Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grisha

    tag

    Sziasztok!

    Nekem 2db Xiaomi Air Purifier 2-m van.

    Egy a nappaliban üzemel egy hónapja, egy meg bontatlanul hever a gyári dobozában a dolgozóban, melytől megválnék, ha valakit érdekel.

    Megpróbálom itthon elpasszolni (adok neki egy hetet), ha nem megy akkor feldobom ebay-re, csak itthon egyszerűbb lenne a szállítás.

    Nem international, szóval kell hozzá egy Mickey Egeres tápkábel (=laptop tápkábel, kemény 800 forint) amit szívesen adok is hozzá, ha valaki igényli, az átalakítót felejtsétek el.

    Kalandos úton került hozzám +1db a GearBest "jóvoltából" (ma délután vettem át), de ez most nem is tartozik ide.

    Az ára 33.000 Forint. Ennyi most az ára a jobb oldalakon is postaköltség nélkül, csak erre nem kell várni egy hónapot és garantáltan nincs Vám és Áfa.

    Személyesen átvehető Pécsett és környékén, esetleg Budapesten (December 8-án járunk arra).

    Feladom még Foxpostba is 990+450 Forintért utánvétesen.

    Nem személyes átvétel esetén, ha a vevő kéri kibontom ás átnézem a feladás előtt, mégiscsak átutazta a fél Földet, bár külsérelmi nyom nincs a dobozon és a Xiaomi nem spórol a csomagolóanyagon.

    Üdv,

    Gergő

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz BullZeye #289 üzenetére

    Ezeket az oldalakat én nem láttam.

    Tinydeal-en nincs most.

    Geekbuying-on 120 USD. Ez 0%-os konverziós jutalékkal (ami nem létezik, de legyen) most 31.461 Ft feltéve, hogy VISA kártyával fizetsz és a Paypal-ban jól állítottad be, hogy ki végezze az átváltást (ha rosszul akkor sem gond 32.250 Ft-ot fizetsz).
    Erre jön a szállítás, a legolcsóbb 35.57 USD. DHL Economy (gagyibb itt nincs) ÁFA és VÁM 100%, hogy van a DHL miatt, szóval a Geekbuying felejtős.

    Gearbest-en is pont 120 USD, flash sale van, 22% kedvezmény ami nyilván hazugság, mivel 125 vagy 130 USD szokott lenni de ezt már megszoktuk. Ez árban ugyan annyi, még 109db van most. A szállítás itt jobb. Priority lane (EU Express) 6.36 USD + 3.40 a biztosítás, 20-60 nap alatt itt is van. Nem tudom, hogy meddig lesz EU Express, mert illegális, nekem a két készülékből az egyiknél már nem is akarták ezzel a módszerrel elküldeni. Kaptam egy levelet, hogy a szállítási módot ért megszorító intézkedések miatt egyszerű regisztrált küldeményként kerül feladásra és sorry, néhány levélváltás után feladták végül is EU Express-szel, az egyik csomag 63 nap alatt ért ide, a másik 20. Szóval, ha a vám/áfa mizériát megúszod, akkor 34e-ért itt is van.

    B opció itt még, ha az EU-4 raktárból rendeled, de úgy nevetséges 170 USD + 14 a szállítás.

    Szóval én nem látok most 27-29k-ért sehol ilyet. Lehet, hogy a black friday alkalmából volt akció.

    A 27e az pont 103 USD 0% konverziós jutalékkal, nem kötekedni akarok, csak érdekel, hogy melyik oldalon kerül ennyibe, mert akkor mostantól azt is nézegetni fogom.

    Gergő

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz BullZeye #282 üzenetére

    A kijelzőn kívül azért van egy nagy különbség. Az Air Purifier 2-ben sima infravörös attenuációs PM szenzor van ami elég egyszerű, bár a célnak szerintem tökéletesen megfelel. A 2s ezzel ellentétben megkapta a Pro lézer diffrakciós szenzorát, ami lényegesen komolyabb cucc, árban az előbbi 10x-be kerül (csak a szenzor). Ez van a 60 USD-s külön Xiaomi PM monitorban is. Ezen kívül tényleg csak az a különbség amit írtál, nem éri meg. Sokkal jobb egy sima kijelző nélküli és egy hordozható monitor.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz ga_-bor #297 üzenetére

    Sajnos ez nem teljesen igaz.

    Amit írtál, az csak abban az esetben igaz, ha direkt kártyás fizetést választasz (megjegyzem, hogy így sem mindig, mivel sok esetben itt is lehet választani pl. amazon), vagy PayPal esetében, ha az jól van beállítva.

    Ha PayPal-lal fizetsz akkor két opció van, így itt sem igaz feltétlenül:
    1, A PayPal váltja át neked és a te kártyádat forintban terhelik! Ez régebben 1-2 forinttal rosszabb árfolyamot jelentett, mostanában viszont (az utóbbi 5-8 évben) 5-10 forintot is jelent sajnos, vannak cikkek a HVG-n is, meg a kiszamolo.hu-n, ha szeretnéd postolom a linket, ott 5-7,5%-os árrést írnak.

    2, A jobbik opció, hogy a kártyatársaság vagy a saját bankod váltja át. Ez bankonként változik, amíg AXA-s voltam addig a kártyatársaság váltotta (tehát a VISA vagy a Mastercard és köze nem volt a bankom árfolyamához), most ERSTE esetében szerintem a bankom váltja, de ezt még nem ellenőriztem. VISA esetében ennek a napi friss árfolyamát itt lehet meglesni: https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates a saját bank esetében meg a bank honlapján.

    További genyó dolog a Paypal-tól, hogy kb. minden "rendszerfrissítéskor" (én 2005-óta használom és volt pár) amit úgy ismersz meg, hogy teljesen átszabják az oldal design-ját megváltoznak a kártyához társított konverziós beállítások, mit ad Isten az alapértelmezettre ami természetesen az 1.
    Te is ellenőrizheted: belépsz a Paypal-ba --> jobb felül fogaskerék --> utána Payments fül --> Manage pre-approved payments --> Set Available Funding Sources --> kártyád mellett conversion options --> itt választhatsz a "The PayPal currency conversion process" vagy a "The MasterCard and Visa currency conversion process" között.

    A konverziós jutaléknak amit említettem nincs semmi köze a "kvázi "devizakonverziós" költség"-hez amit te írtál, az esetleg a te bankodban van, ha pld. bemész és idegen devizában utalsz a forint számládról egy másik számlára. Én a kártyatársasági költségre utaltam, amennyiben van (bár direkt 0-val számoltam), VISA-nál nem tudom, hogy mikor van és mikor nincs, nem szoktam vele foglalkozni, meg számolgatni, mert nem nagy összeg. Lehet, hogy akkor jelenik meg, amikor több lépcsős az átváltás. Ugyan is, ha a VISA kártyával az USD-n kívül más devizanemben vásárolsz (pl. EUR, GBP, AUD) akkor az átváltás pl. AUD --> USD --> HUF lesz. Ez Mastercard esetében is pont így működött régen (amikor olyan kártyám volt) csak annak az alapértelmezett devizaneme az EUR volt. Ha a saját bankod váltja, akkor merem remélni, hogy már nincs ilyen költség (bár tudom, hogy a CIB-nél volt). Azt viszont bátran megsaccolom, hogy PayPal esetében a magyar vásárlók 70-80%-a megfizeti a cikkekben is közölt 5 vagy 7,5%-ot, mivel a PayPal átveri őket azzal, hogy az alapbeállítás szerint ők váltanak okosban.

    Az EU-Express meg 9.76 USD, mivel alapból nem tartalmaza a biztosítást.
    Belinkelem neked a levelet, hogy lásd nem akarlak "megvezetni", én örülnék a legjobban, ha maradna az EU-express szállítási mód, de úgy érzem, hogy sajnos ez nem így lesz.

    Nekem kuponkódom nincs, nem is látom a GB-en, hogy osztogatnák mindenkinek, amit látok, hogy most ebben a pillanatban 119.99USD az ára (kamuakciósan), erre jön rá a szállítás és így pontosan 129.75USD-t kell fizetnem, ha megrendelem, ez ebben a pillanatban 34,164.52 Forint, ha PayPal-lal fizetek és mondjuk a VISA váltja, vagy 35,358 forint, ha az általad ajánlott árfolyamon direktben az ERSTE váltja. Ennyiért kapok egy újat, ha rendelnék, én meg 33,000-ért árulok egy újat, ami most itt van nálam, bontatlanul és maholnap át lehet venni.

    Nem látom megvezetésnek, ha téged sért azt sajnálom, de lehet, hogy valaki szívesen megvenné.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz Grisha #298 üzenetére

    Most látom, hogy itt a fórumban postolták a kuponkódokat. Kár, hogy Szeptemberben, amikor rendeltem még nem volt ilyen. A korrektség kedvéért azért megírom, hogy a kuponkód esetében a a biztosítás is alacsonyabb (gondolom, mert érték alapú) és így a szállítás 6.36+3 USD.

    Ettől függetlenül az ár fix, ha érdekel valakit írjon nyugodtan. Hétfőig nem dobom fel az ebay-re.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz Grisha #299 üzenetére

    És, hogy pontosan lássuk az árat, kuponnal most 99.99+6,36+3USD az ára azaz 109.35USD ami a korábban közölt ERSTE árfolyammal számolva (272,51) 29.799 forint. Így kerekítve 10,7%-kal árulom drágábban.

    Remélem így már minden "megvezetéstől" megszabadultunk.

    Gergő

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz BaginZe #300 üzenetére

    Ebben az esetben én kérek elnézést és kérlek vegyétek semmisnek a hirdetésem.

    Üdvözlettel,

    Gergő

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz ga_-bor #303 üzenetére

    Szerintem kár. Értékes és kedves embernek tűnsz.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz RBJ #304 üzenetére

    Igaz.

    Amúgy valaki kérdezte, hogy jól működik-e a cucc. Én meg vagyok vele elégedve. Sok Xiaomi cuccom van ami HA-hoz köthető: gateway, 2 temp/hum szenzor, egy aquara temp/hum/baro szenzor kültéren, 2 xiaomi-philips izzó, wireless switch, flower-care (a páromnak) és a purifier 2. Ezekből a legproblémásabb a flower care, utána a gateway és az air purifier. Ez nem hangzik túl jól, de az az igazság, hogy az air purifier-nek viszonylag kevés hibája van (az utána következőknek meg még kevesebb, vagy semmi, bár a gateway-nek sem sok).

    Szóval néhány észrevétel az egy hónap alatt, (az alkalmazás szerint 247 üzemóra és 11762m3 "megtisztított" levegő után, csupa "hasznos" információ).
    -Többen írták a hangját, hogy megváltozik idővel. Én is tapasztaltam, de nem számottevő.

    -Mennyire hangos? Ez relatív szerintem, éjszaka TV-t nézni mellette mi csak sleep mode-ban tudunk vagy auto-ban, annak legalacsonyabb fokozata ok (az a sleep-nek felel meg) ha egyet "feljebb kapcsol" az legtöbbször még elviselhető (40-45 µg/m³ körül teszi ezt meg).

    -3 óra után a "Favorites" -módból visszakapcsol auto-ra. Ez könnyen kikerülhető, ha a Mi Home-ban beállítunk automatizációt. Kicsit macerásnak tűnik, de nem olyan vészes. Amúgy én nem szórakoztam vele, ha elmegyünk otthonról, akkor elindítok egy "Favorites" módot, kb. 50%-on. Ez amire hazaérünk (függetlenül attól, hogy visszakapcsolt-e Auto-ra leviszi a PM 2.5-öt 10µg/m³ körüli értékre, így aztán ki is kapcsolom. Éjszaka meg 11-kor bekapcsol Auto-ra és reggel 6-kor kikapcsol. A készülék nappaliban van, gyakorlatilag nem is halljuk.

    -A többi Xiaomi terméknél a history nagyon jól ábrázolható. Meg tudom nézni a hőmérséklet/páratartalom adatokat havi, heti, napi bontásban, tudok nagyítani, tényleg jó. Itt viszont ez nem működik. Gondolom főleg azért mert a Mi Home többi részével ellentétben nem az alkalmazásban meghatározott location-t használja, hanem okosan kitalálja hogy hol van a készülék. Ez azért problémás, mert nyilván nincs adata a kültéri értékekről és ezért azt 0-nak veszi. Talán emiatt nem is működik az utolsó 4 napot ábrázoló grafikon.

    -A régebbi Air Purifier (az 1-es, ami magasabb volt még) jól takarítható volt, egy mozdulattal ki lehetett szedni a védőrácsot és a ventilátor lapátot. Itt vagy máshogy van rögzítve ez a védőrács, vagy csak nem merem eléggé feszegetni, de én nem tudtam kinyitni a tetejét.

    -Ez a Favorites mód nincs jól kihasználva. Egy értékre állíthatod, így aztán nem tudsz tényleg korrekt automatizálást beállítani, pl. azt hogy este 10-től éjfélig-ig 20%-on működjön, utána éjféltől reggel 6-ig meg 40%-on. Csak annyit lehet választani, hogy Auto, Sleep vagy Favorites, de a Favorites az egy előre definiált fix érték.

    -A gyári szűrő nem rossz, de lehetnének olyan kedvesek, hogy a zöld "Enhanced Version"-t csomagolják hozzá. Árban kb. ugyanannyi, néha olcsóbb is.

    Nálunk amúgy nem túl rossz a kültéri levegőminőség (persze télen azért van probléma, ha elkezdenek fázni az emberek és bekerül a kályhába a hungarocell, az olajos rongy, meg a többi szar), viszont a fél család allergiás. Van egy kandallónk is a nappaliban ami azért fel tud keverni mindent, meg a kandalló ajtónyitogatások miatt (még, ha nem is jön be érezhetően kis füst) direkten is tudja rontani a beltéri levegőminőséget. Ezeken tud segíteni (35 alá vinni a PM2.5-öt), de 60-nál magasabb értéket én még nem láttam, talán majd januárban. Nyilván Budapesten, belvárosban nagyobb a tényleges haszna, főleg, ha az ember ablakkal szellőztet.

    [ Szerkesztve ]

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz RBJ #307 üzenetére

    A max módban max. 3 órát megy, a kiszállításkori firmware-rel a 17-20m2 opcióból is visszaállt auto-ra. Azóta frissítettem a fw-t és ezt még nem próbáltam, de hétvégén kipróbálom, amikor Mikulás ünnepségre megyünk. Akkor nem zavar senkit.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz qqzs #309 üzenetére

    HomeAssist-ot nem használok, csak a Mi Home appot így ezt nem tudom. A FlowerCare nehezebb eset. A Mi Home-hoz tartozó modul nem jó, 95%-ban kínai, a növényeket csak a fotó alapján lehet kiválasztani (ha nem tudsz kínaiul). Még a legutolsó firmware-t sem teszi fel a FlowerCare-re, csak 3-4 verzióval korábbit. Szerencsére van egy külön app, Flower Care a neve, az teljesen jó. Angol, rengeteg leírással, megtalálja és fel is teszi a legújabb FW-t, jó a history chart is. A Xiaomi is azt javasolja, hogy elsősorban ezt használjuk. A legnagyobb hibája, hogy Bluetooth-on kommunikál, így a Gateway nem látja, távolról nem elérhető. Nem értem, hogy miért nem ZigBee-s. Akkor 5* lenne. A tápanyag (vezetőképesseg mérés alapú) ikonja nagyon durva: egy kupac szar.

    Dictim dabit ipsam findet res!

  • Grisha

    tag

    válasz RBJ #307 üzenetére

    A 17-20 M2 módban ment ma 4,5 órát, nem váltott vissza. 1.2.4_60-as a firmware.

    Dictim dabit ipsam findet res!

Új hozzászólás Aktív témák