Új hozzászólás Aktív témák

  • L_Jani

    csendes tag

    Jövő hét vége felé megejtem a hangszóró vásárlást. Egy 12 nm-es szobában lenne használva, főleg DVD filmekhez, zenehallgatáshoz és Xbox játékokhoz, PC-s hangkeltéshez csak nagyon ritkán.

    A bal és jobb oldali hangfalakat csak maximum 1,5 méterre tudom egymástól rakni. Olvastam a topic egyik korábbi hozzászólásában, hogy 2,5 méter az ideális. Ez mennyire számít, ha kb 1,5-2 méterről hallgatom?

    A hangfalak dőlését tényleg nem lehet beállítani? Így a képek alapján baromi zavaró, hogy a plafon felé állnak. Ráadásul nálam alapból egy magas pontra (TV állvány oldalsó polcai) kerülnének. Mennyire befolyásolja ez a hangzásukat?

    Megmondom őszintén, hogy a Z-5500 mellett egy Genius Home Theater 5.1-ben és hozzá egy Creative DDTS-100 dekóderben is gondolkodom. Az a hangfalszett és a dekóder is sokkal jobban tetszik KÜLSŐRE, mint a Z-5500, és olcsóbban is jönne ki 22 000 Ft-tal. Egyedül az aggaszt, hogy hangminőségre gyengébb. :(
    Tehát már csak az a kérdés, hogy nekem - aki sosem figyelt igazán a hangminőségre - mennyire számítana ez a minőségbeli különbség... Szerintetek?


    u.i.: Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát, sokat segítenétek vele!

Új hozzászólás Aktív témák