Aktív témák

  • Hacked_3996

    csendes tag

    a felhasználobarát linux pedig ugy kezdödik, mivel a redhat 8-ra egáyltalán nem egy fel az nvidia driver, söt a wines patriciokat is kivégzi 1 mpalatt ha nem figyelsz. A mandrake 9 nem hjalt be, jot szedtél le valszeg, ha az történt, hogy nem akar elidnuln, az azért van, mert valszeg installnál felraktad a GLADE nevü csomagot. Ez egy OpenGL library s az nvidia driver is tatalmaz ilyet, igy behal töle az X11 s csak a coinsole fut. Megoldása az, hogy telepitésnél nem rakod fel a GLADE nevü csomagot, söt semmi OpenGL libryaryt az a legbiztosabb, majd elidnul eloszor szépen a géped, akor leszeded a megfelelo t és GLX et tar.gz -ben kibontogatod a köv képpen gzip e nvidia* majd tar -xvf nvidia* lehet elég a -xv kapcsolo is. Kibontottad, akkor su root és beirod a root jelszavad, leokézod. cd nvidia kernel könyvtárába, ezt ugy nézheted, hogy cd nv 2xTAB és akkor kiadja hogy mit :) majd beirsz annyit, hogy make. utána cd.. és cd nv 2xTAB és akor belépsz a GLX alá, majd ott is beirod: make Consolban vagy még mindig, nem grafikusrol hivsz meg konzolt, hanem consolban vagy ctrl+f3 asszem. Szoval beirod,hogy drakconf és kiválasztod a displayt, majd beállitassz mindent ujra, ugy keresd, hogy GeForce4(nv) az nv az a meghajtoja. nv legyen és ne vesa. beálitod a scrrensizet meg mindent amit akarsz, leteszteled, leokézod restart és megyis, max refreshrate amit elbir a moncsid. Asszem igy ennyi

    PS: ez geforce4 nél volt igy, nem tudom de szerintem a többinél is ez történtnik/ez a megoldása

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Aktív témák