Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamas-

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először írok ilyen fórumra, és elég hosszú a bejegyzés de szeretnék végre megoldást találni a problémára...ha van rá egyáltalán.

    Lenovo 3000 n200 (0769EPG) gépem van ami teljesen tökéletesen működött pár héttel ezelőttig, amikor is egy bekapcsolás után kék képernyő jelent meg.

    Mivel semmire sem reagált a gép, a Recovery CD/DVD hiányában - előtelepített Vista van rejtett partíción - "Factory settings restore-t" csináltam. A restore szépen el is indult, de utána a CA00AUS.SWM file-nál megakadt és egy külön hibaüzenetként az jelent meg, ha jól emlékszem, hogy az iuimage is damaged or removed. Miután ezt OK-ztam, végig ment a restore viszont újraindítás után a windows\system32\winload.exe is missing or corrupt hiba jelentkezett. Sok-sok utána olvasás után bemásoltam a winload-ot majd újraindítottam. Winload.exe hibaüzenet már nem volt, helyette egy űj jelent meg amelyik a configra utalt. Azt is bemásoltam, ismét restart, majd egy 3. üzenet jelent meg miszerint a win nem tudja az ntoskrnl-t azonosítani. Itt feladtam, mert az már nem tudtam sehonnan másolni...

    Időközben egy recovery/install cd-ről instalálltam a vistát (más gyártó cd-je nem Lenovo), hogy legalább a gépet használni tudjam még ha nem is 100%-osan...

    Minden hardware-t teszteltem és semmit hibát nem talált...futtattam különböző commandokat is parancssorban ott sem talált semmi hibát.

    Néhány bejegyzést találtam külföldi fórumokon, ahol szintén megakadt a recovery az SWM file-nál, de megoldás a problémára eddig még nem találtam..sokan tapasztalták ezt a hibaüzenetet, de megoldás senki nem tudott rá. Azokon a fórumokon arra gyanakodtak, hogy a vista gyári telepítése során volt valami probléma és ezért akad meg az swm-nél a factory restore.

    Esetleg valaki találkozott-e már ezzel hibával és talált-e rá megoldást?

    Ha valóban a vista gyári telepítésnél volt gubanc, akkor a recovery partícióról lehetséges hogy nem lehet újratenni a vistát és egy új op rendszert kell feltennem?

    Kapcsolatba léptem a lenovo ügyfélszolgálattal is és kértem tőlük helyreállító lemezeket, de ők azt válaszolták, hogy támogatásért forduljak ahhoz a kereskedelmi egységhez ahol vettem a laptopot, mivel a gép dos licenszes így ők, Lenovo, nem tudnak segíteni?!

    Köszönöm a válaszokat

  • tamas-

    csendes tag

    válasz bolcsodal #5854 üzenetére

    Hát ez az furcsa nekem is.. kb 2 éve vettem a gépet az egyik "Fukar" üzletben, MS matrica a gép alján, Vista előtelepítve... és a Lenovo ügyfélszolgálat azt mondja DOS licneszes. Valahol valami hiba lehet, vagy az ügyfélszolgálatosnak volt rossz napja :)

    Már nagyon hajlok affelé, hogy Ubuntut tegyek fel.

  • tamas-

    csendes tag

    válasz g4besz #5856 üzenetére

    OK, megnéztem a product information menüben a típus megadásával. Azt írja DOS licensz függetlenül attól, hogy kiválasztom-e a Vistat mint op rendszert vagy sem. Továbbá 512 RAM-ot mutat, a gépben meg 2GB van..

    Érdeklődöm az üzletben, kíváncsi vagyok milyen választ fogok kapni.

Új hozzászólás Aktív témák