Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0

    senior tag

    válasz lck #95479 üzenetére

    Ha bent van a disztró repójában az adott kiegészítő, akkor onnan kell telepíteni. Fedorában pl. bent a Dash to dock, ha kijön a Fedora 40 a Gnome 46-tal, a Dash to dock is kompatibilis lesz már vele. Gondolom, a Solus is.

    Amúgy a Gnome-nak pont az a titka, hogy nem szabad telerakni mindennel :)
    Vagy ha az ember telepakolja, akkor olyasmikkel pakolja csak tele, amik a használatot nem változtatják meg jelentősen, hanem tényleg csak kiegészítik azt. Én pl. csak a GSConnectet, az Appindicatort, a Steal my focust és egy clipboard managert használok, de mindegyik nélkül el tudok lenni.

    Én kb. 10 éve nem használok asztali ikonokat semmilyen rendszerem sem, szerintem nagyon meg tudja törni a workflowt az, hogy ha el akarsz érni valamit az asztalon, akkor minimalizálnod kell az ablakokat, utána meg visszanyitogatni. Ráadásul az ember (és a programok is) hajlamos teleszemetelni az asztalt mindenfélével.
    Szerintem start menü se kell, egy programindító kell csak, az meg van. Nyomsz egy Windows billentyűt, megjelenik a dash, oda kirakod a gyakran használt programjaidat, a többit meg eléred az alkalmazásrácsból.

    Gnome alatt nincs értelme az asztalra bootolni, mert nincs ott semmi. Az alkalmazásokat a dashról vagy az app rácsról indítod, és mivel a gyakran használt appokat a dashra rakod, ezért olyan nézetbe érdemes bebootolni, ahol rögtön a dasht látod.

Új hozzászólás Aktív témák