárd az új befizetés, ebből max a feléért vesznek állampapírt + van a lejáró állampapírok megújítása."
1,
Igen, én is pontossan ezekkel az adatokkal számoltam, a befizetések kb fele megy állampapírba.2,
Én úgy tudom, hogy ha állampapírról van szó, akkor hosszú távút vettek/vesznek leginkább az MNYP-k.3,
3-4%-os CDS ár megenné a reálhozamot..."'A garantált (és hatalmas) állampapírkereslet lenyomja a hozamokat (főleg a hosszú lejáraton)'
Mecsoda? a hozamszintre nincs állami előírás."Nincs, de a biztos vevő jelenléte mindig lefele nyomja az árakat. Az MNYP-nek havi 30Mrd-ot eszközökre kell költenie, melynek egy bizonyos hányada az állami szabályozás miatt állampapír kell legyen.
[ Szerkesztve ]
-
biker
nagyúr
én megnéztem, a 12,évre lett összesen 31%, ami ugye kevesebb, mint évi 2,5%, ami bőszen infláció alatt van
Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |
-
joysefke
veterán
válasz viharhozo #1043 üzenetére
Az állam kibocsát valamennyi kötvényt, a magánnyugdíjpénztáraknak pedig törvényi szabályozás miatt elég sokat meg kell venniük ezekből, ergó az MNYP egy fix és biztos vevő, mely lefele hajtja a hozamot.
Ha az MNYP-k a teljes havi 30Mrd-ból bel- és külföldi részvényt, vállalati kötvényt vennének, akkor magasabbak lennének az állampapírhozamok.
Abban igazad van, hogyha az a havi 30Mrd egyből az államhoz kerülne és az állam ezt a bevételt nem költené egyből el és emiatt kevesebb kötvényt kéne kibocsátson, akkor alacsonybbak lennének a hozamok.
J.
-
joysefke
veterán
Az állam 2009-ben kapott utánnad:
1078596 Ft-ot a munkáltatód 24 %-os TB járulékából
67416 Ft-ot a the TB járulékodból
1076424 Ft személyi jövedelemadót
+ez az amaz több százezer Ft értékben amit nem sorolok fel (EÜ járulék stb)De ez NEM ELÉG nekik, most még kéne az a szaros 359.532 Ft is. (MNYP tagdíj 2009-re)
J,
[ Szerkesztve ]
-
Rive
veterán
Nem az inflációval, hanem a várható állami jutatással kell összevetni: ráadásul a pénztárak befektetéseire vonatkozó törvényeket épp a válság előtt sikerült valamivel rendesebb formába pofozni: plusz az alacsony működési költség egyik feltétele itt a minél magasabb tőke, ami folyamatosan gyűlt a 12 év alatt.
Ja, és az első évben a jelen tőkének csak töredéke került be - ezt is számitásba kell venni.
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
fordfairlane
veterán
válasz joysefke #1055 üzenetére
Ezt én sem értem. Ha nem lett volna az MNYP rendszer, akkor eleve kevesebb kötvényt kellett volna kibocsájtania a magyar államnak, alacsonyabb lenne a GDP arányos államadósság, így a kamatteher és a kockázati felár is. Emiatt pont, hogy növelte a kamatszintet ez az MNYP finanszírozási szisztéma.
x gon' give it to ya
-
joysefke
veterán
válasz fordfairlane #1061 üzenetére
Én itt arról beszélek, hogy már van MNYP rendszer és ha az MNYP-nak nem írnák elő, hogy mennyit _kell_ állampapírba fektetni (stabilitási vagy milyen portfolió) akkor eleve magasabb lenne az állampapírhozam.
Ha a kutya nem szart volna elkaphatta volna a nyulat, abban a képzeletbeli helyzetben ahol nem hoznak létre MNYP-ket és a befolyó magasabb járulékbevételek (30Mrd/hó) terhére nem jutna eszébe eladósodni az államnak, akkor biztossan alacsonybb lenne a hozam.
J.
-
TazLeacher
nagyúr
Sziasztok!
A helyzettel tisztában vagyok, viszont a gyakorlattal nem. Leírná valaki pár szóban, hogy hogy a legegyszerűbb a magán rendszerben maradni?
-
Rive
veterán
válasz TazLeacher #1065 üzenetére
Szerintem várd meg az újévet, addigra talán lesz végrehajtási utasitás a tövényhez - addig nem lehet igazán biztosat tudni (meg még azután se, ugye).
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
lajafix
addikt
válasz fordfairlane #1063 üzenetére
'Az MNYP rendszer finanszírozása hiány- és adósságnövelő volt, ez a tény. '
dehogy tény, etetik a nagyérdeműt ezzel. A nyugdíjbevételek elég szépen meg lettek támogatva az évek során:
1. az alkalmazotti járulékfizetés felső határa a 2002es 1,5 millió környékéről felment a jelenlegi 7.x millióra. Ebből bizony százmilliárdos többletbevételek jöttek évente.
2. a nyugdíjkassza akkora hiányokat termelt már 5 éve is, hogy a munkáltatói járulékok összegén nem változtattak, de az EÜből vagy 6%ot átpakoltak a nyugdíjkasszába. Ez is százmilliárdok évente.
Mindezek ellenére a hiány nőtt, merthogy a kiadások még jobban nőttek...Ha elfogadjuk azt, hogy a manyup okozza a nyugdíjkassza hiányát, akkor tudok jóval nagyobb lyukat eredményező akcióról: a munkáltatói járulékok 10%os csökkentése 1998-2002 között jóval nagyobb hiányt okoz ma és ugyanazok csökkentették, akik ma azt mondják, hogy a manyup okoz hiányt ...
Merthogy köztudott, hogy mi okozza a hiányt: ha többet költünk, mint amennyink van.
Rock'n Roll
-
fordfairlane
veterán
válasz lajafix #1068 üzenetére
Ha elfogadjuk azt, hogy a manyup okozza a nyugdíjkassza hiányát...
Ezt nem mondtam. A nyugdíjkassza hiányát külön nem is érdemes számolni olyan rendszernél, ahol különféle címen keresztfinanszírozások vannak az ellátórendszerek között. Csak annyit állítok, hogy az MNYP rendszer tőkésítése plusz hiányt tett hozzá az egész költségvetési rendszerhez évről-évre, amit ugyanúgy államkötvényekből finanszíroztak. Ez egyébként egészen addig viszonylag működőképes is volt, amíg külföldi forrásokból viszonylag elfogadható áron finanszírozni lehetett, csak hát ebben a tekintetben nagyon megváltozott a helyzet.
x gon' give it to ya
-
biker
nagyúr
válasz joysefke #1060 üzenetére
milyen képletet használtál?
x^y, mint ahogy illik.
12 évre számolva 1,025^12=1,34, vagyis 34% hozam 12 év alatt az évi 2,5%, tudom, az éves befizetések növekvése miatt nem valós, és a 2007-2008-as bukó is módosítja, én ÁTLAG-ról beszéltem volna.ha 12 év alatt a hozam nem éri el az éves inflációt, akkor lehet a hozam 34% meg 80%-is, akkor is kevesebb jön ki, mint amit betoltál
Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |
-
Boxer001
veterán
Mnyp-k küldenek ki mostanság levelet arról, hogy ki hogy áll a befizetéseivel, stb?
-
joysefke
veterán
Off topic írom, mert nem akarom elvinni a témát.
Totálisan rosszul számoltad a hozamot. Ha kamatoskamatot számolsz, akkor a legapróbb tévedés nagyon elviszi az eredményt.
Ha H a Te MNYP portfoliód 12éves teljesítményéből számított éves átlagos hozam, akkor a következő összefüggés áll fenn:
t(i) = i.-ik tőkebefizetés időpontja évben
T(i) = i.-ik tőkebefizetés mértéke (Tagdíj 94,5 - 95,5%-a megy a számládra, a többit költség)
t(most) = jelen időpont évben
P = portfoliód jelenlegi értékeP = SUM( T(i) x (1+H/100)^(t(most)-t(i))
A t(most)-t(i) az természetesen tört éveben van, nem egészre kerekítve.
Magyarul: Az összes tőkebefizetésedre külön, külön kell kamatoskamatot számolnod, majd az egészet összesítened hiszen mindegyik befizetés különböző időt kamatozott. Az a havi tagdíjad amit 12 éve fizettél be már 12 éve kamatoskamatozik, tehát azt (1+H/100)^12-vel kell szoroznod. Ami a 3hónapja van bennt, az három hónapja kamatozik, azt (1+H/100)^(3/12) -vel fogod szorozni.
[ Szerkesztve ]
-
biker
nagyúr
válasz joysefke #1075 üzenetére
Miért kell minden hozzászólást doktori disszertaciokent beadnom, hogy ne kössenek bele?
Tudom, le is írtam, nem pontos, de a főbb vonalat megadja
Ezt egy folyamatosan számoló éxcelben lefuttattam, összes befizetés vs teljes jelen hozam vs évi befizetések+aktuális évi infláció
Nem lett túl fényes az sem, akárhogy szepitenenkElektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |
-
dabadab
titán
"Tudom, le is írtam, nem pontos, de a főbb vonalat megadja"
Nem adja meg, mert pont a lényeget sikerült elkeverned: vagyis azt, hogy a MNYP-k reálhozamot értek el. Matolcsy szerint (aki ugye biztosan nem fog szépíteni az adatokon) átlagosan 0,73%-ról van szó, ami egyáltalán nem rossz, tekintve, hogy ebben benne van a kezdeti idők bénázása (akkoriban simán megtörténhetett, hogy csak a mindenféle kötelezően küldendő értesítők postaköltsége meghaladta a befizetést, olyan kevés pénzt irányítottak oda (na meg persze nem volt már meglévő tőke sem)) meg a válság.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
Szizol
tag
válasz dabadab #1078 üzenetére
Ha egyáltalán van reálhozam azt már nem lehet rossznak nevezni. Más kérdés, hogy ez úgy jött ki, hogy a válság utáni 2 éves ralliban billentek vissza pozitív tartományba.
Amúgy meg Matolcsy annak idején önként lépett be a magánnyugdíj pénztárba, mivel az ő korosztályának egyáltalán nem volt kötelező. Tehát ő is simán rábízta a pénzét a rendszerre. -
T 1000
aktív tag
Szerintem egy kicsit a kormányzati kommunikáció miatt elfelejtkeztek a lényegről: a MNYP-i megtakarítás az Én pénzem, az Én negatív vagy pozitív hozamommal, amely az Én döntésem alapján az Én általam kiválasztott portfólióban van. Ennyi erővel államosíthatják a betéteket is, ha azok olyan alacsony kamaton ketyegnek hogy nincsen reálhozamuk? Nem a hozam a kérdés, hanem hogy ez az Én pénzem, függetlenül a hozam mértékéről.
Részemről értelmetlenül nézem hogy az emberek vacilálnak a visszalépésen. Süllyed a hajó, és erre a hajóra akarnak mégtöbb embert felrakni...vicces. Én ugyan vissza nem lépek. Eddig befizettem 2,8 millát 6 év alatt, ez most 3,1 milla. Az önkéntesemben is van 2,5. Ha csak annyit rakok félre mint eddig, és életem végéig is csak ennyit keresek, akkor több mint 300 e ft-os nyugdíjam lesz és ekkor még 0 ft hozammal számoltam. Kíváncsi leszek majd akkor (34 év múlva) a visszalépők mennyit fognak kapni....
-
Szizol
tag
Igen, persze. Én se értek egyet az államosítással (mert hogy ez az). Viszont nem teremtettek valami rózsás helyzetet a maradni vágyóknak. Továbbra is fizetheted a járulékot a MNYP-ba és az állami alapba is (!) csakhogy onnan nem kapsz vissza semmit, mivel teljesen megvonják tőled az állami nyugdíjat. Nyilván mindenkinek magának kell kiszámolnia, hogy mi éri meg és mi nem, de ilyen feltételek mellett nem hiszem, hogy sok embernek fogja megérni maradni. Persze ez nem véletlen.
-
T 1000
aktív tag
Hát ezzel nem értek egyet, a következők miatt: az eddig befizetett 24 % fejében eddig is csak egy ígéreret kaptál. Az sosem volt a te pénzed. A jelenlegi helyzet az, hogy bebizonyosodott: a 24 %-ból Te semmit sem látsz viszont! Jelenleg fizetek 24 %-ot az államba és az nem elég a nyugdíjasoknak. 30 év múlva mi lesz? Fele annyi dolgozó, kétszer annyi nyugdíjas. Szerintem a következő a szitu: akinek normális, tisztességes bejelentett jövedelme van (jellemzően az ő pénzük képezi a MNYP-i vagyon nagy részét), annak nem éri meg visszalépni. Elég csak annyit tenni, hogy maradnak MNYP tagok és a jövő évi Szja "nyereségüket" mondjuk egy TBSZ-be vagy Önkéntes NYp-be tenni. Ezek az emberek biztos nyugdíjra számíthatnak. Az alacsonyabb jövedelműeknek a MNYP eddig sem volt alternatíva, ők azt gondolják hogy csak nyerhetnek a visszalépéssel, talán igazuk is van. Ami mindkét csoportra közel igaz, hogy a befizetett 24 %-ért cserébe Senki de Senki nem tudja garantálni hogy mit kapnak vissza.
Összefoglalva: eddig is fizettem a 24 %-ot és nagy valószinűséggel 34 év múlva kitörlhetem vele, ezután is fizetem a 24 %-ot és biztosan kitörölhetem vele. Arról nem is beszélve, hogy a 3000 milliárdot el fogják tapsolni, az tuti. Mármint azoknak a pénzét akik visszatérnek. Majd jönnek a választások (nyugdíjas koromig még 8), kétlem hogy ne lenne egy kormány, aki majd ezt visszacsinálná (én csakis azokra fogok szavazni). A visszalépőknek akkorra bukó lesz a pénzük, az állami kassza ugyanolyan üres lesz, sőt dúrván mínuszos. Szolgálati időben ugyanott leszek mint egy visszalépő csak addig nekem szépen gyarapodik az egyéni számlámon a pénz, a visszalépők meg akkor fognak rádöbbenni hogy se pénz, se posztó, csak akkor már késő lesz.
A konklúzió: JOBB MA EGY VERÉB, MINT HOLNAP EGY TÚZOK !!!!
-
csibor
addikt
Nagyjából menyi az a bruttó bér ahol már érdemes a magánnyugdíj pénztárban maradni?
-
Rive
veterán
Asszem' nem maradt ki semmi.
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
T 1000
aktív tag
Szerintem ilyen szintet nem lehet meghatározni. Én máshonnan közelítem meg a dolgot. A szakértők szerint az a fontos, hogy döntsd el, mekkora nyugdíjat szeretnél kapni. Ennek a 120 szorosát kell összegyűjtened nyugdíjas korodra. (ezzel azt feltételezik, hogy az emberek átlag 10 évig fognak élni nyugdíjbavonulásuk után.) Vagyis ha havi 200 e ft-ot szeretnél kapni, akkor 120x200= 24 M Ft-ot kell félretenned. Ebből vond ki a jelenlegi megtakarításaidat pl MNYP, vagy ÖNYP, a fennmaradó összeget oszd el a hátralévő évekkel és hónapokkal. Ez egy leegyszerüsített számítás, nem számol hozamot és inflációt, de nem is lehet mindent belekalkulálni.
A példánál maradva tegyük fel hogy 25 éves vagy, van a MNYP-adba 1 milla és nincs egyébb megtakarításod. Ekkor 40 év alatt kell még 23 m Ft-ot összehozni a 200 e ft-os nyugdíjhoz. ez 23 000 000/40/12= 47 917 ft. Ebből vond ki a bruttó béred 8 %-át és a maradékot kell hozzáspórolnod. A példa kedvéért ha modjuk 350 a Bruttód, akkor annak a 8 %-a 28 e Ft, vagyis még durván egy 20-ast kell félrerakni. A jövő évi adóváltozásnál egy ekkora bér kb 8-9 e ft többletet jelent, durván egy 10e ft-ot kell félretenned és nyugodtan aludhatsz.
