Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz balint82 #37030 üzenetére

    Nekem is megérkeztek.
    Érdekes, hogy 5 tételt 5 külön csomagban küldtek, és 2 külön postás hozta őket :)
    Az is furcsa, hogy pl. a creator kalózhajó kartondobozban volt, a city passenger train pedig csak zacsiban (pedig a vonat drágább, de lehet, hogy súly vagy doboz méret alapján döntenek).
    Ez a kettő gyakorlatilag érintetlenűl megúszta az ideutat, illetve egy kék baseplate is.
    Amik sérültek, az a gyereknek rendelt "60284 Útépítő autó", ennek pár helyen benyomódott a doboza, illetve a "60238 Vasúti váltó" doboza kicsit be is szakadt.

    A gyűjtés/érték témához: szerintem a legtöbb dolog annak érdekes/értékes, aki gyerekkorában találkozott az adott témával, és ott felkeltette az érdeklődését.
    Pl. ha nyernék a lottón, tuti megvenném az összes korabeli castle/pirates készletet bontatlanul, de az annál korábbi készletek, amikkel gyerekként nem találkoztam, teljesen hidegen hagynának, ugyanúgy a későbbiek is (pl. bionicle).
    Vagy pl. egy Michael Jordan relíkvia érdekelne, de egy Larry Bird már nem.
    Apámnak is volt bélyeggyűjteménye, de mivel alig volt közte postatiszta, és amúgy is hiába régi, vaterán nézgelődve talán egy normálisabb legokészlet sem jönne ki az árából, így inkább megtartjuk családi mementónak :)
    De ugyanez a más által már említett porcelán, csetres, festmények (itt amik az átlagnak elérhetőek voltak egyszerű magyar festők képei), stb - szóval ahogy kihal az a réteg, aki ebben értéket látott, máris csökken rá a kereslet.
    Arra is kíváncsi lennék, hogy pl. a nagyon ritka, akár több millióba kerülő sneakereknél vajon eljön-e az a pont, hogy elvesztik az értéküket, ez itthon azért viszonylag frissebb mánia, mint a bélyeggyűjtés, meg talán nyugaton is nagyobb divatja/kultúrája van.

  • maross

    veterán

    válasz balint82 #37030 üzenetére

    Hat....majd kesobb kuldok kepeket...kb fele serult. 5 nagy dobozra raragasztva a csomagolas. RARAGASZTVA. Termeszetesen totalisan eselytelen ugy eltavolitani, hogy a doboz teljes szelessegeben vagy epp hosszaban ne huzza le a felso reteget...

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Új hozzászólás Aktív témák