Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz mokus1 #21014 üzenetére

    900lumen elég vagy karcsú?
    ~
    Ez mindig szubjektív és a fal/konyhabútor színétől is függ, de nekem az 1000 lumen bőven elég világos környezet mellett.

    Meleg fehér lesz.
    ~
    Konyhában inkább természetes, esetleg hideg szokott beválni, de bizonyára tudod mit akarsz. (ha újracsinálnám én már CCT-t tennék mindenhova)

    Konyhapult aljára tennék dekorvilágítást. Ez milyen erős legyen?
    ~
    Hangulat vagy éjszakai tájékozódó fényekhez bármi megfelelő szerintem, de praktikus, ha eleve dimmerrel kerülnek be és akkor minden lehetőséget lefedett az ember.

    A LED felfelé nézzen? Milyen erős legyen, hangulatvilágításként?
    ~
    Én személy szerint jobban szeretem, ha nem egy területre van fókuszálva, hanem elterül és deríti a mennyezet egészét. Itt is van létjogosultsága van a CCT-nek. Ennek egyébként az élvilágítók felelnek meg egész jól.

    (sajnos visszafordíthatatlan HA user lettem napszak szerint változó mesterséges fényekkel, már mást el se tudok képzelni (: de ha választani kell, akkor a melegfehér választanám én is, mivel általában ezek este vannak használva)

    [ Szerkesztve ]

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz mokus1 #21014 üzenetére

    1. Én 2400 lumenest használok.
    2. Mindegy, de az erősebbet legfeljebb egy vezérlővel leszabályzod.
    3. Itt és az előzőnél is kérdés, hogy mennyire tudsz együtt élni azzal, hogy ritkábban lévő diódák a közeli felületen nem homogén fényt adnak. A dekorvilágítás legyen indirekt.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák