Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • growler

    őstag

    válasz enginev3.0 #81441 üzenetére

    A Mint az Ubuntu alapú ! A 20.2-es Minten, nekem is a 4.3.9-es
    qBittorrent van fent

  • májkimiki

    őstag

    válasz enginev3.0 #81441 üzenetére

    Plex install rendes .deb alapon közvetlen a Plex-től.
    [link]
    Snap-ből felraktam ubira, hát mit ne mondjak. A telepítés után se híre se hamva a plexmediaserver service-nek.
    sudo systemctl status plexmediaserver 
    Lekérdezésre not found unit a válasz. Köszi.
    Letöröltem a snap telepítést, majd felraktam a linkelt módon.
    Megy a komplett service, mivel ez a telepítés megcsinálja a service-t és be is állítja.
    Tűzfalba biztos bele kell menni, írja is az útmutató.
    Ennyit a Snap-ről.
    Pedig ezt tolja az Ubi a user képébe induláskor, meg eleve a szoftver bolta megy mindenért.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #81441 üzenetére

    Annyit kell tudnod, hogy az adott linux Mint melyik Ubuntu alapon készült és elméletileg minden arra az Ubuntu verzióra kiadott PPA jó a Mint-re is, így az előbb linkelt PPA oldalon ki kell választanod a megfelelő Ubuntu verziót és azt leszedned, ez a Focal verzió kell neked.

    A PPA oldalak közepe táján mindig ott a választó opció, ezt ne feledd, ha más verziót szedsz le, az nem lesz jó!

    Ilyenkor mindig bedobják, hogy ha friss verzió kell valamiből, rakj fel Manjaro-t, de ez sem csak úgy van ám, nem hozzáértők órákig keresik, hogy akkor hol is az a friss verzió, aztán kiderül, hogy külön engedélyezni kell egy ún AUR-t, amibe ott van minden, mint a bucsuban. Cserébe ha nincs szerencsés hw kombód, akkor kínlódhatsz a beta verziókkal, amit évekig nem javítanak. (konkrétan a HP Elitebook 8xxx sorozat iwlwifi-je ilyen nálam)

    Ja és úgyis megnézed terminalban az inxi -Fxxx parancs kimenetelét, ha bizonytalan vagy a Mint Ubuntu verzió megfelelőséggel, ott van az is a kimenet elején:

    ubyegon@Mint-C-20:~$ inxi -Fxxx
    System: Host: Mint-C-20 Kernel: 5.4.0-90-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.3.0
    Desktop: Cinnamon 4.8.6 wm: muffin 4.8.1 dm: LightDM 1.30.0
    Distro: Linux Mint 20.1 Ulyssa base: Ubuntu 20.04 focal

    Egyébként az az alap, hogy inkább kérdezz többször hülyeséget, mint hogy egyszer eltolj valamit! ;]

    Ja igen, én cc 8 éve használom a Qbittorrent tárolóban lévő verzióját és sose éreztem, hogy nekem a legfrissebb kéne.....sokaknál ez inkább pszichés alapon működik, hogy hú a legfrissebb verziót rakom fel.....10-ből 8* inkább jobb a stable verzió, de ez lehet csak az én saját meglátásom. (meg talán a stabil disztrók fejlesztőié is....)

    Még egy tipp, Linux Mint-en Flatpak van, nem Snap, kerüld el nagy ívben és a Szoftverközpontos is csak nézelődésre használd. Van terminal és ott a Synaptic csomagkezelő is.

    [ Szerkesztve ]

    mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki - Látóasszony topikot visszakaphatnám?

Új hozzászólás Aktív témák