Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Lyézi #99395 üzenetére

    Internet, azaz router nélkül próbáld ki, tehát a router legyen kikapcsolva, ha úgy működik akkor inkább a routernél keresném a hibát. Az MR kapcsolatát a Wifi (akkor is ha a TV nem használja) bezavarhat. Szerintem előzőleg sem volt alaplap-hibás, csak úgy jól hangzik és mint kiderült átmeneti volt a javítás.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Lyézi

    csendes újonc

    válasz Lyézi #99399 üzenetére

    Na beszéltem a szervizessel, szerinte lehet kábelprobléma is. Ez végül is megmagyarázná, hogy miért jött ez a gond ilyen hamar elő megint (az LG-től nem várna az ember 1 évig működő silány alkatrészt egy prémium kategóriás eszközben), illetve miért nem folyamatosan rossz. Most például megint működik minden. Ezért gondoltam egyébként szoftveres hibára, mert elektronikai alkatrészek ha tönkremennek, általában végleg tönkremennek, ha csak nem szoftveres a gond, vagy érintkezési hiba, amire eddig nem gondoltam. Az előző szerelést követően pedig lehet azért javult meg, mert ugye a kábel is mozgatva volt, így egy ideig rendesen érintkezett. Gondolom hideg-meleg hatására mozog, meg emeleti szoba révén a járkálás okoz rezgéseket.
    Másik variáció még az volt, hogy esetleg közeli villámcsapás kiütheti a wifi modult, de rádiófrekvencián keresztül, amin a wifi jel is megy, nem a konnektoron át. Egyébként erre direkt van egy jó minőségű, túlfeszültség védős Philips elosztóm, hogy lekapcsoljon, ha gond van. Ezt egyébként nem tartom valószínűnek, bár volt itt a múltkor egy kis vihar, így erre a lakásbiztosító fizetne, ha emiatt ment volna tönkre, de kétlem. Akkor szerintem egyáltalán nem működne a wifi modul. Egyébként a wifi modulban van a távirányító bluetooth-ja is, meg a vezetékes net is, egy az egész. Nem is értem miért wifi modul a neve. :F Na mindegy, ennyi infót tudtam összeszedni, egyébként kábel és/vagy wifi modul csere esetén 20-30 ezer forint az összköltség. Illetve, ha a megelőző szervizelést követő egy éven belül elromlik egy cserélt alkatrész, akkor csak munkadíjat kell fizetni. Természetesen ebből is kiestem 3 hónappal. :D :C

    Szerintem többet ti sem tudtok segíteni, de legalább megosztottam a tapasztalataim, meg a szerzett infókat, így ha másnak is hasonló gondja akad, hátha ez segít.

    Egyébként hétfőn ha minden jól megy, viszem szervizbe, így majd a konklúziót még leírom. :)

  • blakey

    titán

    válasz Lyézi #99399 üzenetére

    A wifi kapcsolatot lehet azért nem találja, mert a csatornaválasztási lehetőség a routernél AUTO-ra van állítva és olyan csatornára ugrik amit a TV nem ismer, fix csatornákat kell használni, 2,4GHz-en 1-11 között, 5GHz-en 36-48 között, jellemzően ezeket a csatornákat minden eszköz ismeri és nem lehet olyan, hogy nem is látja, ha valóban nem látja akkor lehet router vagy kliens hiba. Szerintem a hálózati résszel van gond nálad és semmi baja a TV-nek, de te tudod. A helyedben normálisan rendbe raknám a hálózatot. a kurzor azért tűnhet el, mert épp érzékel valamilyen netet de nem tudja gyorsan "tudomásul venni", ezért minden energiáját arra öszpontosítja, hogy megtalálja a netet. esetleg azt is megnézheted, hogy nincs-e ipv6-ban a router ami hálózati hibát generál a TV-nél, de a kábelt is megnézheted.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz Lyézi #99412 üzenetére

    A hsz amire válaszoltál nem neked szólt.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Sántha Lajos

    tag

    válasz Lyézi #99983 üzenetére

    köszi a választ , nemrég lett vásárolva családon belül egy hasonló lg , de nekem sajnos nem lenne jó , mert tegnap mértem le ,a talpa lelógna a szekrényről , ráadásul én időnként még forgatom is a meglévő 4 éves Samsung tv-met .(kormány -autós játék miatt ), tehát a lényeg hogy én csak a másik fajta talp szerkezettel lévő tv-t vehetem , amiből sajnos már egyre kevesebb lest .(emiatt a soundbar cucc miatt ) .

  • norbertoth

    senior tag

    válasz Lyézi #99983 üzenetére

    Ezt nem értem, wifi modul amiben beporosodik a csatlakozás? A wifi milyen kábellel csatlakozik a tv-hez amikor vezetéknélküli? :U Vagy a tv-n belül? Oda h megy por? Enyém sem müxik egyébként, a 4k yt tartalmakat nem viszi régóta így sajnos kábelen kell használnom a wifis tv-m..egyik haveroméban 2x cseréltek modult, nem nagyon bírják ezek a wifi modulok okos tv-ben úgy látom.

    • iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Új hozzászólás Aktív témák