Keresés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !

    LCD-TV vásárlásban kérném a tanácsotokat.
    Árban kb. 300k a határ, de ha tényleg mindent tud (pl. FullHD+100Hz+37"-nál nagyobb), akkor lehet kicsit több is, de ez szerintem már nem fér bele.
    Méret alapvetően 94 cm (37"), de esetleg lehet nagyobb is egyel.
    Elolvastam a "Alapfogalmak az LCD TV-kkel kapcsolatban."-t, iszonyú hasznos, minden elismerésem a cikkírónak. :R Bár talán 1-2 dolgot lehetne már frissíteni, legalábbis remélem hogy a mostani TV-k már normálisabbak.
    Egy nagyon modern (2008-as modell ?), időtálló, csatlakozások, kompatibilitás, képjavító eljárások szempontjából is mindent tudó darab kellene.

    A szempontok azért nagyjából sorrendben (kb. mindent fel fogok sorolni a cikk-ből :U )
    - MPEG-4 DVB-T tuner (ugye most derült ki hogy ez lesz)
    - Képminőség alapból így nem szempont, gondolom ami ezeket tudja az ugyse lehet rossz
    - talán jobb lenne a FullHD, ott pl. az 1080p@24Hz meg hasonlók támogatása is biztosabb
    - VGA-s laptophoz is hozzá lesz kötve, így 1:1PM, 1080p@24Hz, Komponens csatl. (bár sajnos lehet csak a 720p-s X264 filmeket bírja el ez a laptop, Celeron M 520 (1,6Ghz, Core2 alapú))
    - de ugyanezeket persze tudja HDMI-vel is + a legújabb HDMI támogatása (1.3 (?))
    - Külön hangszórót nem akar anyám, ezért a beépített legyen hangosabb, jobb minőségű
    - egy jobb minőségű analóg tuner
    - PIP nem fontos, de nem árt.
    - és a 100HZ, de ez csak akkor ha tényleg jó algoritmussal és/vagy kikapcsolható.
    - Képvetités SD kártyáról/ USB-ről, de ez tényleg csak opció.

    pl. a cikkből ez az ami tetszik, de ahhoz képest elég drága:
    D3000: Felső kategóriás HD model, 10bites színmélység, 100Hz-es technológia (Motionflow), 1080p/24fps jel fogadása, DVB-T/C tuner.
    De most már ez is régi modellnek számít...

    Anyám a hülyében vagy a fukarban akarja venni :W , erről próbálom lebeszélni, főleg azzal hogy nem lehet majd kapni őket, meg ha megtalálom máshol több mint 10k-val olcsóbban, arra is nagyot néz majd szerintem. :)
    Persze ha tényleg van ami kell, és tényleg olcsón, felőlem ott is lehet venni, de ilyet még nem nagyon tapasztaltam MM-ban.

    Ha tudnátok mondani mondjuk egy 3-4 modellt, akkor annak már utána tudok nézni hogy tényleg mit tud + tesztet és árat keresni róla.

    Vagy tudtok mondani valamilyen kereső oldalt, ahol funkciók alapján lehetne szűrni a TV-ket, és a leírás is jó részletes?

    Mod: Upsz, ez egy kicsit hosszúra sikeredett. :B

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15287 üzenetére

    Köszi, ez jó részletes teszt, most csak belenéztem, de 1-2 óra mulva végigolvasom.
    Viszont elsőre 1-2 dolog:
    100Hz - "A Panasonic esetében nem is lehet kikapcsolni." Pedig az azért jó lenne.
    "Működés közben halk zúgást hallhatunk a TV közelébe hajolva, ami leginkább a hűtőventilátorok bűne, ám ez általános körülmények között nem hallható. "
    Ne már, ezekben is ventillátor van. :Y

    De tudnál/ tudnátok mondani még jópár darabot, ami nagyjából azt tudja amit írtam?
    És akkor van miből választani...
    Ár az meg ennél lehet több is, de akár lehet nem FullHD is (mondjuk az azért lehetőleg olcsóbban.)
    Vagy a felsoroltak közül ha 1 dolgot nem tud (pl. a 100Hz) ,az nem gond.
    Meg ha nagyon hasonlóak, kinézet is pl. dönthet.

    Mod: Most látom hogy ez nem is LCD hanem plazma... Anyámnak biztos nem tetszene, mert hogy "az LCD az modernebb, az biztos jobb", meg valamelyik munkatársa is biztos LCD-t vett, aztán mondta hogy milyen jó, ezért anyámnak is az kell. :W
    Alapból én is jobban bízok az LCD-ben mint technológia, de konkrétan miben jobb/ rosszabb a plazma? Én fényerőről meg kontrasztról tudok, de azokban mekkora a különbség?

    #15202 bigdigit:
    " visszatérve a 3 tv-re ami negatívum számomra belőlük.
    a sony-ról elterjedt cifu tesztjében is,hogy 1080i-nél szaggatást tapasztaltak.hiába az mpeg-4-es tuner ha az olimpiát majd végig darabolja nekem.
    a samsung pc módban minden képjavító cuccost kikapcsol még a 100hz sem aktiválható.hd rippek esetén akkor a 100hz bukta pc esetén.
    az lg esetén ami egyenlőre eltántorít a valószínű s-ips panel.meg egyenlőre sehol nem találtam infót róla mennyire működik az 1:1 pixelmapping,24p.ráadásul hasonló árban mint a felső két tv csak kétes üzltekben találtam. "

    Na pont ilyesmi dolgok amivel nem akarok (akarunk) szívni, pl. Sony-tól ez kicsit dúrva. Azthittem nem véletlenül drágábbak...
    De olvasom hogy holnaptól indul az MTV2 HD-ben (végre arról is van infó hogy 1080i és nem 720p), akkor ilyesmiről tudnak a többiek tapasztalatot mondani majd.
    Bár elvileg ezen a héten akarta megvenni anyám, de jövő hét eleje is ok lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bwoay #15290 üzenetére

    És akkor az többet is fogyaszt?
    Az "M2 HD aug. 1-től"-ről meg itt egy cikk (bocs ha már volt):
    [link]
    Meg még egy kis info: [link]

    Most nézem itt a hazi-mozi.hu-n az összehasonlítást, sajnos szűrni csak 1-2 alapdologra lehet, utána meg nézegethetem egyesével végig. :F
    Ráadásul csak a Sony-knál írják egyenlőre hogy MPEG4-et tud a tuner, vagy nem is tudják mások, vagy csak nincs odaírva, ezt próbálom kideríteni
    Az árakat itt honnan szedik?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Larry303 #15299 üzenetére

    Itt ponthogy a TV-adásról van szó !
    Legalábbis én ezt olvastam ki belőle.
    1080i-vel ugyse nagyon fogom máskor meghajtani, csak ha TV-t nézek.

    De elvileg holnap indul az MTV2 HD-ben (persze csak a 3 adótotrony közelében, link az elöző HSZ-emben), akkor ki tudnád próbálni te is ha arrafelé laksz?

    Mástól is kérném a tapasztalatok megosztására, hogy ha tényleg indul holnap, akkor aki tudja próbálja ki a digitális tunert, hogy tényleg minden megy-e rendben.
    Nemtudom a végleges adás majd milyen lesz, de valoszinü hogy ami DVD-T HD adás lesz, az ugyanígy 1080i (egy ideig biztos).

    Mod: mcdokika + R3n3g4T : Igen. MPEG-4-et tudó DVB-T tuner kell, 1080i-ben fog menni.
    Link a #15292 -ben.
    Én most jövök rá hogy ebből még most is nagyon kicsi a kínálat. :Y
    A 300k-s kategóriában is nagyon leszükíti a vásárlási lehetőségeket.

    De mit is jelent ez a 3 adótorony? Mivel én úgytudom hogy az egyik kabhegyen van, pl. ott kezdték még a kezdeti digitális adást.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15287 üzenetére

    Csak késöbb jöttem rá hogy te nem is a Plazmát ajánlottad. :B :W

    De a Samsung LE-40A656 -ről se találok olyan infót hogy MPEG-4-et tudna a tunerje!
    Hol lehetne erről tényleg részletes, és megbízható infót találni?
    Még samsung oldalán megpróbálom megnézni.

    Mod: elöző hsz-re: Sajnos Budapest környékén van mind3 adótorony:
    "A sugárzás 3 telephelyről (Széchenyi-hegy, Száva-torony, Hármashatár-hegy) történik SNF módban, ami azt jelenti, hogy minden adóállomás ugyanazon a frekvencián (UHF 38) sugároz.
    " [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15304 üzenetére

    Uh az szívás :F
    Akkor kereshetek mást...
    Mivel ez a legfőbb szempont.

    Sony W4000 széria milyen?
    100Hz az nincs benne, azt tudom, azon kívül mit tud/ nemtud még?
    A tunerje MPEG-4-es, de most akkor arra írták hogy akad 1080i-ben a kép ?
    Vagy a D3000-ről?
    Mást tudtok még mondani amiben van MPEG-4-es tuner ?
    Bár sajnos ahogy látom nagyon kicsi a választék.
    Akár lehet nem FullHD-s is.

  • atesss

    addikt

    válasz mcdokika #15305 üzenetére

    A Kábelszolgáltatók nem saját SetTop-Box -ot adnak mind?
    Pl. UPC-nél biztos így van.
    Azt meg HDMI-vel (vagy esetleg mással, de biztos nem tunerrel) kötöd hozzá a TV-hez.

    Egyébként egy külön MPEG-4-es DVB-T tuner mennyibe kerülne?

    Mivel egyenlöre nincs semmilyen kábeltv a lakásban ahova menne, beköltözés alatt van.
    De anyám valamiért eleve nem akar UPC-t :F . Mondjuk ha tényleg sokminden jön be ingyenesen majd év végétől, akkor jobb egy kicsit a helyzet.
    Mondjuk ha kiszámolod, azért tényleg nem kevés a TV-nek a díja (más kérdés ha ilyen TV-t vesz, akkor enyhén szólva nem ártana...) : 3000ft-os havidíjjal (annál szerintem egy normális csomag csak drágább), 3 év alatt 108000 Ft.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz wassermann #15307 üzenetére

    Már akartam kérdezni, hogy ez a CL bővítőkártya ez mi?
    Lehethogy ez más amit most kérdezek, de DVB-C (kábeles HD adás) tunerjéhez a felhasználói kártya?
    Ez szabványos lenne?
    Mert pl. Sony W4000-ben van DVB-C tuner, csak ez nemtudom hogy müködik a gyakorlatban. Kétlem hogy a magyar Kábelszolgáltatóknál bármi közös, szabványos lenne. :U
    Nekünk a Antenna-Digital-nak Cryptoworks kártyája van.

    De akkor nálunk nyugatabbra mit lehet kapni?
    Mert én nem látok itt valami nagy választékot. :F
    Akkor nálunk nem lehet egy csomó mindent kapni?
    Ha tényleg így van, akkor tudnál mondani 1-2 ilyen tipust?
    Mondjuk attól még nem fogunk külföldről venni, csak érdekel...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15312 üzenetére

    Tudnál ilyen küldő tunert konkrétat mutatni?
    Bár kicsi az esélye hogy anyámat rá tudom beszélni, egybe akarná megvenni.
    De ha nincs...
    (főleg hogy én is ezt mondtam rá hogy egybe kell, mi a francnak külön tuner, meg gondoltam hogy akkor az tényleg tud minden mást (pl. 1080p@24)), így egyszerübb rábeszélni, de akkor azt még nem tudtam, hogy gyakorlatilag nem lehet kapni.)

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15317 üzenetére

    Hát azért ezek annyira nem olcsók...
    És biztos vagy benne, hogy ezek tudják az MPEG4-et?
    Bár az érdekes, hogy monitorhoz ajánlják őket.
    + még egy DVI-HDMI kábel is kell, bár az már nem olyan drága.
    + az hogy akkor 2 távirányító kell (ok mondjuk a TV-t azt csak ritkán kell ilyenkor állítani, de ha DVD-hez / géphez átrakod akkor pl. kell a TV távirányító)

    Mi a f* -ért nem lehet egy MPEG-4-es tunert belerakni a TV-kbe?? :W
    Pedig nyugaton már egy ideje van HD sugárzás, és gondolom MPEG-4-es főleg, így meg végképp nem értem...
    Vagy tényleg csak hozzánk nem jönnek be ezek a TV-k?

    "de most hirtelen akar mindenki ilyet " - igen, mivel nemrég derült ki hogy ilyen lesz a sugárzás, másrészt meg aki budapest környékén lakik, és (nem UPC-vel) HD-ben akarja nézni az olimpiát, annak is jól jön.

    "bérelsz egy set-top-boxot" Igen erről asszem olvastam is valahol, hogy valaki indít ilyet. (de csak most az olimpia idejére)
    De nem ám a UPC meg hasonlóktól, mert az kábelre van, és nem tudja a földfelszini adást.
    De ez hosszú távon nem a legolcsóbb megoldás...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15320 üzenetére

    Hát mondjuk szerintem eléggé ide való, mivel ezt is az LCD-TV-hez fogod használni.
    És ettől függ, hogy mennyire kell olyan TV-t venni, ami tud MPEG-4-et.
    De lehet egy TV-tuneres topicban is rákérdezek akkor.
    De ha még másnak van infója hogy mit és hogyan tudnak ezek a boxok, akkor szóljon.

    "becsatlakoztathatód az összes multimédiás cuccodat"
    Hát az anyámnál mondjuk nem lesz túl sok...
    DVD+kazetta kombó + Laptop, és ennyi.
    De egyébként a TV-re is ugyanúgy rá tudod rakni ezeket, nem?

  • atesss

    addikt

    válasz wassermann #15321 üzenetére

    Na hát ez is egy alternatíva, de nekem, ahogy gondolom a többségnek is, nem erre kell...
    Elvégre LCD-TV-topicról van szó. :U
    De most akkor mi van, ezekben nincs is DVB tuner?
    "SetTopBox-od (akár DVB-T-s" na nekem egy ilyen kéne, és nem monitorhoz.
    Ilyet tud valaki mutatni?

    #15311-re valaki? A DVB-C tuner az LCD-TV-ben mire jó?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Scoobyka #15308 üzenetére

    Na igen, akkor ezt a w4000-et tényleg ki kéne próbálni.
    Tudsz valami boltot ahol ezt meg lehetne nézni?
    Pl. a 220volt.hu ?

    1080i forrást egyébként mihez szoktak még használni?

    "legfeljebb,ha később sima antenával is lehet majd fogni akkor jelenthet elönyt,de sztem lesz valami átalakító,hogy amelyik tévében nincs mpeg4es tuner azon is nézhető legyen a tv-adás(és nem hiszem,hogy 10.000ropinál többet elkérnek majd érte)"
    Holnaptól lehet ! ezért írom így amit írok. Ehhez kéne valami külső set top box, de nem 3 hónap mulva, hanem most.

  • atesss

    addikt

    válasz wassermann #15324 üzenetére

    Na igen pont erről beszélek, hogy holnaptól lesz.

    De tudnál mondani egy pontos listát, hogy mégis mi támogatja ezt?

    Most volt az Estében pont erről szó, aki nem látta, szerintem nézze meg!
    Bár túl sok technikai dologról nem volt szó, ahogy az sejthető volt...
    Mindjárt keresek linket...

    Csak sajnos az ürge nem nagyon magyarázta meg hogy mit is jelent az MPEG-4, pedig jópáran (akár az Este hatására) holnap kipróbáják az LCD TV-t, azt nem jön be semmi.
    Azaz megszívták.
    Pedig azt nem lett volna nehéz elmondani, hogy volt egy pályázat, amit a modernebb, de a jelenlegi TV-k által nem támogatott formátum sugárzásával nyertek meg.
    De annyit legalább elmondott, hogy nagyon körültekintően kell most ilyet venni, bár nem a TV-kről beszélt, szerintem azt ő se tudta, hogy azok ennyire nem támogatják (persze azok közül, amiben van DVB-T tuner )
    50k-t mondott külön Set-Top-Boxra (ami HD-s). Az azért tényleg sok.
    De valaki tud ilyet konkrétan mondani?

    Itt a link: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Zaparozset #15360 üzenetére

    Na ez tetszik, lehethogy meg kéne nézni.
    Nem vettél észre semmi akadást a képben?
    Mert írták itt páran hogy volt vele gond 1080i-ben...

    csak most ezzel van a nagy baj:
    "A Sony-k lennének alaphangon jó, nevezetesen a W4000.
    De az VGA-n csak 1360x768-at tud max.
    A többiből a legtöbb benne van (MPEG-4, jó képminőség, 24Hz).
    A fő probléma a többi opcióval az MPEG-4 - jelenleg még elég ritkák az ilyen TV-k. Ha bemész egy boltba, tippre a Sony W3000/W4000/X3000 sorozatán kívűl talán ha 1-2 akad mutatóba MPEG-4 tunerrel."

    Mod: egyébként nem azért drágább a Sony hogy pl. ilyenekkel ne szívjon az ember?? :(((
    Azért tőle mindenképp elvárnék egy normális VGA bemenetet...
    (nem mintha mástól nem)

    Lehethogy ki lesz próbálva a laptop, hogy elviszi-e az 1080p-s X264-es filmeket.
    Ugyanis egy Core2 alapú Celeron M 520 1,6 Ghz :F
    Egy esetleges új laptopon meg már ugyis lesz DVI.

    Viszont az alapfogalmak cíkkben van ilyen, hogy Analog (VGA) -ból DVI/HDMI konverter.
    Egy ilyen mennyibe kerül min.? Akár ha külföldről rendeled?
    Illetve ezzel a megoldással milyen egyéb szívás lehet (ha nagyobb távolságra megy a jel, akkor ponthogy jóljöhet ha már digitálisan megy, bár akkor azért a kábel ára is hozzájön.)

    A V4500 mit tud pontosabban?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Cifu #15363 üzenetére

    Tököm tele van hogy szinte nem lehet MPEG-4-eset kapni. :(((
    Sajnos ez az ami nagyon megvágja a lehetőségeket.
    "Egy kissé fából vaskarika.
    Tudjon mindent, de ne legyen drága. ^^"
    De akkor ha lenne több pénzem akkor tudsz mutatni olyat, ami tudja?
    Mert nekem úgytünik hogy 500k felett sincs. :((
    "Ha fizetős lesz, akkor esélyes, hogy nem úszod meg a beltéri egységet. Dang, kérjük lépjen vissza az egyes mezőre..."
    Hát igen ez is igaz, de azt el lehet mondani hogy már megint az ingyenes szolgáltatásra vágyók szívták meg...
    A kábeltv-sek meg szépet kaszálnak most az elkövetkező pár napban is...
    De az a fő kérdés, hogy mi lesz ingyenes, mert elvileg lehetne jópár csatorna.
    Egy multiplexbe hány csatorna fér bele SD-ben és HD-ben?
    "Hogy sok anyázás lesz az Olimpia előtt/alatt, az hótziher. ^^"
    Na igen az biztos ! De én nem akarok azok közé tartozni...
    Konkrétan tudnál mondani hogy ki reklámoz most ilyet ?

    Tudnátok segíteni hogy mik a magyarországon kapható DVB-T MPEG-4-es tuneres TV-k?

    Össze kéne szedni egy teljes listát, és akkor azt be tudnád rakni az alapozóba / 2008-as modellek leírásába. Itt viszont minden árkategóriára gondolok akkor már, a 700k-sokra is.

  • atesss

    addikt

    Egy érdekesség a HD sugárzásról. Nekem túl nagynak tünik a sávszélesség.
    Ha nem akarod átkódolva lementeni, akkor meg a rögzítés helyigénye se kicsi.
    [link]
    Ugyan itt a Műholdas adásról van szó, de szerintem a földfelszini Budapesti is ugyanez lesz.
    "Az m2 továbbítása a jövőben:
    Az analóg műholdas sugárzás leállításának dátuma: 2008. augusztus 1. Ettől az időponttól az m2 műholdon, csak digitálisan, a következő paraméterekkel vehető:
    Műhold: Eutelsat HotBird8 (13° Kelet)
    Transzponder: 71
    Vételi Frekvencia: 12130,26 MHz
    Szimbólum sebesség: 27500
    FEC: 3/4
    MCPC / DVB-S / QPSK / MPEG2 & MPEG4
    "
    "Kísérleti HD- Az "újdonság". A HD IPTV és a digitális (HD) kábeltelevíziós továbbításra, illetve a HD digitális műholdas vevőkészülékkel rendelkezők egyéni műholdas vételéhez kívánják biztosítani.
    (MPEG 4 / Várható adatsebesség: 16,424 Mbps)
    "
    Ez baromi sok, nem?
    Ezek kb. 2 adó is elférne !
    Így egy óra felvétel 7390 MB
    Azaz egy két órás film 14,5 GB. Ami nekem HD Filmjeim vannak pl. 1080p-s az 11-12-13GB, és 2 óránál több is szerintem. És az 1080p és nem 1080i, azaz elvileg 2x akkora sávszélesség kell neki.

    bár itt [link] PuMbA azt írja hogy az X264 máshogy van kódolva, de nekem ez még így is soknak tűnik.

  • atesss

    addikt

    válasz Cifu #15369 üzenetére

    Thomson 40M71 :
    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=%22Thomson+40M71%22&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu
    "Nincs találat a kiválasztott nyelven"
    Úgylátom elöször oroszul van :)
    De megnézem az Euronics honlapján, vagy elöször kimegyek megnézni a postaládát, hátha benne van.

    Mod: illetve nem Samsung volt az? , mert olyat találok ilyen névvel, nálunk is

    A többi dologra majd még kicsit késöbb reagálok.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Cifu #15375 üzenetére

    Na bedobták az Euronics katalógust.
    Nemtudom hogy nevessek-e rajta vagy sírjak...
    De ennél a Thomsonnál nem írják, hogy egyáltalán lenne benne DVB-T tuner.
    De azért nézd vele HD-ben az Olimpiát...

    Meg van egy Sony 32U3000K, jellemzés: "... Beépített digitális földi TV-tuner (MPEG2, analóg vétel is lehetséges)"
    Azaz olyan mintha nem is lenne.
    De legalább azt odaírták hogy MPEG-2.

    "A Sony nem nagyon törődött a PC-s bemenettel, az LG volt az egyik élen járója a PC-s rákötésnek, aztán a Samu követte. A többi gyártó csak lassan követte a trendet, az áttörés tavaly volt, amikor a legtöbb gyártó már többé-kevésbé támogatta a natívot. A Sony nem támogatja jelenleg sem VGA-n, csak HDMI-n."
    Hát az viszont elég nagy gond. Pedig az egyik fő felhasználás ez lenne, VGA-n keresztül.
    Pedig már épp elkezdett jobban tetszeni ez a Sony.
    Mekkora romlás képminőségben a konverzió? (egy GMA950-es laptopról VGA kimeneten lejátszott 720p-s x264 filmnél)
    Vagy mi van ha 1920*1080-at adok a VGA kimeneten, ezek szerint az mégis müködik vele, és az már natívban menne, nem?
    És akkor a 720p-s filmet a gép konvertálná fel a kimenetre, az elég jó ebből a szempontból, nem?

    "Én itthon 60-70e Ft-ért láttam normális átalakítókat, külföldön 20e Ft körüli áron is látni néha, de hogy mennyire jók, az már más kérdés..."
    20e-ért?? Ekkora lenne az árkülönbség?
    Vagy akkor lehet az tényleg elég szarok azok...
    Ennek az elkövetkező hónapokban hogy változhat az ára? (elsősorban külföldről)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Rick4 #15376 üzenetére

    Az közel sem HD, csak fel van konvertálva.
    Ha valami külföldi sorozat megy, az talán.
    HD anyagot az MTV még egy jó ideig nem tud elöállítani.

  • atesss

    addikt

    válasz einstein #15380 üzenetére

    Az M1 M2 -nek ingyenesnek kell lennie, közszolgálati.
    És van valami tájékozódáshoz való jog, vagy micsoda ami alapján is.
    Na M2 az nem biztos, elvégre eddig sem volt szobaantennával, csak műholdvevővel.

  • atesss

    addikt

    válasz Cifu #15389 üzenetére

    "Amúgy ha filmnézésre kell, és amúgy is 720p forrás lesz, akkor tökmindegy, mehet 1280x720-ban is, csak menjen rendesen." De akkor az nem 1:1 PM , nem?
    Vagy valójában az nem számít sokat a képminőségben?

    Egyébként kiderült, hogy épp a korábban említett Sony márkabolt mellett van dolgom, úgyhogy mindjárt megtekintem őket élőben is.

    "HD anyagot az MTV még egy jó ideig nem tud elöállítani." Igen, asszem kicsit túl erősen fogalmaztam, de mindenesetre még pár hónapig a SAJÁT műsorok nagy része nem lesz HD.

  • atesss

    addikt

    válasz Zirowe #21481 üzenetére

    "Még valami, tv-n van optikai kimenet és vennék rá 2.1-et, aminek van optikai bemenete, tudtok ilyet ajánlani(5.1 nem jó, túl macerás, sok a kábel,nekem meg sok macskám van,akik rohangálnak és rombolnak,zsínornélküli meg drága)"

    Na ez az ami jó drága dolog...
    Nincs rajta koaxális digitális kimenet ?
    Mert azok szerintem olcsóbbak jóval...
    De leginkább egy erősítő kéne, meg külön hangfalak, de az se olcsó dolog együtt... Ámde házimozihoz igazából ez lenne való.
    És analóg kimenet nincs a TV-n?

    Vagy lehethogy csak én értem félre, mennyi pénzt szánnál erre ?

    Szerintem az 5.1 kábeleit is meg lehet oldani, hogy elrendezi az ember rendesen, U szögekkel a szegélyhez szögelve szerintem még a macskák se tudnak benne kárt tenni.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Még augusztus elején írtam ide, hogy anyámnak keresnék LCD TV-t, aztán azóta el lett halasztva a dolog (eléggé :U ).
    Most viszont úgytünik ujra aktuális lett.

    Az első és leglényegesebb: legyen benne MPEG4 tuner.
    Tudna erről esetleg valaki listát adni, hogy mik azok a tipusok magyarországon, amiben benne van ?

    Már hallottam, hogy a Sonyn kívül más gyártóknak is megjelent MPEG-4-es, de gyanítom így sincs több (a Sonyn kívül) kb. 5 tipusnál.
    Anyám most egy Sony KDL-32E4000-et nézett, de hát mondom most már van más gyártónak is, körbenézek.
    Ez egyébként a Sony Center katalógusában 240k, de mindjárt megnézem árgépen, gondolom kicsit olcsóbb lesz...
    Meg igazából 94 cm-es kellene (persze ártól is függ, a szolgáltatások, csatlakozások, stb. igazából lényegesebbek lehetnek), csak olyat pl. a Sony nem gyárt FullHD-ben.
    Mit is tud ez a KDL-32E4000 "mélyebben utánanézve" ? 1:1 PM VGA-ról is (asszem ezzel gondban voltak a Sonyk korábban), 24p cinema mód, stb. ?

    Meg láttam egy MPEG4-es Philipset (mindj előkeresem a data sheet-et), amivel lehet hálózaton keresztül médiát lejátszani !
    Csak az a nagy gond vele, hogy MPEG2 kódolással tudja csak. :(
    Létezik ilyen MPEG4-el? Mert akkor az nagyon király lenne !
    Bár igazából akkor már a HD-t is tudnia kéne, x264-es MKV-kat, de erre nem sok esélyt látok sajnos.
    Az is kérdés az MPEG2-t HD-ben tudja-e egyáltalán ez a Philips, mert ahogy emlékszem a felbontásról eléggé hallgattak a leírásban...

    Ja és mi a helyzet a végleges Digitális adással, ami elvileg ma indult ?
    Végül milyen TV-k jöttek fel? Viasat 3 van?
    Az utóbbi kb. 1-1,5 hónapban nem nagyon követtem az eseményeket.

    MOD: hát basszus úgytünik eléggé elbaszták az egészet, nincs Viasat 3 sem :O
    [link]
    Pedig én meg gondolkodtam egy USB-s tuneren, de így :W

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #22277 üzenetére

    #22277-re valaki DVB-T MPEG4-es tévékről ?

    Közben megtaláltam a Philipset, ami tud DLNA-t (azaz hálózaton keresztüli lejátszást):
    37PFL9903H
    Konkrétan erről a TV-ről, meg a DLNA-ról úgy álltalában mi a tapasztalatotok ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz NetRolller3D #22313 üzenetére

    Köszi szépen. :R

    Tudnál ezek közül párat ajánlani, aminek jobban utánanéznék akkor ?
    Szolgáltatások, csatlakozások ami talán leginkább lényeg, 1:1 PM VGA-ról is jól jönne, meg pl. 24p cinema mód.
    Ár az kb. max 250k (vagy nemtudom milyen árban vannak most, lehet csak ez a Sony a drága).
    Méret leginkább 96cm, de lehet 82cm is, ártól is függően.
    Ja meg MPEG4-es DLNA az nagyon jól jönne !
    De még akár MPEG2-es is, ezt ezen a Philipsen kivül mik tudják még ?

  • atesss

    addikt

    válasz bigdigit #22319 üzenetére

    Tyűha...
    Most nézem ezt a 37PFL9903H-t: csak tárolt változtban van meg, de 4 napos ár : 630000 ft :Y Pedig csak 96cm-es.
    Hmm asszem inkább marad 82 cm...
    300 körülit még talán megvenne anyám, de afölött már biztos nem.
    Ennyire "nehéz" dolog az a 24p ?

    DLNA-s cucca van más gyártónak ?
    Esetleg MPEG4-es is ?
    Bár asszem ezalapján amivel drágább lehet, abból kb. bőven kijön egy + HTPC is. :(

    Akkor ezekszerint a KDL-32E4000 240k-ért (és ez Sony szalon ár) még egész olcsó !
    Ez mit tud, 24p ezekszerint esélytelen, 1:1 PM , stb. ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kugyu21 #22330 üzenetére

    És ezekben van MPEG4 tuner?
    Mert ez az elsődleges szempont !

    Ja de mostmár meg tudom nézni NetRoller leírásában is !

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    [L:/dl/upc/2008-12/05/70457_bs0s0rxgwt8jpjr0_32v4500_hdmi_pc_formatumok.jpg][/L]MPEG4 tuneres TV ügyében tovább nézegettem, és elég érdekes dolgot vettem észre a Sony 32V4500 leírásában !
    [link] Az utolsó elötti oldalon.
    Az írják, hogy PC-ről HDMI-n csak max. 1360*768-as képet tud fogadni. :Y
    Ez ugye nem igaz? :W

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bigdigit #22804 üzenetére

    A képet inkább kiszedtem...
    Basszus elírtam. 32E4000-et akartam írni.
    De az is ugyanígy benne van a táblázatban,úgyhogy igazából mind1 !
    Fogad 1080/24p jeleket is, de úgytünik pont számítógépről nem, csak Blue-ray-ről. :O
    Azzal én meg sokra megyek...

    És ez a 32pfl7803 MPEG4-es?
    Igazából akár 37" is lehetne, ha belefér az árba, 250k körül, max. kb. 280.

    Egy LG7500-ast néztem, abból még a 37" is beleférne, de nem nagyon találok róla semmi infót, hogy fogad-e 1080p jelet PC-ről.
    Az LG oldalán sincs fent (a globalon se). Hol lehetne hozzá találni kézikönyvet, vagy valamit amiben ez benne van ?

    Vagy van már valakinek tapasztalata róla (ahogy nézem elég új modell)?

    Mostmár a 24p se nagyon érdekel, az 1080p-t PC-ről meg csak megoldották már. :F

    hdmi: A 32W4000 is ugyanez...
    Ezt egyébként tegnap pont meg is néztem a fősuliról egy gyereknél (amíg felmásolta a GTA4-et :D ), kinézetre tetszik, de nem az a lényeg... Laptopja van csak albérletben (ott van ez az LCD TV-je, otthon nemtudom mi lehet akkor :U ), amin csak VGA van, azon kipróbálta, és csak 1280*768 vagy 1280*1024-es jelet bírt a TV max.
    Egyébként ez még olcsóbb is a 32E4000-nél, mitől? Pedig a W az elvileg felső kategória. Vagy már régi? Miben tud többet/ kevesebbet az E4000-nél ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz hdmi #22813 üzenetére

    Na akkor mégiscsak visszarakom a képet amit a manualból szedtem ki.

    A forrás: [link] utolsó elötti oldala.

    Vagy hivatalosan nem támogatja, de mégis megy vele ?
    De ha már VGA-ról nem megy, az nem jelent jót...
    Igazából arról is tudnia kéne, mert anyám laptopján is csak az van...
    Azaz az 1:1 PM-et VGA-ról is, 1080p-ben !
    Létezik ilyen akkor egyáltalán? (amiben van MPEG4 tuner, mert ez az alap szempont)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz bigdigit #22804 üzenetére

    Csak az sajnos nem MPEG4-es. :(
    [Edigital]

    Pontosabban ez 32PFL7803D, a végén mit jelent a D ?

    Mod: Áh megvan, NetRoller3D leírása alapján nem D hanem H végűt kell keresni !
    [link]
    De máshol nem nagyon találom, lehethogy csak a digitalko-ban lehet kapni ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dabadab #22818 üzenetére

    Hát a jelenlegi helyzetet nézve már annyira nem lenne fontos...
    De korábban én is eléggé lelkesedtem ezért, és mondtam hogy MPEG4-eset kell venni, és anyámnak pont nagyon meg is tetszett, hogy akkor nem kell külön "doboz".
    Úgyhogy ő mostmár ilyet akar venni, őt erről lebeszélni ilyenkor már nem lehet. :W

    Meg mondjuk egyenlőre nincs is UPC-jük a lakásban, de sejtésem szerint nemsokára ugyis lesz. És viszont ha HD-t akarnak nézni majd esetleg, akkor ahhoz a UPC-től is kéne dekóder, pont amit nem akar anyám. Így meg belemenne a DVB-C tuner CI slotjába a kártya, és akkor megy magában.
    Na mondjuk ehhez gondolom nem kell MPEG4-es, csak akármilyen Digi tuner, nem?

    Mod: Ja de a Sonyn kívül a többi gyártó DVB-T MPEG-4-es TV-jében is van DVB-C tuner, és CI slot is ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dabadab #22824 üzenetére

    "A DVB-T meg teljesen remes allapotban van, borzaszto. "
    A 32W4000-el nem jött be Székesfehérvár központjának közelében, 9. emeleti panelben az az egy szem Duna TV HD se. Akkor ez ettől lehet ? Vagy te konkrétan nem az adásminőségre gondoltál, hanem az egészre amit ezzel csinálnak ?

    "UPC momentan mpeg2-ben ad, CI kartya teren nem tudom, hogy mi a helyzet (mar mint hogy egyaltalan adnak-e es ha igen, akkor mi penzert)."
    Én konkrétan azt tudom csak, hogy a "felvevehető- visszatekerhető TV" akcióban osztogatott dekóderek (ezek tudnak HD-t, vagy az megint egy külön tipus? ) -nél olyat nem lehet csinálni, hogy te nem kéred a dekódert, hanem azt mindenképp odaadják, és fizetned is kell a bérleti diját :W
    CI kártyát (amibe berakod majd a UPC-s gondolom Cryptoworks SmartCardot) külön kell venni ja, ahol én láttam régebben talán 15e ft volt. De talán lejjebb megy...

    "UPC momentan mpeg2-ben ad" De ha csak a ~3000ft-os csomagot fizeted elő, akkor az analóg még, és ha meg a HD-sat is, akkor arra felrakják a HD csatornákat is MPEG2-ben kódolva, de maradnak az analóg változatok is (hogy régi TV-n is tudjad nézni, asszem Simulcast-nak hívják ezt) ?
    De ha így van, akkor egyáltalán minek kell kódolni a HD adást? Mehetne úgy mint az analógnál eddig, hogy ők kapcsolják be, hogy milyen jelet küldenek neked.
    És akkor nem kéne dekóder. Ezzel pont az egyik nagy előnye veszik el a UPC-nek (pl. az Antenna Digitallal szemben, ahol minden egyes TV-hez külön előfizetés és külön dekóder kell) !

    Mod: ez a Samsung LE-37A558p3f egész jó, mert csak 193000
    És ez tud HDMI-n 1080p jelet fogadni PC-ről? És VGA-n ?
    24p-t gondolom nem tudja ezen az áron...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dabadab #22830 üzenetére

    Hát igen, hogy káosz van az biztos.
    Pedig az MTV-vel nem értem hogy nem tudtak megegyezni...
    Egy BL meccset HD-ben pedig szivesen megnéznék.

    Az ablakból "eléggé nagyban" látom a Széchényi hegyen a tornyot, kb. alatta lakok.
    Úgyhogy ha itt nem jön be akkor sehol. :DD
    XI és XII kerület határa, Gazdagrét fölött. Anyám meg innen párszáz méterre, onnan is a konyhaablakból látszik a torony (csak a kábelt majd át kéne vezetni pár m-t a nappaliból a konyhába)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz hdmi #22815 üzenetére

    Igen, ha van valakinek tapasztalata, pls. írjon vissza, hogy Sony-kon megy-e PC-ről HDMI-vel az 1080p jel !

    És erre nem tudsz valamit mondani?
    "Azaz az 1:1 PM-et VGA-ról is, 1080p-ben !
    Létezik ilyen akkor egyáltalán? (amiben van MPEG4 tuner, mert ez az alap szempont)"

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    LG7500-as sorozatról van már valakinek tapasztalata ?

    Elsősorban hogy PC-ről HDMI-vel tud-e 1080p-t, vagy 1080/24p-t ?
    Esetleg VGA-ról ugyanezeket ?

    Van benne 100Hz is, ez mennyire lehet hatékony? Vagy megegyezhet egy másik, korábbi tipuséval a 100HZ-elektronikája?
    Ki lehet-e kapcsolni a 100Hz-et?

    Ha valami tudja az 1920*1080-at PC-ről, akkor az ugye azt jelenti, hogy tudja az 1:1 PM-et is, azzal külön csak nem FullHD cuccoknál kell foglalkozni, ugye?
    Nem FullHD-snél meg hogy tudjanak a panelfelbontásnak megfelelő 1360*768 jelet is fogadni, ne csak 1280*768 (vagy mi is ez pontosan)-at ?

  • atesss

    addikt

    válasz =Mentor= #22843 üzenetére

    "- 1080p/24p jel fogadás (HDMI/komponens)" Ebben biztos vagy?
    Honnan nézted ezt a leírást? Mert én a manuljában nem ezt látom a 32V4500-ról se. [link] :F

  • atesss

    addikt

    válasz -KoKeSz- #22849 üzenetére

    Az utolsó két szám a színt jelenti csak, legalábbis a 32E40x0-nál biztos így van, itt van elöttem egy Sony Center katalógusban.
    Az E4000-nél ezek: 00:éjkék, 20:aluminium, 30:gyöngyfehér, 50: sötét dióbarna.
    A V4000 helyett V4200 -at viszont nemtudom, arra mondjanak valamit az okosabbak...

    Mod: a V4000 viszont ahogy nézem a képen, a "szokásos" fekete Sony design, abból nemtudom létezik-e egyáltalán más szín. :F

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz heihachi #22857 üzenetére

    Na igen, ezt én is láttam, azért is lepődtem meg továbbolvasva.
    Itt aztgondnád, hogy HDMI In-ben tud 1080/24p-t.
    De ugye gondom nem Blue-ray lejátszóra akarod kötni, hanem PC-re, ahhoz meg írja, hogy "lásd a táblázatot", azaz az általam linkeltet.
    És ott meg nem tudja. :F

    Persze, ha csak Blue-ray-re akarod kötni, akkor OK, de szerintem az emberek döntő többsége (főleg aki ide a PH-ra ír) a PC-re kötés miatt keresi az 1080/24p-s TV-ket, nem?

    Elég rejtély ez a dolog, igazából egy Sony tulajnak kéne eldöntenie a vitát, aki tapasztalatból tudja !

    Még a komponensen is gondolkozok anyám laptopjáról a jelet kiküldeni (mert csak VGA van rajta, de azon biztosan nem kezel FullHD-t a Sony), egy GMA950-es laptop S-Video kimenete lehethogy tud átalakítóval komponenst ?
    És azon az 1080p-t ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz hhf #22859 üzenetére

    A hiradó nem is lesz még egy ideig HD az MTV-n.
    Saját gyártású HD anyaguk nincs még, csak külföldről beszerzett adások lehetnek HD-ben. De asszem pl. amikor lehetett volna pl. a 24 is HD-ben, akkor sem abban adták.
    De a BL meccseket már úgytudom HD-ben adják (tovább...).

    De viszont van még egy értelme a beépített digitális tunernek, mégpedig hogy nem kell SetTopBox, ha van DVB-C tuner beépítve, és a UPC SmartCardhoz (Cryptoworks vagy ilyesmi "szabvány") szerzel egy a CI slotba való "átalakítót", és azzal nézed az akár HD TV-t.
    Egy gond viszont van vele, hogy hiába nem kellene neked ilyenkor a dekóder, azt mindenképp odaadja a UPC, és fizetned kell a bérleti díját. :W
    Más kábelszolgáltatónál ez talán nem így van.

    hdmi : Hát én pedig azt látom az általam linkelt képen, hogy "Számítógép bemeneti jel referenciatáblázat a HDMI IN 1, 2, 3 bemenetekhez."
    Hát ez nem a VGA ! Arra is van egyébként egy külön táblázat, e fölött.

    Én eredetileg a E4000-hez tartozó manualt töltöttem le, de a látottak alapján ez vonatkozik a W4000-re is.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz heihachi #22865 üzenetére

    Öh én most FullHD TV-kről beszéltem eddig.
    Vagy akkor valamit én rosszul írtam / félreértetted :U

    Ja igen, HD Ready-nél ennek persze hogy nincs értelme.

    De én ugyis mindenképp FullHD-t keresek, ahogy szerintem sokan mások is.
    És ott meg nem mind1...
    Pont ezzel vagyok most gondban a Sonyval, hogy a manualja szerint nem tud 1080p-t PC-ről, de talán mégis tudja, mert ezt nem tudom elhinni.

    Egy Sony tulaj megerősítésére várok...

  • atesss

    addikt

    válasz =Mentor= #22867 üzenetére

    Hát ami most a helyzet a DVB-T körül, az alapján lehetséges...
    Ami különbség, hogyha akarod az MTV-t nézni HD-ben majd, és nem akarsz pár év mulva ezért a kábelszolgáltatódnak viszonylag sokat fizetni (szerintem 2-3 év mulva is ~5000 felett lehet egy HD csomag), akkor lehet értelme az MPEG-4-nek. De hát ezért kérdés érdemes-e.

    Meg 2012-ben leáll az analóg adás, tehát ha nincs MPEG-4 tuner a TVdben, utána ezzel a TV-vel nem tudsz semmit se befogni magában, csak ha van ott kábelTV, vagy egy MPEG4-es SetTopBox. Akárhova is kerül a TV (pl. "elavul", és nyaralóba leviszed stb.)

    És amit még hhfnek írtam, azt is érdemes lehet megfontolni.

  • atesss

    addikt

    válasz hdmi #22871 üzenetére

    Köszi :R
    Így akkor egyértelmű lett, hogy tudja.
    Csak azt remélem, hogy az E4000 szériára is igaz ez, de miért ne lenne.
    A panelről nagyon jókat írnak a tesztben, csak az ugye méretfüggő, egy 32" vagy 40"-t szerintem "alapból" nem csinálják ilyen jóra.

    Viszont van vele egy elég nagy gond még :

    "A National Geographic HD-t és az Eurosport HD-t tudtuk megnézni az UPC Digitális szolgáltatásán, és megint csak azt tudjuk mondani, hogy ezeket a TV-ket erre találták ki. A részletgazdaság összehasonlíthatatlan az SD adókéval, a képminőség hibátlan. Viszont az összes HD adónál (1080i jelnél), oldalirányú mozgásnál zavaró szaggatást észleltünk, mintha a deinterlacer küzdene a mozgás kompenzációjával. Később ugyanezen adókat egy Samsung 52A659-es TV-n nézve a hiba eltűnt, tehát biztosra vehető, hogy a Sony deinterlacere nem tud megbirkózni a feladattal, és ez bizony elég súlyos hiba.
    Szerk: később alkalmunk nyílt kipróbálni egy E4000-es sorozatú Sony LCD-n is a külső váltottsoros 1080-as adás megjelenítését és hasonló anomáliákat tapasztaltunk, mint a W4000-es esetében, tehát egyértelműen a Sony elektronikája felelős a hibáért.

    Megjegyezzük, hogy bár a TV rendelkezik beépített MPEG-4-es DVB-T és DVB-C tunerrel, a kártyaolvasója nem fogadja az UPC kártyáját, így mindenképpen a beltéri egységet kell használnunk."

    Ebből az első se túl jó, de erre ugyis a belső tunert akarnánk használni, úgyhogy igazából mindegy lenne.
    Viszont így a második a nagy gond, hogy nem kezeli a UPC kártyáját. :O
    Ez mitől lehet? Lehethogy megoldották már azóta szoftverfrissítéssel ?

    A UPC-től meg lehet tudni valamit, hogy milyen szabványú ez a kártyájuk, amit támogatnia kell a TV-nek? Bár egyik haveroméknak van dekóderes UPC-jük, majd megnézem náluk, hátha le tudok olasni valamit. Mert ez alapján nem vagyok biztos benne, hogy hogy is megy ez. Egy bankkártya méretű kártya van benne a UPC SetTopBox-okban (mint nekünk az Antenna Digitalban), de ehhez még kell egy "átalakító" is, hogy be tudd rakni a CI slotba, nem? Azt hogy hívják pontosan, és nem lehet hogy az volt nekik a gond az avforumon, és azért nem ment ?

    Akkor milyen TV lehet,. ami "ehhez hasonló", csak kezeli a UPC kártyáját is ?
    Meg a VGA-ról FullHD jel fogadása is jó lenne, azt se tudja ez a W4000 (vagy E4000).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz radi8tor #22884 üzenetére

    CAM modul, igen ez volt a neve, köszi.
    Mert ennek én utánanéztem korábban, csak az már volt 1-2 hónapja.
    Olyan üzletet, ahol CAM modult lehet kapni nagy választékban, tudsz mondani ?
    Tehát ahol tudnának segíteni hogy mivel menne a UPC egy LCD TV-ben, vagy akár TV-kről is van tapasztalatuk, hogy mivel megy / nem megy?
    Ahogy emlékszem, egy adott CAM modul csak bizonyos tipusú kártyákkal (pl. Cryptowoks, meg még 1 vagy 2 kódrendszer) kompatibilis.
    A UPC melyik kódrendszert követi? És a UPC direkt?

    Találtam is egyet, ez Cryptoworks-ös, de ez szerintem a UPC directhez való.
    Itt van a teljes CAM modul választékuk.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz radi8tor #22887 üzenetére

    Tudom, közben nekem is eszembe jutott, hogy DVB-S-el nem fog menni.
    Pedig az is jól jöhetett volna...
    Köszi, akkor itt körbenézek, meg ha nem találok egyértelmű információt, fel is hívom őket.

    Ez már kicsit Off lesz:
    PC-hez CAM modulos DVB (lehetőleg -T és -C is) vevőt ismersz valamit?
    Én korábban próbáltam keresni, valami Svéd vagy milyen oldalon találtam is egyet, de horror árban volt.
    Vagy ne is várjam, hogy ~20k alatt kapok ilyet?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kugyu21 #22908 üzenetére

    Hát igen az a helyzet hogy nem tudok...
    De miért lenne ez ennyire nehéz?
    Mondjuk ha a UPC-ék nem követik a szabványokat, akkor persze. :W
    Amit könnyen ki is tudok nézni belőlük egyébként...

    De akkor kiderítem, hogy mi a franc is van, látom nem csak engem érdekel.
    Te milyen konrét tapasztalatról tudsz ?
    És eddig csak a linkelt W4000 tesztet tudom, az nem ment a UPC kártyájával. :F
    De asszem az lesz, hogy felhívok valamilyen dekóderes üzletet, azok hátha értenek hozzá.

    CAM kártyát már találtam hozzá (árban kb. 15-20e, vannak univerzálisak is, fentebb linkeltem), csak az a kérdés, hogy melyik való a UPC kábeleshez, mert mindenhol csak az írják, hogy "UPC", az meg jóeséllyel lehet a Direct is, az meg ugye DVB-S tuner hiányában nem fog menni TV-vel.

  • atesss

    addikt

    Tegnap átmentem egy haveromhoz, és mondom neki, hogy anyámnak nézek LCD TV-t.
    Erre mondja, hogy apja is nézegetett nemrég, ők is akarnak majd venni nemsokára.
    Úgyhogy mostmár 2 TV-t nézek...

    Nekik az MPEG4 tuner nem kell, mert ugyis van UPC Direct-jük (az új dekóderük asszem már merevlemezes felvevős), max. az ingyen MTV HD (már ami HD, BL meccsek csak kb., sőt most még semmi se) miatt lehetne, de annak nincs sok értelme...
    Viszont van egy Core2-es 15,4" Asus laptopjuk, amit nemrég vettek, de csak VGA kimenet van rajta. :Y Hogy miért nem kérdeztek meg engem... :W
    Más infót konrétan nem tudok, csak sejtem, hogy milyen árban-méretben keresnének, szerintem 37"-at. Az apja nézett egy JVC-t, hogy annak milyen szép képe van a többihez képest, szépek / erősek a szinek. Na ez így magában nem sokat jelent szerintem...
    Olvasva az előző hsz-eiteket, az is kérdés, nem-e a Budaörsi MM-ban volt :D
    Bár állítólag ezt a képminőséget ő maga nézte, de nem vagyok biztos benne, hogy nem-e csalnak akár az MM-ben...

    A 37" 1080/24p-t DVI-ról tudó TV-k mennyire támogatják a VGA bemenetről FullHD (lehetőleg 24p, ha létezik ilyen) jelet?
    Mert a Sony nem tudja. Ezekután már LG, Samsungban is kételkedem.

    És igazából anyámnak is jól jönne a VGA-ról 1080p, neki is inkább olyat néznék, de nála bejön még az MPEG-4 tuner, meg az elöbb írt "CAM modul-al UPC kártya müködjön, ne kelljen dekóder" is.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #22951 üzenetére

    Na tegnap elmentünk anyámmal a Budaörsi MM-be.
    Hihetetlen ami itt folyik, egy kenyérpirítót néztünk épp, erre ahhoz is jött egy nő, aki a Philips embere volt, és azt kezdte el ajánlani. :W

    2 db 37" MPEG-4-es TV-jük van összesen:
    Sharp 37DH66E - 200e
    (elvileg a Sharp honlapján LC-37DH65E van, mint egyetlen MPEG-4-es modelljük, a 66-osra nincs magyar találat a Googleban :F )
    37LG5500 - 200e

    Tudnátok valamit mondani erről a 2 tipusról ?
    Sejtésem alapján egyik se tudja a 24p-t és a 100Hz-et se, főleg az árból gondolom ezt.

    Tudnátok ajánlani még 1-2 MPEG-4-es 37"-t ami tudja főleg a 24p-t ?
    Főleg Samu, Panasonic, esetleg másik Sharp (ha mégis van MO.-n).
    LG-ből az 5000 és a 7000 között gondolom van más széria is (a 7500-at csak egy helyen lehet kapni itthon, azaz gondolom nem gyári garival).
    Az analóg adás minősége még ami számítana (legalábbis egyenlőre).

Aktív témák