Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Sziasztok!

    Konyhapult feletti szekrény aljára felragasztottak egy szép csík led szalagot. (albérlet) Alu profil vagy hűtés nincs. Simán az öntapadós felével felragasztották. A típusról azt érdemes tudni, hogy láthatóan valami cseppálló verzió, mert az egész bele van öntve egy ilyen zselés kissé domború anyagba.
    Az alábbi képen látható a probléma. Ráadásul 2 ponton is megszakadt...ha nyüstölöm kicsit akkor érintkezik és világít, de hosszabb lekapcsolás után megint ilyen...

    Nagyon nem akarom túlgondolni a hibajelenséget...szerintem csak simán megdöglött a szalag. De azért ott motoszkál a gondolat, hogy esetleg a nem megfelelő hűtés miatt. Viszont az is igaz, hogy azért nem feltétlenül kell mindegyiknek hűtés...

    A lényeg, hogy szeretném az egészet cserélni és több verzió is eszembe jutott:

    1. Maradva az eredeti koncepciónál, keresek egy kb ugyanilyet és reménykedem benne, hogy hosszabb ideig él.

    2. Alu profilt csavarozok fel. Csak így is eléggé lent van a szekrény alja a pulthoz képest és ha még lentebb kerül a fényforrás, akkor még kevésbé teríti a fényt.

    3. Az előző gondolatmenet alapján az is eszembe jutott, hogy egy szakaszon, 2 csíkot húznék ki ( inverterből kell egy nagyobb ekkor) és akkor biztosan lenne elég fény. De ez meg dupla költség és lehet indokolatlan. Bár ebben az esetben elég lehet kisebb fényerejű szalag, aminek biztosan nem kell Alu profil és még így is jó vagyok.

    4. ? Bármire nyitott vagyok. :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák