Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plaszy

    őstag

    válasz #03482112 #34197 üzenetére

    Szia! Én is néztem ezt a készüléket neten már. Hajlok is felé, tapasztalatot majd te is írjál. :)

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

  • Lidl

    senior tag

    válasz #03482112 #34197 üzenetére

    Szia,

    pont pénteken vettem egy ilyen tévét 42"-s méretben. Eredetileg 660-ast akartam venni, de az nem volt, és "csak" 5000-el volt drágább a 690, szóval az lett (amúgy a különbség nem érte volna meg a máshol lévő 15000-el magasabb árat)
    A tévé maga nagyon szép. Szép a képe, szépek a színek, bár a fények, színek beállításával még küzdök, nem volt semmi időm a hétvégén.
    Sajnos lehet látni felhősödést teljesen fekete képen, de az ritkán van a tévén. Normál adásnál nem látszik.
    Az SD adások rosszak rajta (T-Home, IPTV, HDMI-vel csatlakoztatva, 1080p-s módban), de ez normális.
    A 3D-s adások viszont nagyon szuperek. Ha megfelelő a forrás, akkor gyönyörű a kép.
    Wifi-vel kapcsoltam a hálózatra (még) de nem volt gond a sebesség. A Repcsiket játszottam le 3D-ben DLNA-n keresztül és nem volt semmi szaggatás (pontos paramétereket nem tudok a filmről, de több, mint 6 GB a mérete)
    A Magic Remote is jól szuperál. Szokni kell. Egy dolog zavar, hogy nincsenek rajta számok. Viszont be tudtam állítani, hogy vezérelje a T-Home-os boxot is (Cisco gyártmány). Tehát nem is kell annak a vezérlője.
    Persze mivel nincs szám a MR távirányítón, ezért kicsit macerás lehet. Viszont van egy Univerzális Távirányító applikáció, ami megjelenít egy virtuális távirányítót, aminek a gombjait lehet böködni az egérrel. Ott minden működött.
    Egy kínai air mouse-t is rákötöttem, és tökéletesen működik azzal is.
    Ha ki van kapcsolva, akkor eléggé tükröződik a kijelző. A polarizált bevonat miatt pedig szivárványos csíkok vannak ilyenkor a kijelzőn. Szerencsére ez nemigazán látszik, ha be van kapcsolva, de azért kerülni kell a direkt belevilágító lámpákat.
    Sajnos van egy kis negatívum is. Mások is említették, hogy néha belassul a menürendszer. Ezt én is tapasztaltam, de szerintem akkor, ha valamit csinálok a tévével (pl. valamelyik smart funkcióját használom). Ekkor olyan, mintha PC-n futna valami a háttérben, és lelassítaná a gépet. Még a filmek lejátszása is szaggat (főleg DLNA-n). Ha kikapcsolom a tévét, és vissza, akkor megszűnik, szóval meg lehet oldani, csak türelmesnek kell lenni ;)
    Hirtelen ennyi. Az itt található LA szérián mások által használt beállításokat akarom még kipróbálni, hogy azokkal milyen a képe.
    Ja és PC-t akarok még kipróbálni rajta HDMI-vel.

    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák