Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    Sikerült hazavágnom a 9.0 - ás Mandraket, miután valszeg rossz kernel driver fájlt töltöttem le és installáltam. A GLX driver fájl OK volt, de a kernel... Sajnos az NVidia oldalán csak 8.2 - es Mandrake - hez van kernel driver. Valaki feltette már valamelyik verziót?

  • Hacked_3958

    csendes tag

    Üdv.

    Magánvélemény: Szerintem a Mandrake-te felejtsd el távolról!
    (RedHat-ot, Debian-t érdemes használni)

    A problémára: nem vagy egyedül a dologgal.
    Sajnos még nem jött ki olyan verzió, ami stabilan ment volna
    mindegyik verzión. Szerintem várj még egy kicsit.
    2-3 hónapot már talán csak ki tudsz bírni linux alatti játék nélkül.
    Vagy nem?

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Superman

    nagyúr

    válasz Hacked_3958 #2 üzenetére

    Nem igazán játszani akartam, hanem csak próbálkozni. Tudod, a felfedezés..:)

  • Hacked_3958

    csendes tag

    válasz Superman #3 üzenetére

    Ok.

    Én, akkor is azt tudom neked mondani, hogy
    jó linux nem úgy kezdődik, hogy Su vagy Mandr.

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_3996

    csendes tag

    a felhasználobarát linux pedig ugy kezdödik, mivel a redhat 8-ra egáyltalán nem egy fel az nvidia driver, söt a wines patriciokat is kivégzi 1 mpalatt ha nem figyelsz. A mandrake 9 nem hjalt be, jot szedtél le valszeg, ha az történt, hogy nem akar elidnuln, az azért van, mert valszeg installnál felraktad a GLADE nevü csomagot. Ez egy OpenGL library s az nvidia driver is tatalmaz ilyet, igy behal töle az X11 s csak a coinsole fut. Megoldása az, hogy telepitésnél nem rakod fel a GLADE nevü csomagot, söt semmi OpenGL libryaryt az a legbiztosabb, majd elidnul eloszor szépen a géped, akor leszeded a megfelelo t és GLX et tar.gz -ben kibontogatod a köv képpen gzip e nvidia* majd tar -xvf nvidia* lehet elég a -xv kapcsolo is. Kibontottad, akkor su root és beirod a root jelszavad, leokézod. cd nvidia kernel könyvtárába, ezt ugy nézheted, hogy cd nv 2xTAB és akkor kiadja hogy mit :) majd beirsz annyit, hogy make. utána cd.. és cd nv 2xTAB és akor belépsz a GLX alá, majd ott is beirod: make Consolban vagy még mindig, nem grafikusrol hivsz meg konzolt, hanem consolban vagy ctrl+f3 asszem. Szoval beirod,hogy drakconf és kiválasztod a displayt, majd beállitassz mindent ujra, ugy keresd, hogy GeForce4(nv) az nv az a meghajtoja. nv legyen és ne vesa. beálitod a scrrensizet meg mindent amit akarsz, leteszteled, leokézod restart és megyis, max refreshrate amit elbir a moncsid. Asszem igy ennyi

    PS: ez geforce4 nél volt igy, nem tudom de szerintem a többinél is ez történtnik/ez a megoldása

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_3996

    csendes tag

    visszatérve goshawk 5letére, a debian az apt-get utasitáson és a serveresdin kivül már csak helyfoglalásra jo. A csomagjaikat nem frissitik, a legujabb kiadása is annyira régi dolgokat tartalmaz, hogy felhasználonak egyáltalán nem ajánlanám elsore, mert senki nem ugy kezdi, hogy kde vagy gnome telepités, mert ami a woodyban benne van az még a redhat 7nél is öregebb. A redhat8 meg nagyon szép, de nvidia kernelt nem szeresse, kezd vindozos lenni, nagoyn szép Add Remove Programsféleség is belekerült, szép nagoyn az asztal, jok a fontok, kevesebb a macera vele, de a legtobb forrásbol forditás le se fordul, mert minden csomag máshol van, s már kezdik rászoktatni az embereket arra, hogy rpm-bol installálgass s ne forrásbol, azaz mint 1 setup.exe az elv nem rossz, csak még kevés ''softvergyárto'' szokta meg, hogy lenyoja rh8as rpm-be. Az nem tetszett, hogy az nvidia driver nem ment fel alá, s hiába találtam meg a hibáját, hogy OpenGL, s kiktattam azokat, a driver maga sem akart felmenni. Összességében nagyon jo arra, hogy megnézd milyen a linux, lássál egy szép desktopot, de egyelore még nem jo. Várni kell vele, mig lesznek fristések akár nvidia oldalrol akár a szoftgeriroktol. Mikor minenhol ott lesz, hogy töltsd le rpm-be is akkor jo az uj redhat. A midnightcommander sem fu rajta szépen (mc), a root megoldása sem jo, azaz consoleban ha userbol su-zok rootba, akkor fel se fogja, nem enged továbbra sem rootként dolgozni, ez szintén öshiba a redhatben, namármost nem csak a user létezik a világon néha akarva akaratlanul be kel menni rootként is h csak 1 mpre is. Szoval igy ennyit a redhatrol. :) azért szép megminden, érdemes megnézni

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_3958

    csendes tag

    válasz Hacked_3996 #6 üzenetére

    Ahogy gondolod.

    Én mondjuk főleg szerver részével foglalkozom.
    Az viszont Debian alatt isten.
    Very secure.
    Nem véletlenül használják azok, akik
    már régebb óta foglalkoznak linux-al.
    RedHat pedig eddiggi tesztjeim alapján a Debian utánni legstabilabb.

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_4093

    csendes tag

    Azert nem kellene ekkora baromsagokat irogatni:

    1. stabilitas: az kernel dolga, nem pedig disztrib
    Ha jo a kernel (miert lenne rossz), akkor minden disztrib stabilla teheto.
    (1 kivetel: SuSEben atirt kernel van, de hat le lehet cserelni originalra :) )

    2. Debian szuper disztrib.
    A WOODY mar STABIL valtozat, tehat nem frissitik, csak bugfixelik!
    Aki az uj dolgokra kivancsi, SARGE-ot hasznaljon! Ennyi.
    Ez kb. olyan beszolas volt, hogy a SuSE7.2 regi csomagokat tartalmaz :)
    Masik dolog, hogy Debianek a biztonsagra torekednek, es nem buknak ra kapasbol (mint tyuk a takonyra) a legujabb dolgokra.
    Erre legjobb pelda a Redhat esete: kapasbol beletettek stabil kiadasukba gcc 3.0-t, ami baromi bugos volt. Az altala forditott progik gyakorta segfaultoltak...

    3. Egyik disztrib se annyira mas a tobbitol, tehat olyan nincs, hogy egyik tud vmit, a masik meg total nem tudja.
    Pl. szep betutipusok esete: megfelelo helyre kell masolni szerencsetlen .ttf-eket, majd XF86Config-ban be kell allitani eleresi utat...

    En szemely szerint Debian-t hasznalok szerver szinten (mert hat minek az X oda), es SuSE8.1-et a mindennapi otthoni hasznalatra.
    Azert SuSE-t, mert talan ez kozeliti meg a legjobban Debian file-elrendezeset.
    (ugyanis utalok konfigfileokat keresgelni allandoan :), olyan erzesem van RedHat-tal kapcsolatban, hogy mintha szandekosan varialtak volna meg :) )

    Hirtelen ennyi jutott eszembe.

    Kitartas!!!

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Aktív témák