Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz audi100td #10861 üzenetére

    Sziasztok
    Azzal kezdeném, hogy megrögzött winesként eddig sosem volt szükségem más OS-re a gépemene, most azonban beleütköztem egy problémába, és Linuxos segítséget kérnék.
    Egy laptopon szeretném HDD-ről futtatni a memtest86+ nevű kis proggit, bizonyára ismeritek, de sehogyan sem tudom átvinni a rendszert, pontosabban nem tudom, hogy álljak neki. :W
    Ez egy valamilyen Linux alapú boot rendszer, ami bootolás után elindítja ezt a kis linuxos programocskát.
    Lehet flash drive-ra telepíteni, bootolható CD-re is, floppy-ra, kivéve HDD, de nekem ebben a kis tesztkonfigocskámban csak HDD az elérhető.
    Tudna nekem ebben valaki segítséget nyújtani?

  • #48613632

    törölt tag

    válasz body007 #10863 üzenetére

    Igen, erről van szó, ez egy tesztnoti, csak HDD van benne, USB van, de nincs lehetőség bootra, CD/floppy viszont nincs is.
    Vagy az kellene, hogy a létező memteszt valamelyik verziója átkerüljön HDD-re, vagy egy bármilyen mikro-linux, a lehető legkisebb memóriaigénnyel, és az alól futtatni.
    A lényeg, csak HDD van.
    Közben egy másik fórumon is megy a fejtörés, eddig oda jutottunk, hogy egyszerűen nem lehet megoldani, a pillanatnyi legjobb megoldás a [Tiny Core Linux] én nem ismerem, mint ahogyan egyiket sem, de állítólag elfut 50k memórián, ez tökéletes lenne.
    Ha van ennél jobb megoldás, akkor hallgatom, vagy esetleg ellenvetés ezzel kapcsolatban.
    A lényeg, hogy minél kevesebb helyet foglaljon a memóriából a teszthez ez elengedhetetlen.

    szerk: A már említett "bármely disztro" is OK lehet, ha úgy van, ahogyan gondolom, nevezetesen, hogy a telepítés elindítása után a nem túl távoli jövőben lesz egy lehetőség egy memtest futtatására.
    Mondjuk heti 20-30 ramot kellene tesztelni. De ebben az esetben fontos, hogy a telepítés indítható legyen HDD partícióról, ugyanis CD az még mindíg nincs benne :)

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz body007 #10871 üzenetére

    Rendben, köszönöm, ezt fogom kipróbálni. :R Az észrevételem LÁTATLANBAN annyi, hogy mivel egy ISO filet kapok, azt a notiban emulációval tudom indítani win98 (ez van most a notin) alól, és ugye ez bármely esetleges ujraindulás után elérhetetlenné válik (elmélet csak egyelőre)
    Win alól pedig, a telepítéskor esetlegesen felajánlkozó memtest az OS betöltött állapota miatt nem az igazi (lefoglalt memória címek tesztelhetetlensége)
    De próbálom, és dobom az infot, addig is köszönöm :R

    szerk:
    Annyit fűznék még hozzá, hátha ez adhat új ötleteket, hogy van átalakítóm, amivel a noti HDD-t rá tudom kötni a nagygépre, és onnan bármely mód adott a telepítésre. Ez viszont a különböző hardverek esetleges összeférhetetlenségét hozhatja magával, nem tudom egy bármely linux ez esetben mennyire rugalmas. Nyilván nem elvárás, hogy egy telepített OS bármely más, teljesen eltérő hardverkörnyezetben fusson.

    De ha a telepített linux bootolás (azt hiszem itt mountolásnak hívják??? :F ) közben, még a GUI és az illesztők betöltése előtt felkínálja a tesztet, az már siker :)

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz body007 #10882 üzenetére

    sajnos még mindíg nem volt idő kipróbálni, de rajta vagyok. csak pontosítanám, mire is gondoltam.

    és ugye ez bármely esetleges ujraindulás után elérhetetlenné válik - Nem teljesen. Kapsz egy boot menüt ahol választhatsz, h mit indítasz linux-ot/win-t/memtest-et. Valami ilyesmit.

    na én itt úgy gondoltam, hogy win alatt CD-rom emulációval elindítom a telepítést az ISO file-ból, win alól. Na most nem tom, hogy egy linux telepítő hányszor indul újra, ugye a win98, meg talán a többi is 3x minimum, kérdés, hogy az újraindulás után szükséges e még neki a telepítő CD.
    Nyilván ez fizikai eszköz esetén nem gond, de itt egy win alatti emuláció fut, ami újraindulás után (nyilván ekkor már a linux töltődik) nem lesz elérhető, ezáltal a telepítő CD sem (ISO)

    amúgy particionálás, boot-menü nem lesz gond :R Másik gépre azért gondoltam, mert ott fizikai eszközök is elérhetőek, míg a laposban emuval tudok csak okoskodni, amihez ugye mindíg kell egy működő oprendszer ...

    :R :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák