Keresés

Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz zzeN #192 üzenetére

    Márka? Az öt legjobb:Sony,Sansung,LG,Philips,Sharp. Ezek megbizhatóak és megyarországi szervizelésük is megoldott.
    Manapság a neten jobban megéri rendelni Vannak megbizható kereskedőcégek. Lényeg:ne utalj előre! Futárral küldik és még mindig beljebb vagy,mintha boltban vennéd ugyanazt. És ha nem jó,8 napon belül minden magyarázat nélkül visszaaküldetheted.(csak akkor meg kell fizetni a futárköltséget ami nem egy horribilis összeg.Egypár jobb cég a teljesség igénye nélkül: 220volt ,Edigital(vagy Extreme Digital), PCdream(ők be is állitják különdij nélkül neked),Netdepo,Panashop vagy Video-part kft. A Pixmaniát és a tv-store-t sztem hanyagold:írtak róluk elég kellemetlen sorokat....
    Mire figyelj? Pl hogy kitöltsék a garlevelet. :) Viccen kívül:Lehetőleg sötétebb helyen próbáld ki,mint a neonokkal televilágitott,otthon aztán ugy állitod be ahogy akarod.Ha antennáról akarsz tévézni,legyen benne DVB-T ha kábelről akkor DVB-C.Csatlakozók is legyenek rajta elegen,amilyen neked kell. Pixelhibák elkerülésére vigyél 6 darab egyszínű 1920*1080 képet: fehér,piros,kék,sárga,fekete és szürke.Ezeket Painntal is előállithatod, és JPG-ként mentsd el.A kontrasztarány meg a fényerő ugye minél nagyobb,annál jobb,de a nativ vagy valós kontrasztot nézd,ne a dinamikust!Ha van 100hz akkor mindenképp azt válaszd. Nem tudom,mennyit szánsz rá,de érdemesebb minél nagyobbat venned.azt senki se bánta még meg.

    [ Szerkesztve ]

  • do-Sequence

    tag

    válasz zzeN #192 üzenetére

    hello..

    Ma magyarHun-ban, ha hosszútávra tervezel, tehát kb. 5-10-15 évig is nézni akarod azt az LCD vagy plazma TV-t (bár tapasztalataim szerint a plazmák tovább bírják kép hiba nélkül mint az lcd-k :Y fura, de ez van) mint ugye a katód-csöveseket még ma os lehet :), akkor NE vegyél LG-t - Nem tudom emlékszel-e a Goldstar nevű márkára:
    na most a kazijuk-szalagja 1év alatt elvékonyodott, semmi nem ott szólt, ahol kellett volna, CD-s termékeiknél - úgy mint a Philipsnél - az romlott el elsőnek és ez kb.3hónap alatt szinte mindig. A videólejátszójuk-ban a mechanika szintén.
    Goldstarból lett az LG.
    A Samsung is egy megbízhatatlan márka, főleg manapság és kifejezetten TV-ben, bár vitathatatlan, hogy kb. 1 évszázada létezik...

    A Sony jó, de drága - csak a nevét használja, fejleszteni már nem fejleszt vagy alig inkább liszenszeket vásáról és arra építi fel a termékeit. Viszont a mai napig megbízható csak ugye rendesen elkérik az árát..

    A Panasonic pl. egy jó választás ugyanúgy elkérik az árát mint a Sony-nak - talán némileg mérsékeltebben, de hosszú távon tökéletes választás.

    A legjobb választás hosszú és rövid távon is (itt a fejlesztések rohamára gondolván) a SHARP!!! - Elérhető áron megbízhatóságot, precizítást, rengeteg saját fejlesztést, gyönyörű és letisztult formát + hosszú élettartamot kapsz cserébe..Az egyik jel mondatuk: "Olyan termékeket gyártunk, amit mások utánozni szeretnének" - már ez is sokat elárul a cégről..

    Amik még jó választások lehetnek: Akai, GRUNDIG, Gaba, Funai, Toshiba, Hitachi. Ja és a Wayteq.

    Orion és társai bepróba, mert kb. 2-4 év alatt bármi történhet velük..

    A neten való vásárlás mindenképpen jobb, mert nagyobb a választék és jobban rá vagy kényszerítve, hogy a technikai paraméterek alapján válaszd ki a típust vagy épp a márkát..

    Pl.: Ha belépsz az üzletbe, (ha ki is választottad a márkát) tuti, hogy a keresett típus nem lesz (murphy) legjobb esetben is kb. 5-8 márkától látsz 4-5 típust és 94% az esélye, hogy látvány alapján (amelyik jobban tetszik) fogod el dönteni, hogy melyik készüléket viszed haza. Otthon pedig általában ráébred az ember, hogy pl.: nincs rajta usb vagy hdmi vagy dvi vagy bármi stb.
    Mindenképp 0. üzem-időset vegyél, nehogy rád sózzanak a raktárból előzőleg kiállított darabot..

    Azért mertem bővebbre engedni, mert ezek a tapasztalások több ember, több évtized-e alapján alakultak ki.

    Nekem momentán a legjobb TV-m egy katód-csöves Braun tv volt, amit szüleim nyertek anno...

    Üdv all.

    REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

Aktív témák