Nyílván a havi megtakarítandó összeg függ az elvárt nyugdíj nagyságától, a hátralévő évek számától, a jelenlegi és jövőbeni fizetésedtől és az eddigi megtakarításaidtól is.
-
deicide
veterán
-
glutamin
őstag
Teljesen egyetértek. Lassan kezdik egyre többen megérteni, hogy a csak MNYP-be betolt pénz is komolyan versenyképes lehet 20-30 év múlva az akkori állami nyugdíjakkal.
Persze biztosat mondai nem lehet. Mindkét verziónak megvan a maga kockázata.
„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“
-
joysefke
veterán
Nagyon jó gondolatmenet, osztom is, csak pár dolog kimaradt.
1,
Eddig sem 24%-t fizettél az államiba, hanem:24% + 1,5% + ÁFA/SzJA átcsoportosítások, tehát többet.
2,
Picit félek, hogy esetleg a 24%-t elkezdik növelni (Nyugdíjadó), a tervezett 10%-t pedig csökkenteni... Na az lenne a kibaszás és gyanítom, hogy ehhez 2/3 sem kell.3,
Az államcsőd 8x4 év távlatában egy komoly kockázat (szerintem 100%), ha van egy portfoliód, aminek a fele állampapírban van, akkor az könnyen bukta lehet.J.
[ Szerkesztve ]
-
Rive
veterán
válasz joysefke #1091 üzenetére
Az államcsőd 8x4 év távlatában egy komoly kockázat (szerintem 100%), ha van egy portfoliód, aminek a fele állampapírban van, akkor az könnyen bukta lehet.
Viszont van 50% külföldi részvényed, aminek a magyar ára a forinttal ellentétesen mozog
Az alternativ 'befektetés' ráadásul ez esetben ugye totál bukó.Picit félek, hogy esetleg a 24%-t elkezdik növelni (Nyugdíjadó), a tervezett 10%-t pedig csökkenteni... Na az lenne a kibaszás és gyanítom, hogy ehhez 2/3 sem kell.
Hát ja. Mondjuk ebben semmi ujdonság nincs - ha a kormány meg akar b@szni, akkor megb@sz (vagy el lehet menni)./// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
joysefke
veterán
"Az alternativ 'befektetés' ráadásul ez esetben ugye totál bukó."
Pont hogy nem. Attól eltekintve, hogy az utcán az emberek botokkal fogják egymást kergetni és egy darabig semmit sem ér a fizetőeszköz, az állami nyugdíjra az államcsőd nem jelent különösebb csapást, sőtt, hosszú távon szerintem jót is tenne neki:
Arra adtak igérvényt hogy az jövőbeli dolgozók járulékaiből fizetnek majd téged és nem arra, hogy X-Y-Z forint tőkét ilyen olyan amolyan hozammal kifizetnek. Ez az igérvény akkor is ér valamit /hogy mennyit az más kérdés/ ha mondjuk a forintot lenullázzák és bevezetik helyette a kiskrajcárt.Az állami nyugdíjkassza csak egy újraelosztó kassza, nem halmozódik fel benne eszköz jellegű megtakarítás /államkötvény/ amit egy infláció megsemmisítene.
J.
-
Rive
veterán
válasz joysefke #1094 üzenetére
Az állami nyugdíjkassza csak egy újraelosztó kassza, nem halmozódik fel benne eszköz jellegű megtakarítás /államkötvény/ amit egy infláció megsemmisítene.
Egy államcsőd nem csak az elszabaduló inflációt jelenti (ma már normális esetben addig, mint anno a pengővel nem jutna el a dolog, SZVSZ), hanem az egész gazdaság padlóra kerülését is jó ideig, illetve az állami ujraosztás átgondolását (jó esetben). Eféléből beszed/kioszt nyugdijasként az adott/várható demográfiai állapotok mellett jól (de akárcsak középsz@rul) kijönni nem lehet (mindazonáltal aláirom: valamennyit tényleg fognak osztani).[ Szerkesztve ]
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
-
T 1000
aktív tag
válasz joysefke #1091 üzenetére
Jól látod, ez mind igaz. Én egy módfelett leegyszerüsített gondolatot követek, sok benne a bizonytalan tényező.
A kirovó rendszer ott bukik meg, hogy az adó csak egy bizonyos mértékig emelhető, azt követően mindenki agresszíven el fog mozdúlni a fekete munka irányába, akkor megb@...tják az adóemelésüket. A jövendő fiatal nemzedék nem fogja a jövedelme 60-70-80 %-át leadózni, hogy legyen mit kifizetni a nyugdíjasoknak. Így a gyugdíjasok max annyit fognak kapni hogy ne haljanak éhen.
Az államcsőddel nem tudok mit kezdeni, ha bekövetkezik és elszabadul az infláció, mindegy miben van a pénzed, milyen hozamokkal, hiszen lehet hogy egy kg kenyér mondjuk 300 e ft-ba fog kerülni és akkor a felhalmozott pénz, zsíros hozamokkal elég lesz mondjuk 8 hónapra....
Az eredeti rendszer alapján ugyebár az állam adta volna a 75 %-nyi befizetés (24 % járulék) után a nuygdíj 75 %-át, a MNYP pedig a 25 % befizetés(8 % járulék) a 25 %-nyi nyugdíjat.
Szerintem következő lesz a forgatókönyv:A kövcsi kormányok egyike jóváírja a befizetett 24 % adó után a szolgálati időt és mindenki megkapja az eredetileg tervezett összeg 25 %- át (többre nem lesz pénz). Viszont a Mnyp tagok ezt még kiegészítik a MNYP-ban lévő pénzükkel kb 75 %-al.
Idézek a fentebb linkelt írásból:
"Számítások szerint pár évtized múlva az állami nyugdíj az eltartó-eltartott arány romlása miatt mai áron számolva 50 ezer Ft körül lesz, ami a mostani átlagnyugdíj 60%-a"
Szerintem az állami nyugdíj mértéke nem attól fog függni hogy ki mennyit fizetett e, hanem hogy mennyire van pénz. Na mármost ennél többre nem lesz pénz. Vagyis egy állami nyugger majd' éhen fog halni egy MNYP-i tagnak meg esélye van egy 200+-os nyugdíjra.
Ráadásul a MNYP-i tagok az eddigieknek megfelelően hajlamosabbak többet félre tenni, magasabb a megtakarítási hajlam. Az állami nyuggerek meg úgy gondolják hogy az államnak kutya kötelessége eltartani őket. Mire rájönnek hogy sz@r van a pitében Matolcsy meg Selmeczi Gabika már a köztemetőben lesz......
-
joysefke
veterán
Az államcsőddel nem tudok mit kezdeni, ha bekövetkezik és elszabadul az infláció, mindegy miben van a pénzed, milyen hozamokkal, hiszen lehet hogy egy kg kenyér mondjuk 300 e ft-ba fog kerülni és akkor a felhalmozott pénz, zsíros hozamokkal elég lesz mondjuk 8 hónapra....
Ez így nem igaz, külföldi részvények, de még az ésszel összeválogatott magyar részvények is jó védelmet nyújtanak _szvsz_ a magyar állam fizetésképtelensége ellen (addig amíg nem államosítják őket) legalábbis jobbat mint egy állampapír. Ezért tartom hülyeségnek, hogy hosszú távon ennyi állampapír van a MNYP portfoliókban.
Az állami nyomda meg kifelyezetten profitálna egy államcsőd esetén, ha minden héten új címletet kellene nyomtatni
J
-
Flashcash
Közösségépítő
Ez is egy jó cikk, arról, hogy mely reformokat nem szeretné elkezdeni a kormány (adórendszer/szociális támogatások/nyugdíjrendszer/egészségügy). Írnak benne a Selmeci által szemrebbenés nélkül behazudott, de valójában nem létező egyéni számlákról is:
"A jó célt is hiteltelenítik a kormány rossz megoldásai" - interjú Mellár Tamással
Új hozzászólás Aktív témák
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
- LG OLED55C12LA 2 ÉV GYÁRI GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest