Aktív témák

  • Darkn3ss

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elsősorban azokat kérdezem, akiknek Leadtek TV2000 XP Expert tuner kártyájuk van és voltak gondjaik, de megoldották, amúgy meg bárki aki tud segítsen kérem!
    Először is nagyon nem akart feltelepedni a winXP-s gépemre. Leszedtem róla a service pack1-et ezek után simán fel tudtam installni a kártyát. Gyári CD-ről ment minden korrektül, a szoftver része is felment hozzá. Viszont már az elején kezdődtek a problémák. Az FM résszel semmi gond soha nem volt, viszont a TV résszel igen. Amikor elindítom a progzit, vagy kézileg, vagy a wizard segítségével (tök mindegy), elkezdi betölteni, megjelenik a logó, és mikor a logó eltűnik és a TV programnak kell megjelennie, hát ekkor egy nagy semmi van. Lenn a taskbar-on ott a PRV, hogy fut elvileg, task manager-ben is latom futni. Ezek utan, ha lenn a taskbaron elkezdek kattintgatni rá, meg jobb gomb es akkor minimize, move, egyszer csak felugrik és megy minden simán. Érdekes. A Leadtek oldaláról letöltöttem a legújabb szoftvercsomagot hozzá, próbáltam azzal, hát sajnos ugynaz a dolog történik azzal is. Mi lehet a baj?
    Másik gond: talán a következő problémámnak is köze van a szoftver nem korrekt működéséhez. Gyönyörű a kép, frankón be tudom lőni az összes csatornát, és a felvevés is megy szépen DEFAULT beállításokkal. Amik nálam Mpeg-2 Optimal quality, aminek a beállításait (pl.felbontás, videominőség) nem tudom módosítani. Ellenben tudok csinálni magamnak profilt, amiben megadom, hogy miben vegye fel (pl.mpeg-2, 352x288 PAL, Video quality 250, Target Data Rate 2500, constant bitrate vagy variable bitrate, mindegy), egyszerűen nem hajlandó felvenni. Rákkatintva a record-ra lefagy, behal az egész program, resetelnem kell, mert be sem tudom zárni rendesen. A fenti beálítások csak egy példa volt. Számtalant kipróbáltam, de eggyel sem akarja a jót. Csak néha az alap, default beállítással vesz fel. Ez miért van!
    Próbáltam az összes létező codec-et leszedni a gépemről, és szűzen újratenni a szoftvert, drivert a tunerhez, akkor is ugyanez volt. Próbáltam Ace Mega COdec Pack-kal, próbáltam ffdshow-val, próbáltam, hogy csak simán DivX van fenn, semmi. Valaki tudna nekem segíteni? Köszönöm...

    Darkn3ss - Respect for all mankind . . .

  • Christoph

    aktív tag

    Nekem egy Leadtek Winfast Tv2000xp Deluxe van, tudom ez nem az a kártya, de ugyanezt a szoftvert használom, még a meghajtója is ugyanaz.

    Lehet hogy amit írok semmi köze a te problémádhoz, de talán ....
    A lényeg az hogy nekem mindig ment hibátlanul, saját profillal xvid-be vagy mpeg-be rőgzítek dvd felbontásba stb.. Akkor találkoztam hasonló problémával mint te amikor feltettem a lame acm codec-t, ezek után nem akart indulni a progi, és felvételkor ugyanazt játszotta el nekem is mint neked...

    Amúgy ezt leszámítva, jó a progi amit hozzá adtak, csúcs a kártya...
    PRóbáld ki a windvr3 nevű progit, a legjobb mpeg capture amit lehet találni, nem kell erőgép sem hozzá, én azért nem használom már, mert xvid-be capture-lök.


    ''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

  • eziskamu

    addikt

    válasz Darkn3ss #1 üzenetére

    Hi! Nekem is Expertem van, de a gyári progi kifogástalanul (és lassan :O 1,3Tua rulez :DDD ) működik, csak pont a Windvr nem szereti az összes meghajtóprogit, de az utolsó előtti driverrel nagyjából megvagyok. A lényeg: próbáld meg egy másik pci portban, lehetőleg egy olyanban amiben nem ütközik semmivel. Ha nem tudod melyikbe kellene raki, próbálkozzál!
    Egyszer volt olyan, hogy az ir vevő ki-bedugudosása során újraindult a gép, de mivel azóta sem csinálta, és akkor este volt már, lehet hogy én voltam a béna, és eleve tudat alatt újra akartam indítani, csak ezzel nem voltam tisztában (Freud rulez :DDD ).

  • Darkn3ss

    csendes tag

    Sziasztok!
    Koszonom az otleteket, segitsegeket, idokozben megoldottam a problemat. A kovetkezoket tettem: format c:, uj windows XP (semmi service pack, semmi codec pack), eloszor is feltelepitettem siman a windowst, meg az egyeb hardvereimet. Mielott barmi codec packot feltettem volna, vagy csak siman codec-et, megprobaltam feltenni a TV Tuner-t es hozza a programot. Lass csodat!!! Teljesen minden rendben van vele. Fut, rogzit, brutal jo :))). Ja fontos, hogy DirectX 9 fenn legyen a kartya telepitese elott. Ezutan a legujabb ACE Mega Codec Pack-ot kezdtem el telepiteni, de ugy, hogy custom telepitest csinaltam es csak a nagyon szukseges dolgokat tettem fel hozza, megpedig a kovetkezo 3 dolgot: Divx 5.05, Xvid, Lame MP3 codec. Az osszes tobbit kiszedtem a telepitesbol. Igy tudok filmeket is nezni, meg tunerezni is semmi problema nelkul. Plusz mar tudok rogziteni is a tunerrel Divx es Xvid formatumban is. Nagyon franko. Volt, hogy feltettem az ACE Mega C.P.-ot fullosan es bekavart neki, ujra kellett telepitenem meg a driver-jet is a tunernek. Szal javasolom, hogy ne fullosan tegyetek fel a codec packokat, hanem csak kivalogatni ami kell. Jo szorakozast...

    Darkn3ss - Respect for all mankind . . .

  • redsas

    tag

    Háj nekem Winfast xp Deluxe Editionvan és a karival teljesen megvagyok elégedve,vagyis a kártya KIRÁLY!Én VCD-re digizek filmeket veszek fel egy 2órányi film felfér 2db 800mb-os cdre és a minőség király!!!!Beállitás:mpeg-1 codec,480x576,1521kbps,25000fps Hardver:2,2cerka,512sdram!!

    qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

  • vuk

    csendes tag

    nem t'om emlékszik e még rám valaki, mivelhogy az expert témát én nyitottam volna, de má csak a cím maradt belőle, viszont a megoldást meg szeretném osztani mindenkivel!
    a winfast tv 2000 expert em futott ME-n de sem XP-n, sem a 98SE -n nem volt hajlandó indulni, mert pci multimedia device-t kért állandóan (kb... már nem emlékszem pontosan). Szoval nem az eredeti telepito cd-n van egy win fast tv mappa, ezen belül három másik mappa, és még jó néhány program, ezek közül kell telepíteni a vftveng-et, amelyet a gép már a fent említett drivernek ismer fel a 98se és a XP is.(a telepítés előtt, vagy után kell futtatni, volt akinél kitömöríteni is kellett nem t'om hogy csinálta, én utána ) De még nincs vége (van akinél igen) ugyanis nem lesznek várhatóan színek csak néhány.kattints rá egérrel a képernyőre kiad egy menüt és az overlay mode-t kell átállítani.

    szóval minden tökélletes kösz a segítségeket! Hál' égnek megoldódott,

    üdv mindenkinek

  • cotty

    csendes tag

    válasz Christoph #2 üzenetére

    Szia!

    Ok, de akkor milyen codec-et használsz? Az ACE-ban az a jó, hogy minden egybe van. Ha ledúrom, mit használjak helyette?

    Van esetleg valami jó tipped?

    Egyébként nekem szintén addódtak problémáim a kártyámmal, én deluxot használok.
    A beépített kodekken kívül semmilyen más kodekkel nem akar menni, éd ha megpróbálom lefagy a kép.
    (A következő üzit dobja : Cannot capture video stream. Error code 0x2002 )

    Tudomásom szerint a probláma az expert kártyáknál is előjöhet.

    Reménykedek, hogy a szoftverfrisítés megoldja a gondot, de félek hogy nem.

    Egyébként összeakad a tv kártya szoftvere a beépített Messenger-rel, így azt is ledúrtam. Folyamatosan elszállt memóriahibával. De már nem. :)

    Köszönettel : Cotty

    Cotty

Aktív témák