Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Sziasztok,

    Egy rosszul sikerült (azóta visszavitt) plazma tv vásárlás után full-led-es LCD TV vásárlásán gondolkodom, és a 370.000 Forint körüli költségkeretből ezt a TV-t néztem ki:

    LG LE8500 (55"-os).

    Elolvastam egy csomó leírást a neten, többek közt a flatpanelshd.com-os tesztet is.

    Egyetlen dolog zavar a tesztből, ez pedig a banding. Ha valakinek van fent említett TV-je, az mesélhetne, hogy kalibrált beállításokkal mennyire mutatkozik a jelenség (a plazmát is többek között banding problémák miatt vittem vissza), illetve mesélhetne magáról a készülékről.

    Jelenleg egy kalibrált A6-os Samsung LCD-m van, azon nincs banding egy szál se.

    Amire kíváncsi lennék még, hogy a TV-ben van-e ventilátor, illetve úgy általában milyen a hangja (ciripel-e vagy búg-e a táp, susog-e a ventilátor etc.).

    Illetve ha van még ötlet, hogy ennyi pénzből milyen full LED-es LCD-t tudnék venni, annak is örülnék.

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Két hete vettem egy 43UN8100LB3-mat, legfrissebb WebOS van rajta, és több hibát is tapasztalok:

    1. M4 Sport és másik három az M4 sporttal azonos multiplexen lévő csatornát sem találja meg az automatikus keresés, akkor sem ha teljes keresést választok, és akkor sem ha nem választok szolgáltatót a listából. Csak manuálisan adható hozzá, én ezt hazsnáltam: [link], így sikerült hozzáadni. Az mondjuk röhejes, hogy 2018 óta nem sikerült ezt a hibát javítaniuk.

    2. DTS-t nem hajlandó lejátszani. És ráírják, hogy "smart". Megáll az eszem, végülis csak 20 éve defacto szabványa az otthoni szórakoztató elektronikának...

    3. A kettes pont további folyománya: nem elég, hogy képtelen a DTS-t (sima DTS, nem DTS-HD vagy MA!) lejátszani, de ha egy film alatt van DTS és Dolby hangsáv is, akkor sem képes mondjuk a Dolby hangsávot elindítani, csak közli hogy nem támogatott hangformátum, és némán nézhetem a filmet.

    Mindhárom hibát bejelentettem, de legszívesebben visszavinném a fenébe... Különösen ez a hülyeség a hnag körül bosszantó. Minden pénzes szar streaming szolgáltatót bele bírtak rakni, csak éppen a DTS licencet nem bírták kiizadni magukból... Elnézést de rohadt mérges vagyok. Fel sem merült bennem, hogy 2021-ben ilyesmit meg kéne nézni...

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz TeeJay #105294 üzenetére

    De a sima DD-t támogatja ami pont ugyanolyan öreg? Na ne vicceljünk. Arról nem beszélve, hogy DD-ből tud újabb formátumokat is, DTS-ből meg semmit. Egyértelmű licencelési fillérbaszás ez, nem több. Az viszont teljesen elfogadhatatlan, hogy a speckóban támogatott hangsávot sem képes lejátszani.

    castiels: ez értelmezhetetlen, már bocs.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz OPiiPO #105297 üzenetére

    Legközelebb majd azt is megnézem, MP3-mat tud-e? Egyáltalán minek van benne TV tuner, ha mindenki IPTV-t néz meg stream-el? Elavult szarok ezek is, nem?

    Persze a valóban kellemeltne részre senki nem válaszol: hogy van az, hogy a támogatott hangsávot sem játssza le? Ez egy sima bug, de biztosan erre is lesz valami a gyártót védő magyarázat.

    Mondjuk 8 éve a Pana topikban pont ugyanígy jártam: megmagyarázták a plazma fanok, hogy a ditherzaj, a ventillátor zúgás, a homogén felületek villogása és a panelt meghajtó PWM ciripelése tök normális az éppen aktuális évi csúcs 2D-s plazmánál, és én vagyok a hülye, hogy ezek engem zavarnak.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz asdf_ #105303 üzenetére

    Próbáltam már többféle kombinációval is: DD+DTS, DD+AAC, EAC3+DTS, egyik sem működött. A közös pont az volt, hogy mindegyik filmben volt támogatott és nem támogatott hangsáv is. Ilyenkor az elindított film teljesen néma, és a hangsáv választó gomb kiszürkül, tehát nem tudom kiválasztani a támogatott hangsávot sem. És ahogy elnézem, ugyanaz a szoftver fut a komplett 7 és 8000-es szérián is, tehát a jelenség biztosan nem egyedi.

    castiels:

    Ha a 8 éves WDTV live-om le tudja ezeket játszani hiba nélkül, akkor egy vadiúj okostv is tudja már legalább ugyanezt a szintet. Az, hogy nincs normális hálózati lejátszás benne, csak ez a DLNA-s szar, már meg sem említem. Komolyan mintha visszafelé haladnánk az időben és nem előre.

    Jut eszembe: nincs ebből a WebOS-ból ami ezeken a TV-ken fut valami feltört, root-olt verzió esetleg SDK? Az alapja biztos linux, majd fordítok bele amit a gyártó kihagyott belőle. Nem ez lenne az első eset...

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz TeeJay #105338 üzenetére

    Dehogy plusz 10 dollár.... Ezek 1-2 dolláros díjak készülékenként, különösen ha decode only amit vesznek.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák