Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #16561 üzenetére

    A skandináv és a magyar billentyűzetek is ISO fizikai kiosztásúak, bal oldalon rövid Shift, közte és az X billentyű között nem egy, hanem két billentyű van, illetve az Enter fejjel lefelé fordított L, a Backspace pedig két billentyűnyi szélességű. Ergo ha átváltasz szoftveresen magyar billentyűzetre, és gépírva nem nézel le a billentyűkre, akkor ugyanúgy működik, mint egy magyar billentyűzet, pl. alapsor jobb kisujj: é betű. Ha meg nem váltasz át szoftveresen semmire, akkor sem lesz skandináv, hanem minden OS-ben default amerikai kiosztásként működik, amíg mást be nem konfigurálsz. Nekem pl. itthon német és brit billentyűzeteim vannak a gépeken, meg előtte volt osztrák is még M.o.-n, egyik sem okozott gondot. Gépírást oktató helyeken sokszor olyan ISO kiosztású billentyűzetet használnak, amelynek üresek a gombjai, lenézel, és nincs rájuk írva semmi, pont azért, hogy aki tanulás közben csalna, és le akarna nézni, hogy mit nyom, az ne tudja ezt megtenni.

    Egyébként félre ne érts, nem a Mintet vagy a Cinnamont akarom ekézni, mert mindkettő rendben van, meg van jelentős szerepük és hasznuk: sok embert rántanak be a Linuxba, akik frissen jönnek Windowsról, és más disztró túl meredek lenne nekik. A Mint meg kellően Windows-szerű, minden megvan rajta, így egy teljesen kezdő is elboldogul vele Windows után. Ezzel nincs is semmi baj, anno használtam én is elégedettséggel, bajom nem volt vele, azon kívül, hogy a csomagjait már anno is nagyon réginek éreztem, de amúgy mindig stabilan működött. De egy idő után érdemes továbblépni, főleg 6 évvel a hátad mögött, veteránként. Nem azt jelenti, hogy a Mint szar lenne, de ha már van kellő tudás a hátad mögött, akkor ugyanazt megkapod hatékonyabb formában is. Ez kicsit olyan, mintha megtanulnál bringázni, de még 6 év után is segédkerekeket használnál, mikor már semmi szükséged nincs rá.

Új hozzászólás Aktív témák