Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    Topikgazda

    válasz naja #37972 üzenetére

    olyan jó nem lesz, mint egy 10. gen, de elvileg valamennyire megoldható
    e/p magok között nem fog tudni különbséget tenni, igp nem megy
    támogatott videokártyát szerezz be hozzá
    dortania továbbra is nagyon jó kiinduló oldal, a többit össze kell vadászni hozzá

    [ Szerkesztve ]

  • attilav2

    őstag

    válasz naja #37972 üzenetére

    Nekem B660-on 12th-gen en fut Sonoma, támogatott radeon vga-val használom. Ha van a lapodhoz opencore efi, vagy azonos chipsetű másik laphoz való, akkor nem annyira nehéz beüzemelni. Usb portokat mappelned kell hogy működjenek macos alatt(erre van egy windows alatt is működő tool ami legenerálja a .kext-et), és a hálókártyádhoz nézned kell egy .kext-et hogy működjön. Ha találsz kifejezetten a lapodhoz való efi-t akkor elvileg pöcc-röff működnie kell szinte mindennek, legfeljebb kisebb kellemetlenségek lesznek, pl az előlapi usb3 portok nincsenek mappelve így nem működnek macos alatt(nálam ez a helyzet, de le*arom), lusta vagyok új portmap-et készíteni.
    Olarila efi-vel is próbálkozhatsz, előtte mindenképp meg kell csinálni az usb port mappelésről a .kext-et és a lan-odhoz is .kext-et kell vadásznod, ezeket aztán bemásolod az opencore efi-ben a megfelelő helyre és élesíted a configban. Nekem elindult a rendszer olarila efi-vel is. Az usb portmap-et lehet többször is meg kell csinálnod mire jó lesz(mindent lát a macos amit kell, egeret billentyűt).

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák