Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hfeca

    csendes tag

    Sziasztok!
    Frissítettem Linux Mint 17.1-re. Míg a 17-est használtam, ráklikkeltem egy könyvtár első mp3 file-jára, az SMPlayer lejátszotta, majd ugrott a sorban következőre, és így tovább. Tehát m3u nélkül is sorra lejátszotta a zenéket. Most, a 17.1 alatt az SMPlayer csak azt az egy file-t játssza le, amire klikkeltem. Hogy tudom beállítani, hogy úgy működjön, ahogy eddig?
    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • hfeca

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném, kicsit hosszú lesz leírni...
    Linux Mint 17-et (sys1 - sata lemez) és Windows 7-et (sys2 - sata lemez) használok két darab adattárolásra használt vinyóval (dat1 és dat2 - sata lemezek). Az eddigi alaplapom - Gigabyte GA G31M Es2C - sajnos megadta magát, ezért elővettem a jó öreg ASUS M2N SLI-t - és itt jött a gubanc.
    A "Gigán" beállítottam az fstab file-t, a következőképpen - D2:sys2, D3:dat1, D4:dat2 (a linux a sys1-et "gyárilag" kezeli). Most, az ASUS-on ahány bekapcsolás, annyiféle kiosztás, mintha nem is törődne az fstab file tartalmával, vagyis D2:dat1, D3:sys2, D4:dat2, de ez csak egy a sok közül, össze-vissza variálja. Próbáltam, hogy az fstab-ban #-el megjegyzésbe tettem a sorokat, majd átírtam, ahogy a Linux beállította. Egyszer úgy működött, aztán megint cserélgette. (A Windows el sem indul, de az most nem érdekes)
    Mit csináljak? Van valakinek tippje, vagy telepítsem újra az egész jól "bejáratott" Mint-et (és természetesen a Win7-et is)? :F :R :F

  • hfeca

    csendes tag

    válasz Bohus #3253 üzenetére

    Szia!
    Így néz ki a fájl (most éppen):

    # /etc/fstab: static file system information.
    #
    # Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
    # device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
    # that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
    #
    # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

    # / was on /dev/sdd1 during installation
    UUID=f06b2d59-d144-4542-8638-90ffd730ea55 / ext4 errors=remount-ro 0 1

    # swap was on /dev/sdd5 during installation
    UUID=9d2d879a-fb3e-4316-903c-ee57dccc6b9b none swap sw 0 0

    #
    /dev/sdd1 /media/anonymus/SYS2 ntfs defaults,noatime,nofail 0 0
    /dev/sdc1 /media/anonymus/DAT1 ntfs defaults,noatime,nofail 0 0
    /dev/sda1 /media/anonymus/DAT2 ntfs defaults,noatime,nofail 0 0

    Kicsit fura, hogy a SYS2 és a linuxos lemez is sdd, vagy az nem probléma? Annyira nem vagyok Linux guru.

  • hfeca

    csendes tag

    válasz lev258 #3256 üzenetére

    Köszi a gyors választ / segítséget, máris kipróbáltam.
    De most már aztán végképp nem értem az egészet - most meg hogy lett a linuxos lemezből /sdb?

    /dev/sdb1: UUID="f06b2d59-d144-4542-8638-90ffd730ea55" TYPE="ext4"
    /dev/sdb5: UUID="9d2d879a-fb3e-4316-903c-ee57dccc6b9b" TYPE="swap"

    És még valami.
    A többi lemeznél ugyanúgy hozzá kell írni a "ntfs defaults,noatime,nofail 0 0" kiegészítést?

  • hfeca

    csendes tag

    válasz Bohus #3260 üzenetére

    Igen, úgy látom a saját fstab-odban is szerepelnek a típus, opciók, dump, pass mezők, (amiket kérdeztem) úgyhogy a te megoldásod lesz a nyerő számomra. Köszi szépen a segítséget!
    (Ha valami mégse működne, majd visítok!) :R

  • hfeca

    csendes tag

    válasz ubyegon2 #3264 üzenetére

    Igen, sajnos igazad lesz az újratelepítéssel kapcsolatban. Kipróbáltam az uuid-s formát az fstab-ban, prímán működik, de közben észrevettem, hogy a letöltési sebességem 10 Mb/s, holott az 50 körül szokott lenni. Vagyis az előző, Inteles alaplaphoz való drivereket telepítette a Mint, ami a mostani AMD-s laphoz nem biztos, hogy jó (gondolom én, de lehet, hogy tévedek).
    A Win7-ről csak annyit, hogy az az asszony miatt van fent, mivel nem tud megbarátkozni a Linux-szal. Leírnám, hogyan telepítettem annak idején ezt az egészet, hátha találtok benne valami hülyeséget, amire tudtok sokkal jobb megoldást. Lehúztam mindent (ahogy írtad is), csak egy ssd-t hagytam rajta. (Ja, a két rendszervinyó egy-egy kisméretű ssd). Ezen megcsináltam az align műveletet, majd felraktam a Win7-et. Ezután (úgy emlékszem) a Win-est lehúztam, és csatlakoztattam a másik ssd-t. Erre telepítettem a Linux Mint-et. (Úgy láttam, a Linux ismeri az eltolást, azzal nem kellett bíbelődnöm). Ezután kikapcs, majd felcsatlakoztattam mindent. A boot sorrendet úgy állítottam be a bios-ban, hogy 1: Linux 2: Windows7. Újraindítás után a Linux berakta a grub-ba a Win7-et is. Ezután állítottam be az fstab-ot, hogy bekapcsolás után csatoljon fel mindent automatikusan.
    Légyszi véleményezd, jól csináltam, vagy van jobb módszered - ha igen, szívesen kipróbálom!
    És köszi az eddigi segítséget!

    Még valami! Már régóta gondolkozom azon, hogy lehetne a DNS320-as kis NAS-om vinyóit is berakni az fstab fájlba, de annak nem látom az uuid-jét, nem tudom, miként csatoljam (ez már nekem bonyolult).
    A Számítógép ikont indítva, a hálózati részben ha ráklikkelek, akkor csatolja, de nem tudom "automatizálni", mint a beépített vinyókat. Tudnál erre valami megoldást?

    [ Szerkesztve ]

  • hfeca

    csendes tag

    Linux Mint 17.3
    Feltűnt, hogy újabban nincsenek frissítések. Pedig voltak, csak épp a frissítés ikonja eltűnt a panelról, semmi nem jelezte, hogy frissült volna a Linux Mint. Minialkalmazások közül telepítve volt a Weather, de újabban nem működött, azt hittem elavult, tehát töröltem. Csakhogy! Telepítve volt a Radio Tray is, a "menü" / "hang és videó" pont alatt ott van, gondoltam elindítom, de sehol semmi. A panelen kellett volna látnom az ikonját, hogy állomást válasszak, semmi! Azt hiszem, nem kell folytatnom, mi is a problémám. Ha valaki tudja a megoldást, kérem segítsen!
    Köszönettel Ferenc!

  • hfeca

    csendes tag

    Sziasztok! Van nekem egy problémám, vajon tudnátok-e segíteni rajta, vagy még nagyon friss a dolog?! Tehát: telepítettem a Linux Mint 19.2-t. Nagyon jó, gyors, szép, de van egy gond - van egy D-Link NAS szerkentyűm, amit minden bekapcsolásnál manuálisan csatolnom kell. Ez az egyik gond, hogy nem csatolja saját magát. Annyira nem értek a Linuxhoz, sajnos. A másik, hogy a NAS könyvtáraiban Alt-F7 hatástalan, nem keres (17.3-ban működött - leszedtem az Alt-F7 kombinációt az "ablakmozgatásról"). A könyvtár mérete is ismeretlen marad, mivel a Space gombra sem reagál. Van ezekre valami tippetek? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák