Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grisha

    tag

    válasz ga_-bor #297 üzenetére

    Sajnos ez nem teljesen igaz.

    Amit írtál, az csak abban az esetben igaz, ha direkt kártyás fizetést választasz (megjegyzem, hogy így sem mindig, mivel sok esetben itt is lehet választani pl. amazon), vagy PayPal esetében, ha az jól van beállítva.

    Ha PayPal-lal fizetsz akkor két opció van, így itt sem igaz feltétlenül:
    1, A PayPal váltja át neked és a te kártyádat forintban terhelik! Ez régebben 1-2 forinttal rosszabb árfolyamot jelentett, mostanában viszont (az utóbbi 5-8 évben) 5-10 forintot is jelent sajnos, vannak cikkek a HVG-n is, meg a kiszamolo.hu-n, ha szeretnéd postolom a linket, ott 5-7,5%-os árrést írnak.

    2, A jobbik opció, hogy a kártyatársaság vagy a saját bankod váltja át. Ez bankonként változik, amíg AXA-s voltam addig a kártyatársaság váltotta (tehát a VISA vagy a Mastercard és köze nem volt a bankom árfolyamához), most ERSTE esetében szerintem a bankom váltja, de ezt még nem ellenőriztem. VISA esetében ennek a napi friss árfolyamát itt lehet meglesni: https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates a saját bank esetében meg a bank honlapján.

    További genyó dolog a Paypal-tól, hogy kb. minden "rendszerfrissítéskor" (én 2005-óta használom és volt pár) amit úgy ismersz meg, hogy teljesen átszabják az oldal design-ját megváltoznak a kártyához társított konverziós beállítások, mit ad Isten az alapértelmezettre ami természetesen az 1.
    Te is ellenőrizheted: belépsz a Paypal-ba --> jobb felül fogaskerék --> utána Payments fül --> Manage pre-approved payments --> Set Available Funding Sources --> kártyád mellett conversion options --> itt választhatsz a "The PayPal currency conversion process" vagy a "The MasterCard and Visa currency conversion process" között.

    A konverziós jutaléknak amit említettem nincs semmi köze a "kvázi "devizakonverziós" költség"-hez amit te írtál, az esetleg a te bankodban van, ha pld. bemész és idegen devizában utalsz a forint számládról egy másik számlára. Én a kártyatársasági költségre utaltam, amennyiben van (bár direkt 0-val számoltam), VISA-nál nem tudom, hogy mikor van és mikor nincs, nem szoktam vele foglalkozni, meg számolgatni, mert nem nagy összeg. Lehet, hogy akkor jelenik meg, amikor több lépcsős az átváltás. Ugyan is, ha a VISA kártyával az USD-n kívül más devizanemben vásárolsz (pl. EUR, GBP, AUD) akkor az átváltás pl. AUD --> USD --> HUF lesz. Ez Mastercard esetében is pont így működött régen (amikor olyan kártyám volt) csak annak az alapértelmezett devizaneme az EUR volt. Ha a saját bankod váltja, akkor merem remélni, hogy már nincs ilyen költség (bár tudom, hogy a CIB-nél volt). Azt viszont bátran megsaccolom, hogy PayPal esetében a magyar vásárlók 70-80%-a megfizeti a cikkekben is közölt 5 vagy 7,5%-ot, mivel a PayPal átveri őket azzal, hogy az alapbeállítás szerint ők váltanak okosban.

    Az EU-Express meg 9.76 USD, mivel alapból nem tartalmaza a biztosítást.
    Belinkelem neked a levelet, hogy lásd nem akarlak "megvezetni", én örülnék a legjobban, ha maradna az EU-express szállítási mód, de úgy érzem, hogy sajnos ez nem így lesz.

    Nekem kuponkódom nincs, nem is látom a GB-en, hogy osztogatnák mindenkinek, amit látok, hogy most ebben a pillanatban 119.99USD az ára (kamuakciósan), erre jön rá a szállítás és így pontosan 129.75USD-t kell fizetnem, ha megrendelem, ez ebben a pillanatban 34,164.52 Forint, ha PayPal-lal fizetek és mondjuk a VISA váltja, vagy 35,358 forint, ha az általad ajánlott árfolyamon direktben az ERSTE váltja. Ennyiért kapok egy újat, ha rendelnék, én meg 33,000-ért árulok egy újat, ami most itt van nálam, bontatlanul és maholnap át lehet venni.

    Nem látom megvezetésnek, ha téged sért azt sajnálom, de lehet, hogy valaki szívesen megvenné.

    Dictim dabit ipsam findet res!

Új hozzászólás Aktív témák