Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz growler #67185 üzenetére

    De lehet működne, de az megint egy plusz dolog lenne, amit fel kell tennem, és vagy működne vagy nem. Kösz, de inkább nem.

    A szétgányolást meg nem csak úgy értem, hogy a rendszer működésképtelen lesz, hanem hogy felkerül egy csomó felesleges csomag. Pont így szoktak túlhízni a rendszereim, próbából felteszek minden szart, később meg nem tudom mi micsoda, nem merem leszedni. A pacman-t is hiába hívom meg, hogy a függőségeket vizsgálva szedjen le felesleges csomagokat, nem járható út, mert van néhány portable progim és játékok, amiknek kézzel tettem fel a függőségét, azokat is leszedné, holott azok kellenek. Erre megoldás lenne, ha a csomagkezelőbe felvennének egy olyan feature-t, hogy telepítéskor megjegyzést lehessen hozzáfűzni a telepített csomagokhoz, hogy mihez kerülnek fel, így eltoválításnál egy listában egyenként végig lehetne menni, hogy mi nem kell.

    Egyébként ahogy olvasom, a pkexec működésképtelensége a Wayland sara. Vagyis nézőpont kérdése, a pkexec hibája is, hogy széndékosan csak Xorg-hoz fejlesztik.

    Pedig még tényleg egy ilyen sudo -e vagy admin:// szerű megoldás is jó lenne, hiszen magának a proginak tényleg nem kell rendszergazdaként futnia ahhoz, hogy el tudjon érni rendszergazdai fájlokat. Ha meg tudnák ezt oldani, hogy pl. grafikus telepítőkkel és fájlkezelőkkel is menjen ez, akkor szükség sem lenne a pkexec-re.

    [ Szerkesztve ]

  • csixy

    addikt

    válasz growler #67185 üzenetére

    Én egy Antergost megcsináltam Timeshiftes mentőpartícióval.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák