Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki! Érdeklődnék, h valakinek van-e Be quiet! Dark Rock Pro2-je? Vannak e vele tapasztalatok illetve valaki tudna-e hőmérsékleteket írni alap és húzott feszültségek mellett? Én vettem egyet core i5 3570-re alap órajelen fél óra intel burn test után 54 fok, húzva 4200mhz +feszültség esetén 64-64 fok, ezek mennyire számítanak jónak? Én kinézetre kidolgozásra anyagminőségre 1 osztályúnak tartom! Nagyon csendes és nagyon jó látványt nyújt! Valakinek véleménye adatai róla? Illetve kérdésem lenne h az alaplap hátúlján a merevitő lappal együtt mennyire kell meghúzni lehúzni? Köszönöm!:)

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!
    Amiről szó lenne egy core i5 3570 alap órajelen 3400/3800mhz fix 1,05v-on, régebben egy CM Hyper Tx3 evo volt rajta 65 fok körüli hőmérsékletekkel, aztán ezt megelégelve váltottam egy Be quit! Dark Rock Pro 2-re ami önmagában nagyon jó darab, de problémám a következő ezzel a hűtővel is elég magasak a hűtő adottságaihoz képest a hőmérsékletek! Alap helyzetben tartja azt amit az alaplap hőmérséklet érzékelője is mutat! Ez szoba hőmérséklettől függően kb 27-34(cpu, nem a magok) fok körül szokott lenni, terhelve intel burn testel maximum beállításon képes hővezető pasztától függően 56-62fok(cpu, nem a magok) környékére felmenni jó félórás teszt után!
    Próbáltam a gyári pasztáját, egy CM pasztát, próbáltam kevésbé lehúzni a hűtőt jobban meghúzni, de nem vezetett eredményre!?
    Ami nagyon fura, h a borda kéz meleg sincs, ugyanígy a hővezető csövek is! Egyszerűen nem kerül át a cpu kupakjáról a hő!? Ami szintén szemet szúrt, hogy a Be Quit polírozott talpán meg látszik, hogy a cpu kupak 4 sarka szélei feküdnek fel, tehát a közepe nem, ezzel mit lehet csinálni?
    Próbáltam több pasztát, a pasztákat több képen felvinni: egyenletes rétegben, csak a közepére, különböző mennyiségekben, de egyik sem hozott eredményt!!
    Kicsit elkeserítő, és kiábrándító, hogy egy ilyen kategóriás és értékű hűtő semmi tuning és feszültség emelés mellett ezt az eredményt hozza alap órajelen:(
    A felfogató fülek nem görbültek el, a hátlapi merevítő is jól áll a távtartók sem tartják el, ötletekből kifogytam...
    Valaki találkozott-e már ilyennel vagy van-e ötlete a probléma kiküszöbölésére?
    Előre is köszönöm!

    Ne tedd fel 3 helyen ugyanazt a kérdésedet, kérlek!

    [ Módosította: radi8tor ]

  • Gtaati

    őstag

    Hello! Érdeklődnék, hogy valaki nem-e tud olyan programot(Fan controller) amivel a cpu hűtőt le tudnám szabályozni úgy, hogy pl: ha mondjuk 50 fokot nem éri el a hőmérséklet akkor a cpu ventilátorok nem mennek tehát passzívan csak a borda hűtene és utána ez felet kapcsolna csak be a ventilátorok? Asus alaplap biosa illetve hozzá kapott szoftverrel(Fan expert) ezt nem tudom megoldani, egyáltalán van ilyenre lehetőség? Mert teljesen fölösleges h letöltéskor illetve netezés stb közben menjenek a ventilátorok így növelve a ventilátorok élettartalmát és nem utolsó sorban a zajszintet csökkenteni lehetne! Köszönöm!

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki! Érdeklődni szeretnék, hogy véleményetek szerint milyen programmal lehetne azt meg csinálni, hogy ha tölt le a gép vagy ugye idle állapotban van akkor a cpu hűtő ventilátorát le tudjam kapcsolni? Tehát álljanak mert akkor passzivban is elbírná, és akkor csöndesebb is a gép és az élettartama is nő a ventiknek! arra gondolok h pl kézzel garfikonon vagy valahogy meg lehessen adni a fordulatszám és hőfok viszonyát, pl 50fokig 0 és utána egy karakterisztikát beállítani és ha kész menteni és alkalmazni! És ha indol a windows akkor betölt és leszabályozza ennek megfelelően! Köszönöm előre is!

  • Gtaati

    őstag

    Helló! Érdeklődni szeretnék de előtte leírom a pontos helyzetet: adott egy 3570k kupaktalanítva, kupak alatt liquid pro, fölötte mx4, a hűtő egy Bequit Dark Rock Pro 2, a proci húzva van(4,5ghz 1,096v, 4,8 1,236v) a kérdés az lenne hogy mitől van az illetve mivel lehetne azon segíteni, hogy amikor kb 70 fokosak magok illetve ekörül a cpu is a hűtő talpa és a tövénél a hőcsövek kéz meleg vagy hidegebb. Két dologra tudok gondolni, hogy a hűtő ennyire le tudja hűteni magát(amit kétlek mert az egész borda hideg....), vagy a másik h a hő olyan mértékben még így sem kerül át a proci hűtő talpára, mert azért 60-70fokot kézzel igencsak kellene éreznem a hőcsöveknél illetve a cpu talpánál(pl a 7970-nél szinte sütnek a hőcsövek is meg a talpazat is) és gondolom ez fontos lenne hogy a hő megfelelően átkerüljön a hűtő talpára illetve a hőcsövekre hogy a hő által elinduljanak a folyamatok a hőcsőben és ez által emelkedjen a hatásfok. Ha valakinek ebben van ötlete segítsége azt szívesen meghallgatnám illetve köszönöm!

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Segítséget szeretnék kérni, hogy egy Raijintek Morpheus VGA hűtőbordára milyen ventit tudnátok ajánlani ami kellően át tudja fújni a bordát és borda alatti alkatrészek hűtőbordáit is kellően tudja hűteni és ezt mind a lehető leghalkabban. Jelenleg két F12 PWM van rajta ami viszonylag halk, de alacsony fordulaton a borda alatti alkatrészek eléggé melegednek. Teljes fordulaton a hűtés már vrm és ram süniket nézve is megfelelő, de így azért már van hangja. Többet ajánlották a hatásfok és a jó szabályozhatóság miatt a Scythe Slip Stream 120mm PWM (SY1225SL12LM-P) ventit. Ezzel valakinek van-e tapasztalata hatásfokra zajra tekintettel? Ez a típus nagyobb hatásfokkal és csendesebben át tudná-e fújni a bordákat?

    Köszönöm! :R

  • Gtaati

    őstag

    válasz abridabri #25276 üzenetére

    Hello! Koszonom a valaszodat! Szabalyozhatosagra illetve zajra mik a tapasztalataid veluk?

    Koszonom! :R

  • Gtaati

    őstag

    válasz abridabri #25278 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat!

    Az apache és viper között annyi a különbség, hogy az viper nagyobb fordulatot is tud szükség esetén? Tehát ha pl 1300-as fordulatig leszabályozom, akkor odáig teljesen ugyanaz mint az apache? Köszönöm!

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Segítséget szeretnék abban kérni, hogy egy Raijintek Morpheus bordára és a borda alatti alkatrészek hűtéséhez kellene a legjobb alternatívájú ventilátort kiválasztani anyagiakat is figyelembe véve. A bordát kezdetben 2db Arctic F12 pwm rev 2-vel használtam. Ezek magát a bordát ami a gpu-t hűti nagyon jól lehűtötték: max 55-60C max fordulaton. A problémásabb a borda alatti VRM amik a gyári vga hűtőhöz képest jobbak(75-85C), de ettől is hűvösebbet szeretnék. Többen ajánlották az Akasa Vipe-t. Én be is ruháztam 2-re, mivel elég jó a statikus nyomása, így jól átfújja a bordát. Hát szomorúan vettem észre h a két Viper-el a gpu hőmérséklet nőt bő 10C-al a Vrm meg a legjobb esetben is max 5C-al lett hűvösebb az F12-höz képest. Így szépen visszakerültek az F12-k és eladtam az Akasa Viper-t. Ami érdekes volt h az F12-k max 1300-1400-as fordulaton mentek míg a Viperek 1900-on és hát azért zajra is volt köztük egy kis különbség.

    Ezek után kérdezném, hogy véleményetek szerint mi lenne jó megoldás amivel a gpu-t tudnám 55-60C tartani és a Vrm-t meg mondjuk max 70C környékén?

    Mások még ajánlották a Scythe Slip Stream PWM SY1225SL12LM-P. Légszállításra hasonló mint az F12, de se Scythe se az F12 esetén nem találok statikus nyomásra vonatkozó adatokat....

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák