Aktív témák

  • jlaci63

    tag

    válasz BBéci #954 üzenetére

    Lehet. Nem tudom. Próbálom kitapasztalni. hogy pl egy 50 Hz-es lg látszatra miért ad folyamatosabb képet, mint egy 50Hz-es Sony. Első körbe, mivel ezt véltem nagy különbségnek felfedezni (4ms vs. 8ms), a válaszidőre gondoltam. De ugyanezt láttam 100Hz-es verzióban is (W5500, vs. LH7000)
    Bár olvastam korábban itt, vagy más fórumon, hogy a válaszidő csalóka, mert más-más gyártó, mást ért alatta.

    Az viszont furcsa, hogy pl. a Sony dafke 8 ms-t közöl, hogy hülye felhasználó, aki nem ért hozzá, (mint pl. én), és ebből kifolyólag a válaszidőre is hagyatkozik, mint szempontra, hadd vegye csak meg az LG-t, ő baja lesz. Nekünk ugyan nem kell az ilyen felhasználó pénze.

    Egyébként tényleg nem tudom, van-e jelentősége. Ezt kutatom, és örülök, hogy kapok idevágó információt.

    Megjegyzem, megállapításaim, csak a normál Tv adásra vonatkoznak. Usb-ről, PC-ről jövő jellel nem tudtam összehasonlítani. Az is lehet a jelforrástól is függ, hogy a készülék milyen paraméterének van edott esetben jelentősége.
    .
    .
    .
    közben lg7000-nek utánanéztem, pár helyen fikázzák a hangját. (2* 7W !!). Persze külön hangrendszerrel ez nem gond.

Aktív témák