Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz Xpod #25259 üzenetére

    Ma darabokra szedtem a gépemet. Több dologra is rá kellett jönnöm.

    A hűtőbordát leszorító lap az idők folyamán valószínűleg engedett tartásából. Így amikor rácsavaroztam a lefogató karmokra, az teljesen ráfeküdt, de nem tartott megfelelően, a borda mozgott (csúszkált a procin) Ez 2 dologból látszott:
    1. Mikor levettem a proci hútőt, akkor a cpu egyik felén szinte nem is volt paszta, a másik oldalon meg volt rajta rendesen.
    2. A gép szétszedése után láttam meg a csavarozás eredményét.

    Ehhez a CPU hűtőhöz a felfogató karmos keretet külön kell felcsavarozni, de a CPU felőli oldalán kis lábai vannak.Ezeket a lábakat lecsiszoltam, így kb 2 mm-rel lejjebb kerültek a karmok, Ismét feszes a leszorító lap, nem mozdul sehova a hűtőborda.

    A cpu ventilátor nem a megfelelő irányba fújta a levegőt. a hátsó házhűtő és a cpu borda között van kb 3 centi, mindkét veni erről a 3 centis helyről szívta a levegőt ellentétes irányba. A CPU ventin nincsenek nyilak, hogy merre forog, merre továbbítja a levegőt.Egy másik ventivel hasonlítottam össze, de a CPU venti pont az ellenkező irányba forog, mint amivel összehasonlítottam.

    Most végig mentem SuperPi 1.9-cel a számításokon, egyesével, egymás után. A 8M-es számításig felmelegedett 38°C-ról 52°C-ra, és még csak 1200 fordulaton pörgött a CPU ventillátor. A BIOS-ba úgy állítottam be, hogy 60°C-tól 100%-on (1500 fordulat) pörögjön a ventilátor.

    Köszönöm a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák