Új hozzászólás Aktív témák

  • ezophus

    csendes újonc

    válasz mgabi #83185 üzenetére

    Nem tudtam megtalálni milyen régi a videó de min 10 éves. Nem azt állítom hogy az inflációhoz egyáltalán nincs köze, azt állítottam hogy a mostanihoz nincs. Egyébként, elhangzik egy mondat bocs nem szó szerint de így hangzik hogy az árak emelkedéséért nem az egyén a felelős hanem a kormány ... -> ez egy nagyon könnyen támadható feltevés. Magas inflációs környezetben, minden piaci szereplő könyebben emel árat, mivel maga a környezet engedékenyebb. Magyarán emelkednek az árak mert egyes piaci szereplők kénytelenek emelni, akkor én ( mint olyan vállalat aki amúgy nem lenne kénytelen emelni ) is emelek az áramon, hisz a fogyasztók azt érzékelik, hogy mindennek megy fel az ára, ergo én is emelhetek akkor ( könyebb elbújni) -> . Ez pont hogy egyéni döntés, nem pedig kormányzati, és talán ez az emberiség legnagyobb problémája.

    Egyébként ha most konkrétan arra a pénznyomtatásra gondolunk amit mondjuk amerika csinált covid alatt, akkor arra pont azt kell mondjam, hogy jó lépés volt, elvárt lépés volt. Ha nem lépik meg olyan mértékü elbocsátás lett volna, hogy konkrétan beledöglik a világ.

Új hozzászólás Aktív témák