Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajos0001

    tag

    válasz Frawly #55809 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ.
    "A linuxos programokban lehet bízni, főleg, amelyek a tárolóban vannak." Nem is ez volt a gondom, tisztában vagyok az opensource mibenlétével, viszont használok olyan windowsos dolgokat is, amelyeknek ellenőrzötten nincs linuxos alternatívája. Wine környezetben pedig ezeknek csak egy része működik, azok sem kifogástalanul, amint az várható volt (a playonlinuxot megnéztem, reálisan nem jön szóba), így a maradék esetében marad a duál boot. A windows 8 - 10 nevű spyware-rel nem kívánok kínlódni, túl sok gond van vele, és ezeknek csak egy része orvosolható reálisan. A windows 7-et használtam hosszú ideig hivatalból, nem tetszett. Gondolkodtam azon, hogy virtuális gépre teszem a windowst linux alatt, de érdemben nem látok komoly különbséget (igaz, virtuális gépekkel nincs sok tapasztalatom). Az xp általad felsorolt hibalistája nem új számomra, viszont ezek nagy része számomra eleve fel sem merül problémaként (pl. ssd nincs, nem is lesz, így pl. a trim hiánya nem probléma (bár még az is megoldható lenne xp alatt is), blu-ray biztosan nem lesz (nincs miért), nem játszom, így a directx10-12 hiánya sem gond, a grafikus felülettel önmagában semmi gondom nincs, a védelmemről tudok gondoskodni, és még sorolhatnám, de fölösleges).

    "Bár ha beéred XP-vel, az annak a bizonyítéka, hogy Windowsra sincs igazából szükséged, elég lenne a Linux magában." Én ilyen merész kijelentést látatlanban nem tennék...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák