Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz gaben #6043 üzenetére

    nem igazán sikerült rávenni, hogy azzal léptessen be. működni működött, de már nem az a gép van nálam. majd utánanézek, hogy mit tettem fel rá.

  • VaZso

    senior tag

    válasz gaben #6043 üzenetére

    Az én gépem nx6125, az ujjlenyomat olvasója: "08ff:2580 AuthenTec, Inc." (lsusb)

    Nemrég játszadoztam el vele, a következőképpen sikerült működésre bírni:

    A szükséges csomagok hozzá (nálam): lib64fprint0, pam_fprint, fprint_demo
    (Mandriva x64 alatt)

    Ezután az fprint_demo-val lehet demózni :) - illetve tesztelni az olvasót, az ujjakat beolvasva ill. utána azonosítva, de ez ennél többet nem tud.

    Ami kicsit érdekesebb, ha az ember módosítja a /etc/pam.d/system-auth file-t, a következőhöz hasonló sorral: "auth required pam_fprint.so" - így tehát szükséges az azonosításhoz az ujjlenyomat olvasás, illetve lehet még required helyett sufficient-et írni, tehát elégségeset.

    Én próbaként úgy állítottam be, hogy jelszót és ujjlenyomatot is kért, csak a kettő együttes megléte esetén engedett be...

    ...de sajnos van egy óriási hiányossága ennek a dolognak, mégpedig, hogy felhasználónként egyetlen (!) ujjlenyomat visszakérésére hajlandó. Az fprint_demo-val ugyan beállíthatjuk mind a tíz ujjunk lenyomatát, az azonosítást végző modul csak az első megtalált ujjunkat kéri, így egy esetleges "baleset" kissé megkeserítheti a bejutást saját számítógépünkre (a fenti beállítás mellett), így sajnos nálam is csak demozás lett belőle... pedig nem lenne rossz dolog, ha több ujjal is működne.

    Amennyiben a jelszó helyett van az ujjlenyomat olvasás (kiegészítésként), akkor egészen használható a dolog, ha megtanulja az ember egyformán behúzni az ujját... :)

    Remélem, segítettem valamit. :)
    Ha vlaki talál jobb megoldást, nyugodtan írja le.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Lenne viszont egy kérdésem.
    A fenti hozzászólásban leírt gépemre, amire nem ment fel a Mandriva, telepítettem egy Debiant.

    Sajnos a Grub viszont nem indul el rajt. Ha berakom pl. a Hiren's boot CD-t és rábökök a bootoljon vinyóról pontra (tehát mégsem a CD bootot választom), akkor rendesen betölti.
    Valószínű a gép kora miatt nem kezeli rendesen a boot szektort, amit a Grub létrehozott, talán túl nagy helyen helyezkedik el?
    ...
    Mit tudnék a fenti helyzettel kezdeni? Tegyek fel egy boot managert, vagy a Grub-bal is lehet valamit variálni? - Esetleg lilo?

    Amúgy beállítottam rajta a hálózatot wpa_supplicant-tal (BCM4306, PCMCIA) és ezt szeretném induláskor automatikusan feléleszteni.
    Melyik fileba írjam be az erre vonatkozó utasításokat?

    Nézegettem egy normálisabb wlan menedzselő programot is hozzá.
    Feltettem ezt a knetworkmanager-t, de az nem volt hajlandó elfogadni a wpa2 kulcsomat...
    Azt hiszem, megpróbálom még valahogy feltenni ezt a netapplet progit, de előbb be kellene állítanom valahogy az egyik netes tükörszervert a frissítéshez, ezt valahogy most nem találom...

Új hozzászólás Aktív témák