Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • echo001

    aktív tag

    válasz ff-thomas #19504 üzenetére

    a win 7 5 ig siman megy nekem 4 kartyas rigjeim vannak siman mennek.

    de itt egy link hatha segit 6.GPU

    ui egyebkent nekem is a "gagyi" riserekkel duborog az osszes

    [ Szerkesztve ]

    Echo

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ff-thomas #19504 üzenetére

    Úgy tudom, hogy 6 és nem 3 körül van a limit, ahol registry-t kell piszkálni a 10-estől régebbi Windows-okon, de azon már módosítás nélkül sem gond a >=6 kártya és AMD-nél nincs gond a Win10 driver-el (nVidia-nál van, de az is alakulgat). Pár tipp:

    - Ne engedélyezd a CF-et / SLI-t, az ide nem kell (legfeljebb árt, ha csinál valamit).

    - boot-olj egy command line linux-ot USB-ről (pl. Gentoo minimal install CD) és nézd meg, hogy teleszórja-e a képernyőt PCI-E link layer hibákkal (ez esetben piszkálnod kell a BIOS/UEFI beállításaid, pl. Gen3-ról Gen2-re, vagy Gen1-re állítani a sebességet, növelni a latency értéket, ha tudsz olyat, stb). Lehet grafikus Live CD is, akkor nézd meg a kernel logot.

    - tiltsd le az ASPM / Link Power Management funkciókat a BIOS/UEFI-ben, ha van olyan kártyád, ami nem külön tápos (molex/sata, stb) riser-en lóg, hanem olyan alaplapi foglalatban ül, ami nem közvetlenül a CPU-ba, hanem alaplapi chipset/switch-be köt be (azok a portok általában ~25W fogyasztású kártyákra számítanak, így célszerűbb inkább riser-t használni, de ha nem félsz, hogy megolvad a port, akkor ezek letiltása után jobb eséllyel kap ~75W-ot is a VGA az ilyen portból, nem lesz 25W-ra konfigurálva és így kártyától függően inkább leállítva, vagy visszafojtva órajelben, stb).

    - nézd meg vannak-e egyénileg GPU-ra szánt beállításaid (miner programban, tuning-programban, stb), amit korábban kevesebb kártyára lettek szabva és most összekeverednek

    Ha csak bányászni nem tud mind, akkor passz, esetleg töröld a driver-t és telepítsd újra, akár DDU-val, stb.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák