Keresés

Aktív témák

  • cvn69

    tag

    válasz #41635072 #2041 üzenetére

    Ha csak a bemeneti jel adatait jeleníti meg, akkor miért lesz rosszabb egy 1080-as bemeneti jelet visszaméretezni. Én úgy tudtam, felfelé konvertálva romlik a minőség.
    Kissebb felületen jobb a kép? Akkor miért vesznek 50"-os TV-t, ha a 32"-oson jobb a kép? Nem azért rosszabb a kép a nagyobb felbontású képernyőn, mert az eredetileg kisseb pixelszámot több pixelen kell megjeleníteni?

    Elnézést a sok hülye kérdésért, csak próbálom megérteni. Nekem úgy lenne logikus, hogy ha pl. 540 sort jelenít meg 1080 sorban, akkor minden második sorban lesz jel, ezért sokkal széthúzottab lesz a kép, ami romláshoz vezet, még akkor is, ha a körbenső sorokba megpróbál beilleszteni egy "megtippelt" sort.

    "Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

  • kazan23

    aktív tag

    válasz #41635072 #2041 üzenetére

    A felskálázásnál valóban látványosabb a romlás, de azért a lefelé újraméretezés is nyomot hagy a minőségen. Ha a csak azt nézem, hogy az mpeg hasonló tömörítést végez mint a jpg: bicubic, bilinear, nearest neighbor, stb... egyik éles lesz, másiknál szebb átmenetek, harmadik lágyabb, de olyan, mint az eredeti egyik sem lesz, csak max hasonló.
    Azt meg, hogy a TV-adásokban* mi lehet a jó, (én) nem tudom. De a a rossz jel/zaj arányú sd-adásra a CRT "tökéletes". M1/2HD 1440*1080-as adását meg sem merném gyanúsítani, hogy 720*576 upscale ;) kb.: mobiltelefonok 100 megapixeles képével vetekedve.
    Egyelőre szerintem egy "lapos TV" erre jó:
    -HDReady > 720p mkv/bluray mozi, diashow
    -FullHD > 720p, 1080p mkv/bluray mozi, diashow

    *mea culpa: mindjárt megnézzük a meccset :D

    :F 24Hz-re van valakinek ötlete? :F

    #2042

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák