Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Szada85 #215423 üzenetére

    És ezt tesszük egyre nagyobb autókban (suv) és ellehetetlenítve a kis autók gyártását(mert nem éri meg)

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Szada85 #215423 üzenetére

    "Egyébkébt pedig, amíg egyesével ülünk az autókban"

    A nagy vízen túl, vannak úm. gyors sávok (mint pl itthon a buszsáv), ahol csak akkor mehetsz ha legalább 3-an ülnek a kocsiban. Az pl sztem jó ötlet.

    #nincsbennetarcsi

  • 6030D

    Ármester

    válasz Szada85 #215423 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy azért járnak oda igényesebb emberek is, akik nem akarnak látszólag használt pohárból inni. Az eldobható papírpohár a higiéniai miatt is van. Ha van otthon műanyag poharatok (mondjuk gyereké), akkor pár használat után már látod rajta, hogy nem olyan, mint az új. Na most gondold el, állsz a sorban, előtted a lehangoló külsejű egyén bűzölög, majd egy ilyenben kapod a kólát, és feltételezed, hogy a mosogatógép sem volt a toppon. Nem véletlenül vannak a kerámia és üveg készletek mindenhol.
    A mindennel álljunk át papírra is egy hülyeség, nincs annyi papírgyár a világon, ami képes lenne kiszolgálni. Azon kívül még kezelten is sokkal több hulladék keletkezne, gyűrjetek csak össze egy műanyag kiflis zacskót, meg egy papír tasakot. Azt tárolni és kezelni is kell feldolgozásig.

    Azt sem értem, miért lenne megoldás, hogy mindenből mondjuk literes meg kilós legyen a minimum. Én pl. egyedül nem iszom meg 1 liter tejet addig, amíg megromlik, a mai világban nyilván forralgatni nem fogom (meg az sem zöld). Akkor ha egyedül laknék, kidobnám 4-5 naponta az 1 literes dobozt és kiönteném a tejet, ahelyett, hogy fél literes dobozt dobok ki, és nincs kiöntött élelmiszer.

    A digitális megoldásokkal szerintem is sok mindent meg lehetne oldani, de ezt mi a "nagyvárosokban" gondoljuk így, és sokaknak ez ugye nem elérhető. Például tök jó, hogy a lidl appban látom a blokkot, de a faluról bejött Bözsi néni nem. Ő nézheti az új fekete papíros blokkot, ami olvashatatlan, ellenben nagyon környezetkímélő, és csak 2x annyiba kerül a boltoknak. :)

    Legyen on is, én úgy spórolok, hogy szombat este óta világít a szegénységjelző, de nem is mentünk sehova, meg lusta is vagyok. :K

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák