Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz leviske #18442 üzenetére

    Pedig nagyon sokat le lehet vonni belőle. Leginkább azt, hogy a hajón talált fertőzött populáció nagy része veszélyeztetett, és ha megnézzük az ottani halálozást akkor 1.8% jön ki. Ami azt jelenti, hogy ennél biztosan jóval kisebb a halálozás, ha mindenki ellátást kap. Ezen felül körülbelül 2x volt idejük meggyógyulni az olyanoknak, akik nem veszélyeztetettek, mielőtt elkezdték tesztelni őket, ami miatt a több a súlyos eset is a pozitív tesztet adók között, mert náluk jobban elhúzódik a betegség. Ezek alapján nekem az a benyomásom, hogy 1% alatt van a halálozás, de majd kiszámolom, csak nem lesz egyszerű minden ilyen torzító tényezőre elfogadható módon kompenzálni, és semmi kedvem most ezzel szórakozni. A WHO szerintem kb. úgy jöhetett ki, hogy megnézték a Kína pozitív eseteket, hozzáadtak még 20%-ot, mert biztosan nem találtak meg mindenkit, aztán leosztották a halálozást vele. Legalábbis kb. ilyen szintű komolyságot nézek ki belőlük. Olvastam pár cikket a DP-ről, amik csont nélkül átmentek a peer review-on, de mindegyikben volt tévedés. Talán amit komolyan lehet venni a témában az ez a nyilatkozat: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák