Keresés

Aktív témák

  • hiperion

    csendes tag

    Üdv!

    Le akarom cserélni a régi CRT monitoromat LCD-re, de jó lenne két legyet ütni egy csapásra, és tévét is kapni vele egyúttal. A LG M227WD tv-tuneres monitort néztem ki, de azt írták egy tesztben, hogy játékra kifejezetten kerülendő a rendkívül magas bemeneti késése miatt. Ha valakinek van ez a típus, tudna véleményt mondani róla ilyen szempontból? Tényleg nem jó játékra?
    Esetleg ha valaki tud ajánlani tapasztalat alapján egy másik monitort/tévét, ami megfelel a 22"/kb 70 ezer Ft/filmre/játékra/munkára/tvtuneres/ feltételeknek, azt is szívesen veszem!

  • hiperion

    csendes tag

    Üdv!

    Le akarom cserélni a régi CRT monitoromat 16:9-es LCD-re, de jó lenne két legyet ütni egy csapásra, és tévét is kapni vele egyúttal. A LG M227WD tv-tuneres monitort néztem ki, de azt írták egy tesztben, hogy játékra kifejezetten kerülendő a rendkívül magas bemeneti késése miatt. Ha valaki rendelkezik ezzel a típussal, mondana véleményt róla ilyen szempontból? Tényleg nem jó játékra?
    Esetleg ha valaki tud ajánlani tapasztalat alapján egy másik monitort, ami megfelel a tvtuneres/22"/kb 70 ezer Ft/filmre/játékra/munkára/ feltételeknek, azt is szívesen veszem!

  • hiperion

    csendes tag

    válasz Dzsano #34690 üzenetére

    Én is egyre inkább hajlok a Samsung P2270HD (vagy P2370HD) felé, de van még pár kérdésem a hozzértőbbekhez.
    Először is, biztos MPEG-4 dekóderes ez a TV? Mert a hivatalos oldalon az egy soros jellemzésben ez van ugyan írva (azért az oldal alján: "A jellemzők és a műszaki adatok módosulhatnak előzetes figyelmeztetés nélkül."), de a részletes leírásban, és a kézikönyvben nincs részletezve a tuner típusa, sőt a GYIK részen a "A tv tuneres monitorok meg tudják jeleníteni az MPEG-4-es digitális adást?" kérdésre ennyi a tömör válasz: " Nem." Lehet így biztosra menni?

    Másik dolog, amit tapasztalat híján nem tudok, mi van akkor ha egyszerre akarok nézni tvadókat különböző jelforrásokról? Konkrétan arra gondolok, ha van egy kábeltv-m sok analóg csatornával hagyományos csatlakozóval, de a földfelszíni fogható pár digitális adás is ugyanolyan csatlakozón jön le a tetőantennától, akkor valami egyesítővel 2-ből 1-et csinálok, aztán a tv képes szétválasztani, és egyszerre kezelni a két úton érkező jeleket?

    Még egy naiv kérdés, honnan tudhatom milyen kábelekkel veszem meg a TVt (internetről rendelve)? Sehol se látom, hogy alapból tartozék lenne DVI vagy HDMI kábel, de azt se hogy nem..

  • hiperion

    csendes tag

    válasz Dzsano #34859 üzenetére

    Én is meglepődtem mikor láttam ma, a P2270HD árára emlékszek, hogy 73 ezer volt nemrég, most meg 66 ezer... De csak nincs kétféle tuneres ugyanolyan típusjelzésű monitor, vagy ilyen is létezhet?
    A kezelési útmutatóban az van, hogy a DVI és HDMI kábelek külön vásárolhatóak meg (ezek szerint nem tartozék?), ennek ellenére az általad linkelt Extremes leírásnál a P2270HD-nál "Tartozékok/szoftverek: DVI kábel, VGA kábel, telepítõ CD, tápkábel" de a P2370HD-nál "Tartozékok/szoftverek: VGA kábel, tápkábel, távirányító", mondjuk ez is olyan dolog, hogy a P2270HD-nál is kell lennie távirányítónak, szóval azt írnak amit akarnak... Vagy a kisebb mellé adnak DVI-t, a másik mellé meg nem?
    Hónapok óta halogatom már ezt a tv/monitor vételt, talán most kéne lecsapni erre a típusra amíg olcsó, remélem játékra is használható, mert az előző jelöltemnél (LG M227WD) pont ez volt a visszatartó ok, hogy egy tesztben azt írták "játékra nem ajánlott", ennél legalább nem tudok negatív véleményről, igaz pozitívról sem...

Aktív témák