Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz NoX #94423 üzenetére

    "Fontos, hogy a kalibrálást natív 4K-ra optimalizálják natív forrásból, így nem biztos, hogy az SD TV adásokhoz minden beállítást érdemes átvenni innen. Pl. a 'Noise Reduction'-t és a 'MPEG Noise Reduction'-t mindenképp érdemes bekapcsolva hagyni, ha nézünk 4K-nél kisebb adásokat is. Ez egyébként szerintem forrásonként külön beállítható."
    Ezt az infót honnan szedted?
    Ha megnéznéd a tesztet, akkor látszik, hogy sdr-re van kalibrálva, s ott állítható a legtöbb paraméter, de amiket felsoroltál, azok éppen ki vannak kapcsolva. Olyan kalibrálás nem létezik tudtommal, hogy 4K kalibrálás, mivel csak a felbontás változik a hd-hez képest, a lényeges paraméterek nem. A hd és sd-re sem szokás külön kalibrálni, mert csak a színtérben van eltérés, de az annyira kicsi, hogy nem érdemes vele foglalkozni.
    Ezek mellett van még a hdr kalibrálás, de igazából itt sem a 4k felbontás miatt kell már másképp kalibrálni, hanem a nagyon eltérő gamma és színtér miatt. Én legalábbis így tudom, s nem is hallottam még 4k kalibrálásról.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák