Új hozzászólás Aktív témák

  • B6k

    csendes tag

    Egy LG 775FT Flat monitorral van gondom.
    ASUS V9520-as(GeForce FX5200) videó kártyám van, de kipróbáltam már ATI-val is és az eredmény u.a. A háttérkép patent és a megnyitott képek is élesek, viszont minden más elmosódott. Nem csak a sarkoknál! Az ikonok, word, explorer stb.
    Mivel a háttér jó, így gondolom nem a monitor hibája. Akkor viszont, mi? A videó kártyák is rendben vannak.

    Ha v-kinek van ötlete plíz írja meg mit lehetne vele kezdeni.
    NVidia-n mindent próbáltam már, a kontraszt pedig nem állítható jobbra.

    Köszi.

    A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

  • arpeen2

    senior tag

    Nekem az előző (Tulip 15'') monitoromon volt hasonló problem azzal a különbséggel hogy minden homályos volt kicsit. Levettem a hátlapot és ott volt a táp környékén 2 potméter. Az egyik az élességbeállítás volt a másik nemtommi. Kicsit leizzadtam míg beállítottam mert egy vékony csavarhúzóval kell az áram mellett babrálni úgy hogy közben nézed a képernyőt teljesen kitekeredve :DDD
    Persze lehet a mai moncsikon már nincs ilyen potméter, és ha lenne sem biztos hogy orvosolná az egyik oldali homályosságot de egy próbát megér belekukkantani (persze először szigorúan áram nélkül csak szemrevételezni van e vmilyen állítási lehetőség).

  • inkab

    aktív tag

    válasz B6k #1 üzenetére

    Hasonló gondom volt egy AOC 7F+ 17''-os flatron monitorral (el tudom képzelni még azt is, hogy ugyanaz a képcső lehet benne...), nekem garos volt, úgyhogy elvittem szervízbe, és ott kicseréltek benne egy ''fókusz átkapcsoló''-t, legalább is ezt írták a munkalapra. Azóta jó, bár a bal felső sarokban most van egy kis konvergenciahibája: a Nokia monitortesztnél, amikor a három alapszínből álló keresztekkel egy hálót rajzol a képre, a rózsaszín kicsit melette van a többinek, de csak bal fent... :F Nincs kedvem ez miatt visszavinni már...
    Nekem is hasonló volt a hiba, a képek jók voltak, de pl az ikonok alatt a felirat olvashatatlanul elmosódott, meg általában minden, ami nem kép volt. Egyébként szerintem a kép is, csak ugye az nem vonalakból ál, meg általábnan nincsene túl sok él egy átlagos háttérképen ezért nem látszik annyira...

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz B6k #1 üzenetére

    No aztán vigyázni ezekkel a kukkantgatásokkal, mert gond esetén könnyen száll a garancia (LG-nél aztán meg különösen könnyű észrevenni, ha valaki bent matatott, ugyanis a kávát képtelenség sérülés nélkül lefejteni). Egyébként háttér és egy ablak között a monitor nem tesz különbséget, valószinűleg azért látod élesebbnek, mert nincsenek vékony vonalak, apró karakterek (mint egy ablaknál), amiken különösképp látszik a rosszul fókuszált kép. Sajnos LG az LG, videokártyát pedig felesleges cserélned, ilyesmiért a videokártyák igen ritkán felelnek.

  • B6k

    csendes tag

    Köszi az eddigi segítséget. A garinak már annyi, szal kipróbáltam, hogy szétkapom... Nem igazán szerette :B ezt másnak sem ajánlanám, mert így a Kandó elvégzésével se sikerült elsajátítani a monitor szerelést.
    Szerencsére visszatudtam állítani. Akkor maradhat a fókusz probl.
    Többen is +nézték és a hátteret (egy Impreza WRX-nek a kerekén tisztán látszanak a minták) ill. a 3000x2000-es felbontású képeket is rendben találtuk.

    Valóban lehet, hogy ez már csak belebeszélés és csak a többihez képest tűnik jónak.

    Akkor a javaslat, ha jól értem a szervíz. Ha mégsem v. egyéb ötlete van v-kinek azt is szívesen fogadom.

    A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz B6k #5 üzenetére

    ''a 3000x2000-es felbontású képeket is rendben találtuk''

    Huhh, hát azért az kemény lenne, ha a monitorod ilyen felbontásokat is tudna kezelni (ha jól tudom, nem is létezik ekkora felbontás). A kép viszont akkor is kép, hiába látod rajt a mintákat, egy képen sok a retusálás, blur stb. Vektorgrafikus ábrákon (pl. karakterek word-ben) viszont kiválóan tesztelheted, sőt, ajánlom neked a Nokia Monitor tesztet.

Új hozzászólás Aktív témák