Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz balint82 #56791 üzenetére

    "Egy Tescos/Auchanos polcsöprés több százezer forint is lehet. Azért, aki ebből él, nem úgy van ám, hogy eladási ár Mínusz beszerzési ár, aztán ennyi."

    Én meg erre szoktam "bepöccenni" .
    Keresse meg mindenki a kenyérre valót úgy, hogy azzal másnak nem tesz kárt.
    Polcsöpréssel az a gond, hogy más elől elveszik a lehetőséget, hogy akciós termékhez jusson, úgy hogy azt saját használatra veszi, nem pedig haszonszerzésből.
    Szerintem ez a gusztustalan és ezért pont nem fogom sajnálni szegény "kereskedőt", hogy sok pénze áll benne... mondanám, hogy rohadjon rá a műanyag... Mondjuk belőlem 1 fillért se látnak, BF katonát is kivártam (és köszönet itt valakinek, akik bedobta az infót), hogy legyen PaB-on...

    bocs az indulatért!.

    [ Szerkesztve ]

  • timar88

    tag

    válasz balint82 #56791 üzenetére

    Érdekes arra soha senki nem válaszolt még amikor bedobtam a 20 milliós kérdést. Akik ezzel foglalkoznak számlát adnak, mennyit adóznak?

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

  • sb

    veterán

    válasz balint82 #56791 üzenetére

    Szerintem tökéletes a példa. Épp az a gond, hogy ártól és munkától függően értelmezed de ez egy elvi kérdés.
    Többet viszel tisztán saját érdekből vs másnak kevesebb/nem jut. Az ő érdekes sérül.

    Ennyi a sztori.
    Az, hogy mennyibe kerül pénzben/munkában, stb... mellékes.

    (De egyébként sem ingyenes a fánk, mert a munkát is beletett, odatolakodott és az egész ügylet eredője sem nulla mivel ő jóllakott... amit ellenkező esetben fánkvásárlással tudott volna megoldani)

    Aki ezt megélhetési szinten űzi, tehát valódi nepper ott eleve másik oldalról kellene közelítenie a témát. Munkát tesz bele? Pénzt, helyet? Még jó!
    Ne éljen meg munka nélkül... nade mit tesz bele még? Gyanítom nem kisker/nagyker, számlával, leadózva, megfelelve a kiskerekre vonatkozó jogszabályoknak, szavatosságtól kezdve egészen a panaszkönyvig... Gyk. ha tesz is bele munkát, nem annyit mint egy valódi kereskedő. Ő nem a tervezett ellátási lánc része, ergo, más kárára kereskedik vélhetően.
    És ha már eddig eljutottunk akkor ezt teljesen globálisan is lehetne nézni. Sajnos az egész onnan ered, hogy full elérés van szinte globálisan bármire, így a kereslet-kínálat nincs egyensúlyban mert mérhető tömegben meg tudnak jelenni a torzító tényezők.

    A szabad piac az egyik legjobb dolog... amíg szabad. :) Manapság elég gyorsan bármit el tudnak téríteni kisemberek is, a minifigektől kezdve egészen a Gamestop részvényekig (a rákgyógyszeren keresztül).
    Amint torzul a piac, valós érdekek sérülnek más előnyére. Ez elvben sem jó, ha ez is a gyakorlat és tökéletes piac nem létezik, azért efelé érdemes menni és ilyen esetekben ezek megszüntetése vagy mérséklése lenne a cél.
    Ha pedig megfelelő keretek között működik - nepperkednek, de mindenkinek jut, értelmes áron, van elég normális kínálat is - akkor a fenti lesz már csak kérdés. Akik ezt torzítják és előnnyel teszik az sem tisztességes szvsz. Akkor lenne ha azonos játékszabályok szerint játszanának. (Ahogy vannak nyilván adózó, rendes kereskedők is) De ha a teljes piacot megborítják akkor már ez sem érdekes. Szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák