Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    válasz sanzi89 #51694 üzenetére

    Ilyen 9000 ft-os villanyszámlát nem is váltanék ki mert semmi értelme. Minél nagyobb a rendszer annál jobb a KW/költség. Egy 3.7 kw-os és egy 10 kw-os inverter ára közt alig van különbség. Nekem havi 33-35000 lenne a villanyszámlám a hőszivattyús klímák miatt. Ezért mondtam, nem mindegy mire használod a villanyt. Sőt mostanában tervezek elektromos autót venni, ahol még jobban fial a napenergia vs benzin. Én még nem hallottam elromlott inverterekről sem Fronius, SMA sem kínai csodáknál sem. Bent vagyok két fészbúk csoportban, és ott is téma szokott lenni, de a szerelők csak olyannal találkoztak, amik eleve hibásak vagy rövid időn belül hibásodtak meg. (5-15 év garancia van)

    Egyébként Eon 10 részletre 0%-ra adja a rendszereket. Sógorom a villanyszámlájával megegyező hitelt (0%) fizet az eon-nak. Olyan ez mint az albérlet vs hitel. Nem a kukába dobod a pénzt, hanem a sajátodat fizeted ki. Érdekes, hogy nyugaton nincs szaldó, mégis tolják a tetőre a napelemet. Vadászni kell kinek nincs még. Tudod, unokáink is látni akarják, öko lábnyom stb..., nem csak a megtérülés a lényeg.

    Ezt az 5%-os kamatot hagyjuk, 20%-os infláció mellett. :(

    Szerk: nagy invertert kell feltenni, és később annyi panelt raksz amennyi kell. Akár egyedűl is, mert az eont csak az inverter mérete érdekli :K

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Új hozzászólás Aktív témák