Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz abdulka1 #26058 üzenetére

    Képzeljétek! Közben eszembe jutott valami. Ez SATA ventilátor elosztó [link] amit próbálgatok, úgy van megalkotva hogy 3 ventilátort képes ellátni. Az egyikre rá van írva hogy master, az 4 pin-es, a másik kettőre semmi nincs írva és csak 3 pines, vagy legalábbis így emlékszem és lusta vagyok most lemászni az asztal alá :-) De nem is ez a lényeg, legalábbis most még, hanem hogy mindháromhoz hozzá van kötve a SATA. Viszont van még egy 4 pin-es dugasz, olyan mint amilyen a ventilatorokból jön ki, csak ez a 4 pin-es méretű dugó csupán két bevezető kábelt kapott. Ez a fényképen is jól látszik. Ez a dugó is hozzá van kötve mindhárom ventilátor fogadó egységhez, csakúgy mint a Sata, amelyik az elektromosságot biztosítja. Kíváncsiságból eltávolítottam a SATA csatlakozást és ezt a 4 pines dugót rácsatlakoztattam az alaplap 4 pines házventilator csatlakozójára, a masterbe meg bedugtam egy ventilatort. Persze nem történt semmi. Ez még aznap volt hogy elkezdtem kísérletezni vele és hozzátok fordultam. Csakhogy ma élesedett ki az a maradék eszem hogy mi van akkor ha ezt a 4 pin-es de csak 2 vezetéket kapott dugót mégis az alaplapi csatlakozóra kell dugni, de nem kell eltávolítani a SATA-t, mert talán így áll össze a rendszer. A SATA áramot ad, az a két vezeték pedig ami most már rá van csatlakoztatva az alaplapra, a vezérlést juttatja el mindhárom elosztóhoz. Legközelebb szerda délután lesz időm kipróbálni, csak félek nehogy a SATA nekiálljon áramot visszatáplálni az alaplapi ház ventilator csatlakozóra. Mit mondtok erre? Ja, és most lehet foglalkozni azzal is miért van egy master nevű és két név nélküli elosztója ennek a cuccnak?

Új hozzászólás Aktív témák