Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • berlin

    csendes tag

    válasz toM517 #13408 üzenetére

    Szia!

    2-3 hónapja vettem egy 42LM660S TV-t

    HA szabad válaszolnék:
    - 3D hatás: amikor a 2D-t konvertálja fel, azt próbáltam azonnal vétel után, azt kicsit szokni kellett :) más a képernyő "fénykezelése", ez eleinte nagyon zavart, csalódott is voltam 2D-nél, de ezt teljesen megszoktam, már nem is veszem észre
    és tudod, milyen f.sza volt az olimpia az m3D-n??? :))))))))))))
    2D-ből 3D-be: ilyenkor a képernyőnek mélysége van, értsd a képernyő síkjától "befelé" van meg a tárhatás
    ha "rendes" 3D filmet nézek, akkor "kifelé" is megvan
    (van LG 3D demo videó, 5 perc, majdnem 1,5 GB, gondolhatod, milyen élmény - minden vendég csak ámul nálam, 30tól 70 éves korig :) )
    - külső HDD-ről gond nélkül futtatja a 3D filmet, mondjuk nekem olyan van, ami nem külső tápos, hanem az USBn keresztül veszi fel a szükséges áramát.
    (itt mondta valaki, hogy arra kell figyelni, hogy 5600 felett rpm-es legyen a HDD, hogy ne szaggasson a kép - erre figyelj, nekem is olyan 7000 valahányszázas rpm-es van, és nincs gond)
    -én sima szobában nézem, tisztán 3-3,5 méter távból a 42-es tévét. Kell ez a méret, hidd el, olyan látványa, képe van, hogy csak na. eltűrnék egy 50 collost is :))))
    - fali konzolból, olyan kell, ami függőlegesen is dönthető, mert a 3D tartalmak függőleges betekintési szöge alacsony, ezt vettem észre, értsd, ha felrakod a tévét falra és te fotelből, ágyból fekve nézel filmet, kell, hogy tudd előrefelé billenteni a készüléket.

    Üdv!

  • berlin

    csendes tag

    válasz toM517 #13408 üzenetére

    TOM!

    1.

    Még azt is akartam mondani, hogy a külső HDD-nek külön USB bemenetele van a TV oldalán (több USB bemenet is van), ide 32GB-nál nagyobb tárhelyű sz.rt lehet bedugni, és fel is tudsz venni tévéadást.
    Most azt nem tudom, hogy csak "megállítani" tudod az adást vagy időzítve is lehet felvenni bármikor műsort.

    Hogy miért nem tudom?
    Mert ebben az esetben a HDD-t semmi másra nem tudod használni.
    Inicializálja vagy mit csinál a merevlemezzel, én meg nem akartam, hogy elvesszenek a filmek.

    A TV-nek remek sugó-menűje van, ezt simán ki tudod próbálni pl. a S.turnban én is kipróbáltam minden szart rajta. Egy csomó dolgot ott tudtam meg a készülékről, hogy elolvastam a képernyőn.
    Az LG értékesító készséges volt, kb. 2 órát b.ziztam a tévét.
    (Persze nem ott vettem meg, mert máshol jobb opcióval adták.)

    2.

    Az okos távirányítót, ezt a magic remote-ot én nem "kalibráltam" (mert lehet), csak simán használom, nem "integetek" vele (csatornaváltás pl.)
    De mivel a képernyőre rámutatással működik, ha netezni is akarsz, akkor sokkal-de sokkal kényelmesebb, mint a tévé hagyományos távírányítója.
    Szóval nethez a magic-et használom.

    3.

    A TV dobozán volt egy matrica oldalt alul, hogy nem tudja a magyar menüt a tévé. Nos ez nem volt igaz, nem tudom, miért ragasztották rá...
    Csak úgy megjegyeztem. Ha ijet látsz, nem kell megijedni, legfeljebb kérdezz rá.

    Üdv!

  • Petyus1

    tag

    válasz toM517 #13408 üzenetére

    Tom:
    Az LM660, és 669 tudtommal ugyanaz, csak a színe más. Én kb 3 hete vettem 660S-t, mivel feketét akartam. A 620-at nem ismerem, de már csak a távirányító, és a plusz tartalmak miatt megérte a nagyobbik.
    Hogy milyen a minősége? Legszívesebben betenném esténként a párna alá. :D
    Az Olimpiát az M3D-n néztük, fantasztikus volt. UPC tányéros digitális HD csomagom van, hát most kijött rajta, hogy mennyire mákos a mindigtv-hez képest...
    Én 3 méterről nézem, és annó az okosok azt mondták, hogy 3x-os képátlóról való nézési távolság az optimális. Így gondolkodj a vásárolandó méreten. Ja, és tegyél hozzá egy méretet! Ezt ajánlják a plasztikai sebészek is a nőknek, amikor műcicit válogatnak. :DDD
    3D-ben eddig csak a mindigtv, a 3D world tartalmak, és a letöltött filmek voltak. Mondjuk az eddig letöltött filmek mind SBS voltak, amiknek inkább csak mélysége volt, kifelé nem nagyon akartak a dolgok jönni. De kutatok rendületlenül új tartalmakat.

    Ja, a MM-ban volt olyan akció, hogy egy 20-ast leszámítottak, ha vittél valami akármilyen szar kütyüt, illetve kaptam hozzá egy 3D kamerát ajándékba. Azzal is jól el lehet szórakozni. :)

Új hozzászólás Aktív témák