Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominator

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megosztanám veletek az utóbbi néhány napunk történéseit, mert mielőtt megleltem a választ a kérdéseimre, a világ különböző magyar és nemzetközi fórumain úgy találtam, sokan tapasztalták az alábbi problémát:
    A feleségemmel néhány napja úgy döntöttünk, veszünk egy TV-t a nappaliba a régi CRT készülék helyett. Az egyik fő szempont, aminek meg kellett, hogy feleljen az, hogy játsza le a hálózatunkra kötött 1TB kapacitású NAS-on lévő filmeket, sorozatokat. Egy LG 42LM620 mellett döntöttünk, nem sokat agyaltunk rajta, mert megtetszett a boltban, megvettük, hazahoztuk, bedugtuk, működött... egészen addig, amíg a sorozatok közül egy újabb epizódot szerettünk volna megnézni, .srt formátumú külső felirattal.
    Az első, amit a neten találtam az, hogy nem feltétlenül mindegyik TV támogatja a feliratokat, ha azok az otthoni hálózaton, DLNA-n keresztül érkeznek. Az LG esetében ez támogatott, mi mégsem láttunk semmit. Amit a NAS-ról tudni kell, hogy a Twonky médiaszerver már telepítve van rajta alapesetben, egy gombnyomással bekapcsolható és így már le is játszható a TV-n minden rajta található tartalom a Smart Share opción keresztül. De sajnos ez a Twonky is abba a kategóriába tartozik, amit az LG úgy nevez meg: "nem minden DLNA eszközzel lehetséges az srt feliratok megjelenítése.".
    Némi keresgélés után megbizonyosodtam róla, hogy az egyetlen ilyen támogatott "eszköz" a Nero Media Home 4. Ez az Essentials verzió vagy CD-n jár a TV-hez, vagy ingyen letölthető a netről, a kereskedelmi változathoz képest kevesebb, de nekünk elegendő tudással. Letöltés és telepítés után indexeli a megadott mappában található fájlokat, majd a szervert bekapcsolva a TV Smart Share menüjében már meg is jelenik a Nero Media Home 4 mappa, a benne található fájlokkal. Kipróbáltuk egy random sorozatepizóddal és hurrá, ott a felirat. Ekkor jött a következő lépés, osszuk meg a NAS-on lévő rengeteg feliratos sorozatot. És akkor megint egy elakadás, nem is kicsi: a Nero Media Home nem engedélyez olyan mappát megadni forrásnak, ami nem fizikailag a számítógépben található. Lehet az akármilyen meghajtónévvel csatolva, az "OK" gomb szürke marad, megosztani nem lehet. Nem csak nekünk, a fórumok szerint semmilyen megoldás nem érkezett erre a gondra, hiába írták meg a Nero hivatalos fórumába évekkel ezelőtt.
    Ekkor kezdtem el gondolkozni azon, nem lehet-e átverni valahogy a programot, hogy egy adott halmazt egy tényleg a C: meghajtón található mappának higgyen. És lehet. A megoldás az alábbi (Windows 7 esetén legalábbis): futtassuk a parancssort rendszergazdai módban, majd adjuk ki a következő parancsot:

    mklink /D C:\amilyen-nevet-akarsz-a-mappádnak \\a-hálózati-hely-neve

    Ez esetemben az alábbi volt:

    mklink /D C:\Sorozatok \\Cloud01\Movies\Sorozatok

    Ezután a C: meghajtót megnyitva ott egy Sorozatok nevű mappa, ami a Cloud01 nevű NAS eszközön lévő mappára mutat és ezt már el is fogadta a Nero Media Home. Így sikerült hát megosztani minden feliratos tartalmunkat, amit a TV már hibátlanul le is játszik. Ajánlott ilyen esetben minden eszközt vezetékkel kötni a hálózatba, mivel így sajnos a tartalmaknak dupla utat kell bejárniuk a NAS-PC-TV útvonalon, de nálunk egy átlagos routerrel így is vitte a HD tartalmat némi pufferelés után. Remélem, hogy tudtam segíteni másoknak és nem fog már senki elakadni és bosszankodni, hogy az úgynevezett okos tévéje mégsem olyan okos :)

  • Dominator

    aktív tag

    válasz Kroni1 #23462 üzenetére

    Szia!

    Igen, a Plex-et én is megtaláltam a neten valahol a TV-vel kapcsolatban, ki is próbáltam, de a feliratokat nem jelenítette meg DLNA-n keresztül, most pedig megnéztem és nincs ilyen menüpont a Premium menüben, pedig a TV elvileg 2012-es. A NAS iomega Home Media Cloud Edition, egyelőre nem találtam meg rá a Plex telepíthető verzióját. Az iomega szerint a lifelineapps.com-on lévő programokat lehet rátenni, de ott engem semmi nem érdekel, pedig tényleg az lenne a legjobb, ha ez a módszer működne :)

  • Dominator

    aktív tag

    válasz Kroni1 #23465 üzenetére

    Így már én is megtaláltam és látja is a PC-re telepített PLEX szervert. Kipróbáltam egy full HD 3D filmmel, akadásmentesen fut, viszont nem tudok hangsávot váltani. Ha böngészőben megnyitom a PLEX beállításait, ott mintha át tudnám állítani, de a TV-n ugyanúgy az angol hang marad. Van erre valami megoldás, vagy kódoljam újra a filmet az angol hangsáv nélkül?

  • Dominator

    aktív tag

    válasz MaxxDamage #23464 üzenetére

    Az enyémhez adtak egy Y usb kábelt, a két ágból az egyiken csak a plusz tápot veszi fel. Ha a te TV-den is van két USB csatlakozó, érdemes lenne megpróbálkozni egy ilyennel.

  • Dominator

    aktív tag

    válasz Kroni1 #23475 üzenetére

    Én is beállítottam a magyar nyelvet alapértelmezettnek, de valahogy akkor is az angol jön be. A menüben pedig szürkék azok a gombok, amikkel váltani lehetne a hangsávot.

Új hozzászólás Aktív témák