Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz ff-thomas #21866 üzenetére

    Amin már én dolgozok. :K

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ff-thomas #21866 üzenetére

    Nem lenne rossz, ha egységesítené a programját, hogy ugyan az az egy claymoreminer.exe tudná hajtani az eth-, equi-, note-, stb OpenCL algókat is (amik most is a külön kis .bin file-okban vannak), mert akkor nem csak opcionálisan és késésekkel lennének visszavezetve a coin független funkciók (mint pl. az SLL támogatás, új VGA-k hőmérséklet monitorozása, stb) a régebbi algók programjaiba, és nyilván egyszerűbbé válhatna a coin-ok közti ugrálás is (multi-algo program a multi-algo bányászathoz...).

    A "power spike" pedig szerintem nem bug, hanem feature. Ha kvázi-tökéletesen maximális teljesítményre lenne hangolva a programja (olyan értelemben optimalizált, hogy közel teljesen ki tudja használni a hardware erőforrásait), akkor folyamatosan annyi áramot zabálna a VGA, amennyit csak bír bármilyen szintetikus stressz-teszt alatt (és/vagy fizikailag). Ezt ő is leírta, hogy mikor időnként megugrik a fogyasztás, az lényegében azt jelenti, hogy épp egy olyan munkafázisnál jár, amit már sikerült nagyon hatékonnyá tenni (olyankor nem unatkozik a hardware). Emiatt szerintem jogos elvárni, hogy akinek nem bírja el a tápja, az vagy cseréljen erősebb tápra, vagy kössön egy-egy tápra kevesebb VGA-t, esetleg húzza vissza a driver-el a fogyasztás limitet a kártyákon, stb (vagy ezek tetszőleges kombinációi, szóval nem lehet azt mondani, hogy feneketlen gödörbe esik a felhasználó).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák