Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz cigam #15778 üzenetére

    "Ebből is látszik, hogy az esetek 99,99%-ban nincs szükség ennyiféle disztróra, hiszen csak az a difi, hogy mi a default csomagválaszték, és kék pillangó, vagy cicis néni a háttérképük."

    A ms termékeivel ellentétben itt megvan az a szabadság, hogy fogok egy akármilyen disztrót, és személyre szabom magamnak és ezt meg is oszthatom a közösséggel, legálisan.

    Ha ez a szabadság úgymond megszűnne, akkor nem hiszem, hogy átcsoportosulna az erre fordított erőforrás az általunk fontosabbnak ítélt területekre.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Frawly

    veterán

    válasz cigam #15778 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy túl sok disztró van feleslegesen. És itt nem az a gond, hogy lehet miből választani, de túl sok az Ubuntu, Arch klóndisztró, egymáshoz képest nemigen szoktak előnyt nyújtani. Tehát az a probléma, hogy boldog-boldogtalan saját disztrót hoz létre, és ezt elkezdi propagálni, hogy jobb, mint a többi, mások meg vakon mennek ennek utána. Közben meg csak egy n+1. dolog.

    Az teljesen oké, ha valaki független disztrót hoz létre, ami nem alapul más disztrón, vagy alapul, de valami nagyon különleges tulajdonság megkülönbözteti a többitől (soványítva van régi gépekhez, más a csomagkezelése, tartalmaz különleges csomagokat, egyedi grafikus felületet, valami eltérő filozófiát).

    Nem minden disztró listázza a csomagfenntartót. Az Arch Linuxnál a Packages résznél a weboldalukon a konkrét csomagra kattintva látod ki a package maintainer, mi az e-mail-címe. Ha a címe nem lenne ott, akkor a neve alapján az Arch fejlesztők közül is ki tudod keresni a címét. Néha egy-egy fontosabb csomagnak (pl. kernel) van több fenntartója is, egyszer az egyik, másszor a másik adja ki a csomagot, épp ki ér rá elsőnek annál a verziónál. AUR-nál ugyanez van, de ott nem csomagot töltenek fel, hanem scriptet, ami a csomagot lefordítja, elkészíti, de ennek is szokott lenni feltöltője, de nem mindig elérhető.

    Debiannál, Ubuntunál és az azon alapuló disztróknál nem lehet külön megnézni, ki a csomagfenntartó, ott az összes csomagért az egész disztró (Ubuntunál a Canonical) felel, max. bugreportot tudsz küldeni, szintén a fejlesztőknek, ők majd továbbítják a csomagfenntartó felé.

    Fontos: a csomagfenntartó nem fejleszt semmit, csak forgatja a kódot meg teszteli a kész csomagot. A szoftver fejlesztője általában nem a disztrónak dolgozik, hanem önállóan fejleszt, disztrótól függetlenül. Tipikusan git-re, így gittegyletre mindenképp kell hagyatkozni.

Új hozzászólás Aktív témák