Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    válasz Aljasvip #10 üzenetére

    Pedig azt gondoltam milyen kevés a 250 cd/m2 fényerő, hisz monitoroknál ez a legalja, ettől több szokott lenni 300-450 között.
    Ezt a pixel refresht akkor mindig magadnak kell csinálni ha jól értem.
    Biztos ráunnék egy idő után, vagy idegesítő lenne, hogy már megint kell ezzel szarakodni....
    Én is szemezek ezzel a freesynces változattal, de egyelőre az ár ami visszatart egy kicsit, illetve még monitor téren elég gyerekcipőben jár az oled. Idővel biztos csiszolnak rajta itt-ott, ahogy tévéknél is. Vajon érdemes beleugrani az első generációs készülékekbe?

  • blountex

    senior tag

    válasz lajosx #12 üzenetére

    Milyen távolságból nézed?
    Nekem ez a monitor nagy és rohadt ívelt. Játékra jó lehet, de pl cad szerkesztés, videószerkesztés már nem igazán adja, ehhez jobban illik a kevésbé hajlított vagy a sík képernyő.
    Egy régebbi LG 34es 3000R 2560x1080p 21:9 hosszúságra nekem pont megfelel, magasságra lehetne picit nagyobb. Gondolkoztam esetleg 37-38as 21:9ben,de az túl széles lenne már, hogy kényelmesen belássam kb 70cmről.
    Amit még kipróbálnék 32" 16:9 4k

    Aljasvip:
    Köszi az infókat.
    Érthető, hogy számolni kell a beégéssel (Tvk esetén is előfordulhat), cserébe a színek és a képminőség mindent visz. Pluszban még egy jó minőséggel megtámogatott HDR szerintem sokat dobhat az élményben.

    Díjazom a standby refresh.

    [ Szerkesztve ]

  • blountex

    senior tag

    válasz vviktorr16 #23 üzenetére

    Hiába nyitott az AMD a linux felé, még se lehet a saját AMD Adrenalin kezelőfelületét feltelepíteni, és ott van az általad írt 10 bites probléma is...
    C2-es Tv nem lenne rossz monitornak, gondolkoztam egy ideje én is rajta csak:
    Közelről nekem túl nagy, tükröződik, valamint "a szélén nincsenek tartalékpixelek. Tehát a pixel shift kitolja a kép szélét a látható területről (az egérkurzornak, bal oldalt, néha csak a széle látszik)." Ez megszokható lehet egy idő után, de eleinte tuti idegesítene....
    Alvó módot olyan tekintetben meg tudom erősíteni, hogy egy idő után az én régebbi LG tv-m is kikapcsol magától.

    Másfelől én egy jóval nagyobb Tv tervezek 50-55 col körülit (ami nem ideális monitornak), ezen pedig menne a konzol és időnként Pc (kontrollerrel ugyan úgy élvezetes a játék nagy képernyő előtt fotelba ülve).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák