Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz Dluinet #37165 üzenetére

    Na kipróbáltam egy teszt rendszeren és működik a dolog, de kissé körülményes, tehát először systemback rendszertelepítéssel telepítsd fel az antiXot, a Rescatux-al pedig vissza tudod állítani grubot (reinstall, majd update), de ez önmagában még nem elég a feltelepített rendszer bár már tud bootolni, de még nem fog tudni rendesen elindulni mert az etc/fstab és slim.conf fájlt még szerkeszteni kell és bár nem szükséges, hogy legyen recovery módunk a /boot/grub/menu.lst is. Tehát bootolj vissza live rendszerrel és csatold fel azt a meghajtót (pl /media/sdx alá) amire az anitXot telepítetted, utána kényelem végett futtasd a doublecmd-t a menüből root módban (gksu doublecmd), navigálj a felcsatolt vinyó etc könyvtárába (/media/sdx/etc) és közben indítsd el a gparted pl, hogy kiderítsd a partíciók UUID-jét, ha megvagy szerkeszd az fstab fájlt vhogy így;

    # /etc/fstab: static file system information.
    #
    # Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
    # device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
    # that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
    #
    # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
    # /

    proc /proc proc defaults 0 0
    devpts /dev/pts devpts mode=0622 0 0
    #Entry for /dev/sdax (a pacitrió száma amire az antiXot telepítetted) :
    UUID=xxxxx amit Gparteddel megnéztél másold ide / auto defaults,noatime 1 1
    #Entry for /dev/sdax :
    UUID=xxxxx a paertició UUID-je ha csináltál swapot, amit kevés ramos gépen érdemes swap swap sw,pri=1 0 0
    /dev/cdrom /media/cdrom udf,iso9660 noauto,users,exec,ro 0 0
    /dev/sr0 /media/cdrom udf,iso9660 noauto,users,exec,ro 0

    Ha megvagy mentsd el és térj át a slim.conf fájlba, ahol a default_user sorban add meg azt a felhasználót akit a systembackkel lértehoztál.
    Így már mőködőképes a dolog, de a /boot/grub/menu.lst fájl végében a recovery módnál is írkád át az UUID-éket.
    Bár a config fájl szerkesztéseket lehet meg lehet csinálni miután systembackkel létrehoztad a rendszert és utána futtatod a Rescatuxot, így megspórolva a mégegy live-os kanyart.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák