Keresés

Aktív témák

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Yany #36002 üzenetére

    Nem a dinamikus ökörködés miatt jó a fogyasztás???

  • tuso

    tag

    válasz Yany #36002 üzenetére

    Nekem Sony KDL-40WE5 -ös van. Új , melegkatódcsöves háttérvilágítással,jelenlét érzékelővel(ha nem vagy a TV elött kikapcsolja a képet, fél óra után standby-be kapcsol) fogyasztása 80-90W. A kép tökéletes, nagyon megvagyok vele elégedve. A tesztek is ezt mutatják...Ha tényleg fontos a fogyasztás és a képminőség. :)
    KDL-40WE5
    teszt

  • Fidel76

    tag

    válasz Yany #36002 üzenetére

    A baj az, hogy sokan a max fogyasztását veszik alapul az lcd tvknél, mivel ez van megadva az adatlapjukon. Mindenféle képjavító,mozgás,konvertáló,képfrissítés,stb + mindent maxra húzól akkor ennyi a fogyasztása. 2 esetben tudod elérni otthoni környezetbe ezt a fogyasztást:
    1, Halláskárosult vagy kialakulóba lévő szürkehályoggal+ a TV-vel fűtöd a szobád.
    2, A tv nem rendeltetészerűen indiai vandkender nevelésére használod.

    A valóságba a legtöbb + szolgáltatást ami a tvbe van alsó,kicsi,alap,stb -re állítod vagy be se kapcsolod normál tvzéshez, mert maxon olyan torz műképet kasz, hogy a tvdet elviheted 1 múzeumba is. Tehát valós körülmények között a max fogyasztás kb 60%át fogyasztja a tv-d amit finom behangolással 50%ra is levihetsz.
    Vannak olyan tv-k pld sony we5 ahol a legkissebb fogyasztással árulják a tvt és ezzel reklámozzák. Ugyanakkor nem 1 olyan külföldi tesztet olvastam már ahol beállítva más tv olyan 10-20 w-tal fogyasztottak többet, csak ugye ott az alap megadott érték pld 200w és akkor mindenki hüledezik, hogy sony mennyivel kevesebbet fogyaszt.

    Van 1 saját példám is. Nekem van fogyasztásmérőm meg mérőműszerem is. Valamelyik a 2 közül bőven elég, sőt ismerőstől kérhető is. Régebben 1 közeli ismerősöm vett 1 42es LG LF 65-t és őt is érdekelte + engem is, hogy mennyi az annyi. gyári adat 240 W. Minden szolgáltatást használva és beállítva a tv-t 160W-ot fogyasztott. Este a +szolgáltatásokat levéve sima tv nézésre belőve 90Wot fogyasztott, és ez 3 vagy 4 éves tv.

    Persze ezzel nem azt állítom, hogy a ledes nem fogyasztana kevesebbet, csak ugylátom elég sokan úgymond "át lettek verve" 1 kicsit a max fogyasztással és ilyen mint a sony vagy ledes tv-k ezt meg is lovagolják rendesen.
    Megjegyezném azt is ha pld a sony we5ös tv is minden szolgáltatást bekapcsolsz a tesztek alapján bekarcol 110W amit majdnem egy v5500as is fogyaszt beállítva.(nem én teszteltem, hanem olvastam tesztoldalon. Ha valaki nem ért 1et írjon angol oldalakra:))
    Remélem érthető voltam és rátudtam mutatni, hogy sok esetbe a fogyasztással trükközve probálják a termékeiket eladni a gyártók a vevő tudatlanságát kihasználva.

Aktív témák