Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyurike

    tag

    válasz s7ry #5501 üzenetére

    :) Nem teljesen azt cseréltem le, mint amin te gondolkodol. Te a Genius SW-HF 5.1 5000 típuson gondolkolol, ennek 5x15W+75W a teljesítménye. Az enyém az elődje volt, a sima SW 5.1 Home Theater, ez 5x15W+45W a teljesítményű. Ráadásul az újabban már mások a szatelitek is. Hangzásra a kettő teljesen különbözik. A Logitech szateliteiben (ha jól tudom) 8.5 centis, fáziskúpos hangszóró van. Sokkal élesebben szólnak(ennek megzabolázására van a Night mode), mint a Genius, mélyei viszont egyáltalán nincsenek. Ez számomra pontosabb hangzásérzetet kelt, jó nézni a rendszerrel a Ryan közlegény megmentését :). A (régi szériás) Genius frontjaiban illetve a centerben 13cm-es papírmembrános hangszórók vannak, plusz egy-egy dóm magassugárzó. A Geniusnak nincs olyan éles hangja, kicsit kiegyenlítettebb és ha levettem a subról a hangerőt, még a szatelitekben is maradt valamennyi mély, illetve mélyközép. A mélynyomó is más világ, már eleve 45W kontra 188W teljesítménykülönbség, 16,5cm kontra 25,4cm méretkülönbség... További pozitívum, hogy mindent lehet a távirányitóról kezelni, nem kell felállni és a subhoz menni, ha állítani akarod a mélyet, vagy a centert. Ahogy olvastam, neked 18 m2-es szobába kellene. Ez egyáltalán nem akadály, én is kb ekkora területen használom. A lényeg, hogy igyekezz a hallgatás helyétől minél távolabbi sarokba tenni a mélyet, hogy legyen tér kiszólnia magát (kb 5 méter). Én nem arra használom, hogy házibulikat vezényeljek le vele, szóval nincs nagyon meghajtva. Szerintem megéri megvenni, én használtan szereztem be, de azért vettem meg, mert most volt rá pénz, ki tudja, legközelebb lesz-e. Annyit tényleg megér, hogy ott van a digitális bemenet, a dolby dekóder, a pro logic, a minőség, és a teljesítmény.

Új hozzászólás Aktív témák