Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz 6030D #166363 üzenetére

    Pont ezért mondom, ha megtapasztalja, hogy milyen egy ilyen szituációban megpördülni, akkor átalakul ez a reflex, láttam erre sok példát, de elég megkérdezni egy oktatót. A tanfolyamon az ilyen helyzeteket kontrollált körülmények közt elő lehet idézni. Ha pedig a következmény ismert, akkor nem lesz kérdés, hogy melyiket választja.

    EQMontoya: Igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Doki16

    addikt

    válasz 6030D #166363 üzenetére

    Nekem volt egy esetem télen. Havas volt az út, az a nagyon finom friss ami csúszik mint az állat. 35-el mentem, tényleg ennyivel, mert utólag visszanéztem a GPS adatokat. Kiszaladt elém egy kutya, az első hirtelen reakcióm az volt, hogy rátaposok a fékre. Szembe jöttek, természetesen maradok egyenesben, utána a következő gondolat pörgött át rajtam gyorsan, hogy jön mögöttem egy 24 tonnás kamion és itt most mégsem kellene fékezni. Tehát egy pillanatra reflexből ráléptem a fékre és aztán el is engedtem. Sajnos elütöttem a kutyát :(
    Ez volt a kisebbik rossz. Ha én akkor beleállok a fékbe akkor belém rongyol a kamion és abba bele se merek gondolni, hogy mi lett volna.

    Voltak még más ilyen állatos eseteim is. Az a fontos, hogy ha szarvasnál kisebb akkor csak menj tovább és sajnos üsd el. Nem szabad beletaposni a fékbe és elrántani a kormányt.

    Pár hónapja volt, hogy kiszaladt elém egy szarvas. Már lelki szemeim előtt láttam a csattanást. Rámarkoltam a kormányra és már el is kezdtem fékezni. De szerencsére visszaugrott a padkáról az erdőbe. Mindig figyelem, hogy jön-e valaki mögöttem, ha nem jön senki na akkor lehet satuzni. (ha van ABS és ESP)

    [ Szerkesztve ]

    A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz 6030D #166363 üzenetére

    Ha sávot váltasz nem veheted el a másik fékútját (aki elé besorolsz). De ha úgy sorol be, hogy megmarad a fékutad akkor már kedvére fékezhet. Érdekes mert sokáig nem is létezett az a fogalom, hogy indokolatlan fékezés.
    Szóval a legkevésbé rossz sztem is ha megtolod hátulról ilyenkor. Ha elkapod a kormányt abból elég nagy baj lehet amint láttuk is a videóban.

    Doki16: Elém gyerek szaladt ki St.Endrén. Taposom a féket de a kocsi nem lassul szinte semmit, szerencsére átért a gyerek de leizzadtam. A másik mikor egy macska szaladt ki elém, azonnal satufék a vészfék asszisztens azonnal működésbe lépett így lassultam annyit, hogy átérjen előttem. Sajnos a másik sávban egy F Astra ment az viszont elcsapta (valószínűleg nem is látta a takarásomban a macsekot).

    Meg a 711-esen szalad ki elém egy kutya balról de szerencsére a gumicsikorgástól megijedt és visszafordult a felezővonaltól. Esélyem sem lett volna amúgy megállni.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák